Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6482180
osób.
Oni są z nami:
Kulturystyka w tle, a my musimy być silni

( Na zdjęciu: Chuck Sipes - czołowy amerykański kulturysta lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku - był drwalem).

Systematyczne uprawianie ćwiczeń mających na celu utrzymanie dobrego samopoczucia, sprawności całego organizmu oraz sukcesywny wzrost siły mięśni posiada – obok niezaprzeczalnych walorów zdrowotnych i estetycznych – ogromne znaczenie jako jeden z bardzo istotnych czynników wzrostu wydajności pracy.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z różnic, występujących pomiędzy wydajnością pracy człowieka zdrowego i silnego, a więc uprawiającego systematycznie ćwiczenia fizyczne z uwzględnieniem ćwiczeń siłowych (kulturystyki – przyp. red.), a wydajnością pracownika fizycznie zaniedbanego. Różnice te występują zarówno w pracy fizycznej, jak i umysłowej. Praktyka wykazuje, że robotnicy robotnik fizycznie sprawny może wykonać swe zadanie w wymiarze przeszło półtorakrotnie większym od pracownika fizycznie zaniedbanego.(…)
Określenie wpływu ćwiczeń fizycznych na wzrost wydajności pracy umysłowej jest trudniejsze do uchwycenia w liczbach.. Nie wątpię jednak, że każdy kierownik firmy woli mieć współpracowników zdrowych i silnych, niż takich, którzy znaczną część życia spędzają na tzw. chorobowym.(…)
Całkowicie pozbawiony podstaw jest tradycyjny schematyczny podział pracy na „lekką” i „ciężką”. Można stwierdzić, że nie ma dziedziny pracy, w której można by uznać zbędną kondycję fizyczną. Ćwiczenia fizyczne przyczyniają się bowiem do zwiększenia efektów pracy mięśni, czyniąc ją jednocześnie lżejszą, oraz stanowią podstawowe antidotum na zmożenie psychiczne i jego skutki i jego skutkiem w warunkach pracy zmechanizowanej, bądź pracy biurowej.(…)
Młodzież jest zdania, że za wszelką cenę należy szukać pracy lekkiej, a nie „shanbionej” wysiłkiem mięśni. W związku z tym nie od rzeczy będzie wyjaśnić, że w krajach o bardzo wysokim poziomie gospodarczym cięższa praca fizyczna jest szczególnie wysoko opłacana! Tam i nawet z tego powodu – warto być silnym.

Przytoczone fragment pochodzą z obszernego artykułu Zbigniewa Lewińskiego, który ukazał się w dwutygodniku „SdW w pierwszych latach naszej kulturystyki. Przygotował I.P.
Rej.838./ Historia - 48/2012.11.07/JWIP.PL
Aktualizacja 2012.11.13, godz. 16:53
JWIP.PL W kolorowych czasopismach dla kulturystów nikt nie pisze na temat wpływu siły fizycznej na efektywność pracy zawodowej, A zresztą, co by napisali? Pewnie ochoczo, że należy kupować puszki z odżywkami i suplementami!Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Mirek Stankowski na wakacjach, 2012
Mirek Stankowski na wakacjach, 2012
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE