Strona G³ówna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjêæ

PIONIERZY

Kontakt
Artyku³y:
Jan W³odarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
O¶rodki
RÓ¯NE
Statystyka
Odwiedzi³o nas:
10033350
osób.
Oni s± z nami:
Kulturystyka w tle, a my musimy byæ silni

( Na zdjêciu: Chuck Sipes - czo³owy amerykañski kulturysta lat piêædziesi±tych ubieg³ego wieku - by³ drwalem).

Systematyczne uprawianie æwiczeñ maj±cych na celu utrzymanie dobrego samopoczucia, sprawno¶ci ca³ego organizmu oraz sukcesywny wzrost si³y miê¶ni posiada – obok niezaprzeczalnych walorów zdrowotnych i estetycznych – ogromne znaczenie jako jeden z bardzo istotnych czynników wzrostu wydajno¶ci pracy.

Nie wszyscy zdaj± sobie sprawê z ró¿nic, wystêpuj±cych pomiêdzy wydajno¶ci± pracy cz³owieka zdrowego i silnego, a wiêc uprawiaj±cego systematycznie æwiczenia fizyczne z uwzglêdnieniem æwiczeñ si³owych (kulturystyki – przyp. red.), a wydajno¶ci± pracownika fizycznie zaniedbanego. Ró¿nice te wystêpuj± zarówno w pracy fizycznej, jak i umys³owej. Praktyka wykazuje, ¿e robotnicy robotnik fizycznie sprawny mo¿e wykonaæ swe zadanie w wymiarze przesz³o pó³torakrotnie wiêkszym od pracownika fizycznie zaniedbanego.(…)
Okre¶lenie wp³ywu æwiczeñ fizycznych na wzrost wydajno¶ci pracy umys³owej jest trudniejsze do uchwycenia w liczbach.. Nie w±tpiê jednak, ¿e ka¿dy kierownik firmy woli mieæ wspó³pracowników zdrowych i silnych, ni¿ takich, którzy znaczn± czê¶æ ¿ycia spêdzaj± na tzw. chorobowym.(…)
Ca³kowicie pozbawiony podstaw jest tradycyjny schematyczny podzia³ pracy na „lekk±” i „ciê¿k±”. Mo¿na stwierdziæ, ¿e nie ma dziedziny pracy, w której mo¿na by uznaæ zbêdn± kondycjê fizyczn±. Æwiczenia fizyczne przyczyniaj± siê bowiem do zwiêkszenia efektów pracy miê¶ni, czyni±c j± jednocze¶nie l¿ejsz±, oraz stanowi± podstawowe antidotum na zmo¿enie psychiczne i jego skutki i jego skutkiem w warunkach pracy zmechanizowanej, b±d¼ pracy biurowej.(…)
M³odzie¿ jest zdania, ¿e za wszelk± cenê nale¿y szukaæ pracy lekkiej, a nie „shanbionej” wysi³kiem miê¶ni. W zwi±zku z tym nie od rzeczy bêdzie wyja¶niæ, ¿e w krajach o bardzo wysokim poziomie gospodarczym ciê¿sza praca fizyczna jest szczególnie wysoko op³acana! Tam i nawet z tego powodu – warto byæ silnym.

Przytoczone fragment pochodz± z obszernego artyku³u Zbigniewa Lewiñskiego, który ukaza³ siê w dwutygodniku „SdW w pierwszych latach naszej kulturystyki. Przygotowa³ I.P.
Rej.838./ Historia - 48/2012.11.07/JWIP.PL
Aktualizacja 2012.11.13, godz. 16:53
JWIP.PL W kolorowych czasopismach dla kulturystów nikt nie pisze na temat wp³ywu si³y fizycznej na efektywno¶æ pracy zawodowej, A zreszt±, co by napisali? Pewnie ochoczo, ¿e nale¿y kupowaæ puszki z od¿ywkami i suplementami!



Nie nale¿y rozpoczynaæ treningu si³owego pod wp³ywem ¶rodków dopinguj±cych i odurzaj±cych. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i æwiczeñ nale¿y siê skonsultowaæ z lekarzem. Autorzy i w³a¶ciciel strony JWIP.PL nie ponosz± jakiejkolwiek odpowiedzialno¶ci za skutki dzia³añ wynikaj±cych bezpo¶rednio lub po¶rednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artyku³y
Skutki koronawiru...
¦wiêta Wielkiej ...
Zmar³ nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak j±dra choroba...
Flesz
45 lat Antjei 2012
45 lat Antjei 2012
JEWGIENIJ KO£TUN, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Je¿eli na tej stronie widzisz b³±d, napisz do nas.

Jan W³odarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | O¶rodki | RÓ¯NE