Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7075326
osób.
Oni są z nami:
Kulturystyka w tle, a my musimy być silni

( Na zdjęciu: Chuck Sipes - czołowy amerykański kulturysta lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku - był drwalem).

Systematyczne uprawianie ćwiczeń mających na celu utrzymanie dobrego samopoczucia, sprawności całego organizmu oraz sukcesywny wzrost siły mięśni posiada – obok niezaprzeczalnych walorów zdrowotnych i estetycznych – ogromne znaczenie jako jeden z bardzo istotnych czynników wzrostu wydajności pracy.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z różnic, występujących pomiędzy wydajnością pracy człowieka zdrowego i silnego, a więc uprawiającego systematycznie ćwiczenia fizyczne z uwzględnieniem ćwiczeń siłowych (kulturystyki – przyp. red.), a wydajnością pracownika fizycznie zaniedbanego. Różnice te występują zarówno w pracy fizycznej, jak i umysłowej. Praktyka wykazuje, że robotnicy robotnik fizycznie sprawny może wykonać swe zadanie w wymiarze przeszło półtorakrotnie większym od pracownika fizycznie zaniedbanego.(…)
Określenie wpływu ćwiczeń fizycznych na wzrost wydajności pracy umysłowej jest trudniejsze do uchwycenia w liczbach.. Nie wątpię jednak, że każdy kierownik firmy woli mieć współpracowników zdrowych i silnych, niż takich, którzy znaczną część życia spędzają na tzw. chorobowym.(…)
Całkowicie pozbawiony podstaw jest tradycyjny schematyczny podział pracy na „lekką” i „ciężką”. Można stwierdzić, że nie ma dziedziny pracy, w której można by uznać zbędną kondycję fizyczną. Ćwiczenia fizyczne przyczyniają się bowiem do zwiększenia efektów pracy mięśni, czyniąc ją jednocześnie lżejszą, oraz stanowią podstawowe antidotum na zmożenie psychiczne i jego skutki i jego skutkiem w warunkach pracy zmechanizowanej, bądź pracy biurowej.(…)
Młodzież jest zdania, że za wszelką cenę należy szukać pracy lekkiej, a nie „shanbionej” wysiłkiem mięśni. W związku z tym nie od rzeczy będzie wyjaśnić, że w krajach o bardzo wysokim poziomie gospodarczym cięższa praca fizyczna jest szczególnie wysoko opłacana! Tam i nawet z tego powodu – warto być silnym.

Przytoczone fragment pochodzą z obszernego artykułu Zbigniewa Lewińskiego, który ukazał się w dwutygodniku „SdW w pierwszych latach naszej kulturystyki. Przygotował I.P.
Rej.838./ Historia - 48/2012.11.07/JWIP.PL
Aktualizacja 2012.11.13, godz. 16:53
JWIP.PL W kolorowych czasopismach dla kulturystów nikt nie pisze na temat wpływu siły fizycznej na efektywność pracy zawodowej, A zresztą, co by napisali? Pewnie ochoczo, że należy kupować puszki z odżywkami i suplementami!Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Flesz
Andrzej Russko - modelowa sylwetka
Andrzej Russko - modelowa sylwetka
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE