Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7526844
osób.
Oni są z nami:
Pamięć redaktora naczelnego "KIF"?!

W listopadowym wydaniu „Kulturystyka i Fitness”, jak co miesiąc jego redaktor zamieścił „mowę do drogiego czytelnika”. I pewnie pierwszy raz w swojej karierze „pisarza” dostrzegł, że pierwszy dzień tego miesiąca szczególnie skłania do refleksji i wspomnień o tych, którzy odeszli na zawsze. Redaktor tym razem nie rozwodzi się o sukcesach i porażkach siatkarek lub siatkarzy, piłkarzy, ładnych fitnesek itp. Swoje słowa poświęca przedstawicielom kilku dyscyplin, nawet z okresu antyku, którzy odeszli z tego padołu w najmniej spodziewanych chwilach.

Zdumiewa i budzi smutek jednak to, ze w swojej „mowie”, skierowanej do czytelników interesujących się kulturystyką - nie raczył wymienić nawet jednego nazwiska zasłużonego dla polskiej kulturystyki, który odszedł do „Wiecznej Siłowni” (choćby Andrzeja Laskowskiego zmarłego kilka miesięcy temu). Trudno to sobie racjonalnie wytłumaczyć. Chwilowa utrata pamięci?


W osłupienie może wprowadzić również końcowy fragment „mowy”, który nijak ma się do jego zapowiedzianych na wstępie wspomnień związanych ze śmiercią bliskich. Zakończenie jest , bowiem o skutkach stosowania sterydów anabolicznych, m.in. o przeroście patologicznym i o tym, ze z tego powodu zmarło na zachodzie kilku mistrzów zawodowej kulturystyki. Można to rozumieć, że w Polsce nikt z uprawiających kulturystkę nie przedawkował?

Wydaje się, że naczelny jakby bardzo zmęczony pracą i treningiem, od lat nie czyta ogólnopolskich gazet, więc nic nie wie na ten temat, podobnie zresztą jak o skali zjawiska stosowania anabolików w naszej kulturystyce.

Grzecznie podpowiem. Należy przez pisaniem tekstów o „koksiarzach”, chociaż przeczytać np. raporty Komisji Antydopingowej Ministerstwa Sportu (dot. naszych wyczynowców). a z ostatnich artykułów, kilkanaście zdań z rozmowy z płk. dr. Pawłem Moczydłowskim, kryminologiem („Angora” nr 45/2012, s.33). Odnoszących się do strażnika więziennego ćwiczącego na siłowni i szprycującego się anabolikami. W skutek, czego ”zdestabilizował osobowość”, a mózg zniszczony anabolikami pomieszał mu w głowie, zastrzelił bez powodu trzech policjantów. O tym bulwersującym wydarzeniu obszernie kilka lat temu informowała prasa.

Na pewno wielu czytelników, wydających na kupno „KiF” określoną kwotę, wolałoby we "wspominkowej mowie” redaktora naczelnego przeczytać rzetelny i poważny tekst wspomnieniowy o zmarłych pionierach polskiej kulturystyki, niż czytać o przedstawicielach innych dyscyplin zakończony bezosobowo ogólnymi informacjami o skutkach stosowania anabolików przez zachodnich zawodowych kulturystów.
Autor: Ignacy Poniatowa, listopad 2012
Rej.639./ Różne – 89/2012.11.08/ JWIP.PL
Aktualizacja 2012.11.13, godz. 16:57Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Zivile Raudonine (2007 r.)
Zivile Raudonine (2007 r.)
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE