Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9141459
osób.
Oni są z nami:
Szymon Greszko - ambitny, niezależny filmowiec. Aut. Jan Włodarek

(Na zdjęciu Szymon Greszko)

W najbliższą sobotę (24 - go listopada), na międzynarodowym Festiwalu Antropologii Audiowizualnej „Aspekty”, będzie zaprezentowany dokumentalny film Szymona Greszko pt. „Opowieść wyśniona”. Z ponad dwustu nadesłanych z całego świata filmów jest on jedynym polskim filmem, który wraz z dwudziestoma dwoma wybranymi do konkursu, będzie ubiegał się o główną nagrodę festiwalu.

„Opowieść wyśniona” to czarno - biały dokument przedstawiający świat dawnych wierzeń, w którym są opowieści o czarownicach, czy ludziach potrafiących odegnać „złe chmury”. Intrygująca jest historia znachora Jana Guzdaka, podejrzewanego o nadludzkie moce i słynącego z niekonwencjonalnych sposobów leczenia.
Bohaterowie filmu snujący niezwykłą opowieść to ludzie starsi, przywykli do skromnego i samotnego życia w zgodzie z naturalnym rytmem przyrody. Nie dotarł jeszcze do nich współczesny świat technicznej cywilizacji. I dzięki temu zachowali pewien pierwotny instynkt, pozwalający im dobrze rozumieć „język ziemi” i przedstawiać refleksje nad życiem i otaczającym nas światem.
„Opowieść wyśniona”, to film doceniony, został nagrodzony na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” w Łodzi oraz na międzynarodowym Festiwalu „Kochać człowieka” w Oświęcimiu, gdzie otrzymała Grand Prix.

Autor filmu Szymon Greszko aktualnie pracuje nad dokumentacją do realizacji filmu o pierwszych latach polskiej kulturystyki i pionierach tej formy kultury fizycznej. Ideą filmu jest przedstawienie wartości, jakie niesie ze sobą kulturystyka naturalna i zdrowa nie tylko dla młodzieży, kształtująca ładnie mięśniami sylwetkę, ale również osobowość i charakter prospołeczny młodzieży.
Pięćdziesiąt pięć lat temu redaktor Stanisław Zakrzewski zaczął propagować w Polsce kulturystykę i od tego zaczyna się film, przybliżając dokonania jego i jego uczniów: zawodników, instruktorów, organizatorów – społecznych entuzjastów tego ruchu i propagatorów ówczesnej kulturystyki.

Autor filmu chce przybliżyć pierwsze lata polskiej kulturystyki, opierając się na rozmowach przeprowadzanych z pionierami kulturystyki tych lat, archiwalnych publikacjach prasowych i książkach Stanisława Zakrzewskiego, artykułach JWIP.PL, itp.
Tworzony jedyny swojego rodzaju obraz kulturystyki, który ma zamiar odnieść do dzisiejszego wizerunku kulturystyki i spróbować odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące współczesnych wartości, a na które obecnie młodzież nie otrzymuje informacji w kolorowych magazynach dla kulturystów. Jaka była wówczas polska kulturystyka i w jakim kierunku uległa ewolucji i co się stało z ideą Stanisława Zakrzewskiego: „ładna sylwetka, zdrowie, siła, sprawność fizyczna”?
W filmie wykorzystane zostaną także archiwalne zdjęcia i fragmenty filmów. Będą one pokazywać, że systematyczną pracą treningową, bez popularnych obecnie anabolików i innych wspomagaczy rozwoju mięsni i siły można było uzyskać proporcjonalną ładnie umięśnioną sylwetkę.

Widz oglądający ten film będzie miał możliwość dokonania porównań i ocen kulturystyki i jej korzyści dla jego zdrowia uprawianej wg szkoły Stanisława Zakrzewskie z tym, co oferują mu współcześni animatorzy „łykania i pakowania”.

Film jest produkcją niezależną. Obecnie jest w zaawansowanej fazie przygotowawczej. Szymon Greszko aktualnie zabiega o środki finansowe na realizację następnego etapu realizacji swojego filmu.
Autor: Jan Włodarek, listopad 2012 r.
Rej.651/ J.W. - 58/ 2012.11.22/ JWIP.PL
Aktualizacja 2012.12.01, godz. 21:38


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Nad Wisłą, 1969 r.
Nad Wisłą, 1969 r.
SŁAWOMIR - THOMAS FILIPOWICZ
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE