Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7512300
osób.
Oni są z nami:
Sterydy - zapowiedź klęski (1), wybr. I.P.

Większość ćwiczących kulturystykę, szybko chcę osiągnąć sylwetkę pakera napakowanego masą mięsni, a to jest odległe w czasie nawet w przypadku legalnego wspomagania się środkami z apteki - reklamowanymi w kolorowych żurnalach dla kulturystów. Zresztą taka próba jest kosztowna, a efekty małe. Sfrustrowani małym postępem sięgają po sterydy anaboliczne i takich można spotkać prawie w każdej siłowni.

Mięsnie im puchną, jednoczenie ubywa zdrowia! Wiadomo, że ich „cudeńka” powodują ogromne szkody w organizmie ćwiczących. Przyczyniają się do powstawania nadciśnienia tętniczego, niedokrwienia serca i jego przerostu, cukrzycy, impotencji itd. Dowiedziono, że sterydy wpływają niekorzystnie również na prace mózgu, są powodem zaburzeń depresyjnych i gwałtownych zmian zachowania, a w konsekwencji agresji i konfliktów z otoczeniem.
Medycyna i prasa alarmuje, że walka z nielegalnym obrotem sterydami i zjawiskiem stosowania ich m.in. przez ćwiczących w siłowniach nie przynosi znacznych efektów. Niżej podajemy kilka wybranych informacji na ten temat.


W lipcu ”Dziennik Gazeta Prawna" podał, że błyskawicznie rośnie nielegalny obrót farmaceutykami. Policja notuje w tym roku ponad dwa razy więcej przestępstw niż wykryto w ubiegłym roku. Sterydy, środki na potencję, ale także leki, które podrożały po wprowadzeniu ustawy refundacyjnej - czarny rynek leków rośnie na potęgę!

Gazeta.PL Policja.PL (październik). Magazyn ze sterydami, tabletkami na potencję i wzrost masy mięśniowej (…) odkryli policjanci u 33-letniego mieszkańca osiedla Na Skarpie. Odkryto m.in. ampułki ze sterydami i 300 tabletek leku o właściwościach powodujących m.in. wzrost masy mięśniowej, który jest przepisywany tylko na receptę…. Mężczyźnie grozi grzywna i do 3 lat więzienia.

PAP, Medonet. (lipiec), Młodzież nie zna ryzyka, jakie niosą sterydy. Młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, jakie niesie zażywanie sterydów anabolicznych, a problem ten wśród uczniów istnieje - uważa lekarz sportowy… Chodzi im o uzyskanie muskularnej sylwetki, powiększenie swoich szans u dziewcząt i pracodawców, wzbudzenie podziwu u rówieśników, osiągnięcie bez wysiłku dobrych wyników sportowych. Zwykle szukają informacji o specyfikach w internecie lub u kolegów. Słyszą: „weź, to bezpieczne, nic mi przecież nie jest, zresztą sprawdź w internecie”. A tam napotykają informację, że skutków ubocznych „raczej nie ma”. O ryzyku, zagrożeniach - nie wiedzą nic.

W innym artykule z lipca: Hormon wzrostu stosowany w dopingu pobierany jest z ludzkich zwłok, a dokładnie z międzymózgowia. W krajach nadbałtyckich i Rosji stało się to już standardem. Cały proceder przypomina jak żywo struktury mafijne - mówi profesor fizjologii Horst Pagel, który od wielu lat zajmuje się walką z dopingiem w sporcie.

PAP (październik). Czeska policja poinformowała o zatrzymaniu ośmiu osób, podejrzanych o sprzedawanie sterydów anabolicznych na czarnym rynku w Czechach, na Cyprze, w Niemczech i w Hiszpanii.
Podejrzanych obserwowano od dwóch lat. Zatrzymań dokonano we wrześniu, ale śledztwo trwa i nie wyklucza się objęcia nim kolejnych osób. W ramach operacji przeciwko handlarzom sterydów Czesi współpracowali z policja niemiecką, która również zatrzymała kilku podejrzanych. Wytwarzanie bez zezwolenia sterydów anabolicznych i handel tymi substancjami są w Czechach przestępstwem od 2010 roku i grozi za nie do ośmiu lat więzienia. Przedtem prawo zabraniało jedynie podawania takich substancji nieletnim - informuje agencja CTK.
Według czeskiej policji sterydy były kupowane w Tajlandii i przerzucane do Czech w skrzyniach z artykułami spożywczymi. Sterydy oferowano następnie w sklepach internetowych. Policja zablokowała konta bankowe zatrzymanych.

Onet. PAP (listopad). Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) bardzo poważnie rozważa wprowadzenie surowszych kar dla sportowców łamiących przepisy antydopingowe w rażący sposób. Niewykluczone, że od 2015 roku dyskwalifikacja dla osób stosujących taki doping wzrośnie z dwóch lat do czterech. Pod pojęciem "rażącego" dopingu agencja rozumie stosowanie sterydów anabolicznych, ludzkiego hormonu wzrostu, środków maskujących i handel zabronionymi substancjami. Decyzja o zaostrzeniu kar jest odpowiedzią na sugestie licznych federacji, które spływały do WADA w ostatnim czasie.
Światowa Agencja Antydopingowa prace nad nowym kodeksem antydopingowym rozpocznie 3 grudnia. Wstępna wersja nowego dokumentu powinna powstać do marca 2013 roku.

Wybrał: I.P., listopad 2012 r.
Rej.647./Sterydy – 45/2012.11.20/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.12.12, godz. 10:25Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Jan Rozmarynowski, 1962 r.
Jan Rozmarynowski, 1962 r.
ONI BYLI PIERWSI (1957-1965)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE