Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7945804
osób.
Oni są z nami:
Sterydy - zapowiedź klęski (1), wybr. I.P.

Większość ćwiczących kulturystykę, szybko chcę osiągnąć sylwetkę pakera napakowanego masą mięsni, a to jest odległe w czasie nawet w przypadku legalnego wspomagania się środkami z apteki - reklamowanymi w kolorowych żurnalach dla kulturystów. Zresztą taka próba jest kosztowna, a efekty małe. Sfrustrowani małym postępem sięgają po sterydy anaboliczne i takich można spotkać prawie w każdej siłowni.

Mięsnie im puchną, jednoczenie ubywa zdrowia! Wiadomo, że ich „cudeńka” powodują ogromne szkody w organizmie ćwiczących. Przyczyniają się do powstawania nadciśnienia tętniczego, niedokrwienia serca i jego przerostu, cukrzycy, impotencji itd. Dowiedziono, że sterydy wpływają niekorzystnie również na prace mózgu, są powodem zaburzeń depresyjnych i gwałtownych zmian zachowania, a w konsekwencji agresji i konfliktów z otoczeniem.
Medycyna i prasa alarmuje, że walka z nielegalnym obrotem sterydami i zjawiskiem stosowania ich m.in. przez ćwiczących w siłowniach nie przynosi znacznych efektów. Niżej podajemy kilka wybranych informacji na ten temat.


W lipcu ”Dziennik Gazeta Prawna" podał, że błyskawicznie rośnie nielegalny obrót farmaceutykami. Policja notuje w tym roku ponad dwa razy więcej przestępstw niż wykryto w ubiegłym roku. Sterydy, środki na potencję, ale także leki, które podrożały po wprowadzeniu ustawy refundacyjnej - czarny rynek leków rośnie na potęgę!

Gazeta.PL Policja.PL (październik). Magazyn ze sterydami, tabletkami na potencję i wzrost masy mięśniowej (…) odkryli policjanci u 33-letniego mieszkańca osiedla Na Skarpie. Odkryto m.in. ampułki ze sterydami i 300 tabletek leku o właściwościach powodujących m.in. wzrost masy mięśniowej, który jest przepisywany tylko na receptę…. Mężczyźnie grozi grzywna i do 3 lat więzienia.

PAP, Medonet. (lipiec), Młodzież nie zna ryzyka, jakie niosą sterydy. Młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, jakie niesie zażywanie sterydów anabolicznych, a problem ten wśród uczniów istnieje - uważa lekarz sportowy… Chodzi im o uzyskanie muskularnej sylwetki, powiększenie swoich szans u dziewcząt i pracodawców, wzbudzenie podziwu u rówieśników, osiągnięcie bez wysiłku dobrych wyników sportowych. Zwykle szukają informacji o specyfikach w internecie lub u kolegów. Słyszą: „weź, to bezpieczne, nic mi przecież nie jest, zresztą sprawdź w internecie”. A tam napotykają informację, że skutków ubocznych „raczej nie ma”. O ryzyku, zagrożeniach - nie wiedzą nic.

W innym artykule z lipca: Hormon wzrostu stosowany w dopingu pobierany jest z ludzkich zwłok, a dokładnie z międzymózgowia. W krajach nadbałtyckich i Rosji stało się to już standardem. Cały proceder przypomina jak żywo struktury mafijne - mówi profesor fizjologii Horst Pagel, który od wielu lat zajmuje się walką z dopingiem w sporcie.

PAP (październik). Czeska policja poinformowała o zatrzymaniu ośmiu osób, podejrzanych o sprzedawanie sterydów anabolicznych na czarnym rynku w Czechach, na Cyprze, w Niemczech i w Hiszpanii.
Podejrzanych obserwowano od dwóch lat. Zatrzymań dokonano we wrześniu, ale śledztwo trwa i nie wyklucza się objęcia nim kolejnych osób. W ramach operacji przeciwko handlarzom sterydów Czesi współpracowali z policja niemiecką, która również zatrzymała kilku podejrzanych. Wytwarzanie bez zezwolenia sterydów anabolicznych i handel tymi substancjami są w Czechach przestępstwem od 2010 roku i grozi za nie do ośmiu lat więzienia. Przedtem prawo zabraniało jedynie podawania takich substancji nieletnim - informuje agencja CTK.
Według czeskiej policji sterydy były kupowane w Tajlandii i przerzucane do Czech w skrzyniach z artykułami spożywczymi. Sterydy oferowano następnie w sklepach internetowych. Policja zablokowała konta bankowe zatrzymanych.

Onet. PAP (listopad). Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) bardzo poważnie rozważa wprowadzenie surowszych kar dla sportowców łamiących przepisy antydopingowe w rażący sposób. Niewykluczone, że od 2015 roku dyskwalifikacja dla osób stosujących taki doping wzrośnie z dwóch lat do czterech. Pod pojęciem "rażącego" dopingu agencja rozumie stosowanie sterydów anabolicznych, ludzkiego hormonu wzrostu, środków maskujących i handel zabronionymi substancjami. Decyzja o zaostrzeniu kar jest odpowiedzią na sugestie licznych federacji, które spływały do WADA w ostatnim czasie.
Światowa Agencja Antydopingowa prace nad nowym kodeksem antydopingowym rozpocznie 3 grudnia. Wstępna wersja nowego dokumentu powinna powstać do marca 2013 roku.

Wybrał: I.P., listopad 2012 r.
Rej.647./Sterydy – 45/2012.11.20/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.12.12, godz. 10:25Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Jubileuszowe spotkanie, 1998 r.
Jubileuszowe spotkanie, 1998 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE