Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7088868
osób.
Oni są z nami:
Witold Majchrzak olimpojczyk z ... Brodnicy. Aut. Paweł Kowalski

( Na zdjęciu: Witold Majchrzak w pokazie siłowym, wówczas miał 60 lat. Fot. z arch. J.W.).

Witold Majchrzak w 1968 roku wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Meksyku. Nie pojechał jednak do kraju Azteków. Olipijską areną był stadion w Meksyku, tyle że niedaleko Brodnicy, a igrzysk sportowców wiejskich nie organizował Międzynarodowy Komitet Olimpijski lecz Ludowe Zespoły Sportowe.

(Witold opowiada - przyp. I.P.)
- „W tym czasie już nie dźwigałem ciężarów. Działacze przekonali mnie jednak do startu; przekonali w wadze półciężkiej konkurencja będzie niewielka. Okazało się, że rzeczywiście do konkurencji zgłosiło się niewielu sztangistów. Problem w tym, że byli potężnie zbudowani. Każdy z nich pracował na roli, wiec pary im z pewnością nie brakowało. Okazało się, że byłem w gronie tych byków najmniejszy i najsłabszy.
Na pierwsze podejście zażyczyłem sobie ciężar 110 kg. Podrzuciłem bez problemu. Rywale, beż wyjątku, wyznaczali sobie dużo większe ciężary. A, że byli zbyt pewni siebie, każdy po kolei spalił swoją próbę!

Podczas ogłaszania wyników wyczytali moje nazwisko. Stałem, jak zamurowany. Tak zostałem mistrzem. Mistrzem olimpijskim!”.
Miał wówczas 51 lat.

Fragment artykułu Pawła Kowalskiego pt. „Witold Majchrzak, legendarny kulturysta. Historie z niejednej areny”. ( Magazyn Gazety Pomorskiej”, grudzień 2007 r.). Wybrał:I.P.

JWIP.PL. O przygodach sportowych Witolda Majchrzaka (1917 -2009 ) , atlecie , legendarnym pionierze polskiej kulturystyki, mieszkańcu Bydgoszczy można przeczytać kilkanaście artykułów w tematycznych działach naszej strony.
Rej.687./Pionierzy – 41/2013.02.18/JWIP.PL
Aktualizacja 2013.03,14, godz. 09:33


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Flesz
Brygada porządkowa, 1972 r.
Brygada porządkowa, 1972 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE