Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10191002
osób.
Oni są z nami:
Pożegnanie tych, którzy odeszli. Aut. Jan Włodarek

(Na zdjęciu: G. Baldin, listopad 2012 r., fot. Walerij Koreskow).

Gennadij Baldin i Wieczysław Lewandowski - organizatorzy rosyjskiej kulturystyki nie żyją, a wiadomość o tym otrzymaliśmy z opóźnieniem.
Zegnamy ich ze smutkiem.


Genadij Pietrowicz Baldin (11.10.1934 – 14.02. 2013), zmarł w Moskwie w wieku 79 lat, prawdopodobnie z powodu nagłego ataku serca. Był legendą rosyjskiej kulturystyki: zawodnikiem, trenerem i organizatorem tegu sportu. Przyjeżdżał do Polski na zawody. W 1969 roku został zaproszony przez warszawską „Błyskawice” na międzynarodowe zawody „Warszawa 69”, był też w Sopocie na mistrzostwach Polski. Z polskimi zawodnikami towarzysko spotykał się w Moskwie. Korespondował z redaktorem Stanisławem Zakrzewskim i Janem Włodarkiem. Od połowy lat siedemdziesiątych przez 10 lat był masażystą reprezentacji ZSRR w podnoszeniu ciężarów. Większość swojego życia zajmował się dziennikarstwem sportowym, współpracował m.in. z redakcją magazynu "Sportowe życie Rosji". Był koleżeński życzliwy.
( Na zdjęciu: W. Lewandowski w 1971 r., fot. z arch. J.W.)

Wiaczesław Lewandowski (4.06.1946 - 10.11.2011), zmarł po ciężkiej chorobie w Kazaniu. Od 1966 roku korespondował z warszawskimi kulturystami, redakcją „Sport dla Wszystkich”, a 10 lat temu z „KIF”. Informował o imprezach sportowych w Kazaniu i pobliskich miastach. Pisał (w kilku jeżykach) krótkie artykuły o rosyjskiej kulturystyce ilustrowane zdjęciami i wysyłał je do magazynów kulturystycznych wydawanych w Europie i Ameryce. Jeden duży pokój jego mieszkania od podłogi do sufitu był zastawiony regałami z materiałami o światowej kulturystce i stosami zdjęć, które sam wykonał. Całe jego życie zawodowe było związane z fotografią. W drugim pokoju miał zgromadzony podstawowy sprzęt do ćwiczeń, łącznie z olimpijską sztangą, stojakami, odważnikami i sztangielkami. Trenował rekreacyjnie.
Jego największą pasją oprócz pisania była praca społeczna na rzecz kulturystyki. Inspirował do działań innych pasjonatów i pomagał organizować lokalne zawody, sędziował. Przygotowywał regulaminy, zasady sędziowania wg wskazań światowej federacji kulturystów NABBA, której był zagorzałym sympatykiem. Był człowiekiem bardzo wrażliwym i ambitnym. Lubił zwierzęta, w mieszkaniu miał koty. Marzył o przyjeździe do Polski - niestety nie doczekał tego.
Wierzymy, ze spotkamy się z nimi, gdy i my przekroczymy niebiańską bramę
Jan Włodarek i Przyjaciele

Rej.696./Pionierzy - 44/2013.03.04/JWIP.PL
Aktualizacja 2013.03.14, godz. 09:37


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Przed zawodami, 1969 r.
Przed zawodami, 1969 r.
KULTURYSTYKA MISTRZOSTWA POLSKI - SOPOT
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE