Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10191111
osób.
Oni są z nami:
30 - ta książka Waldemara Wojciecha Bednarskiego


W kwietniu b.r. w Lublinie ukazało się drugie wydanie bardzo interesującej publikacji książkowej doktora Waldemara Wojciecha Bednarskiego pt. „Kolaboracja na Lubelszczyźnie i Podlesiu w latach wojny i okupacji niemiecko - sowieckiej”.

Książka jest znacznie poszerzona, wzbogacona dokumentacją fotograficzną i aneksami.

Jest oparta na wybranej literaturze podmiotu, materiałach archiwalnych znajdujących się w Instytucie Pamięci Narodowej w Lublinie, Archiwum Akt Nowych w Warszawie, zasobach regionalnych i z innych źródeł.


W latach poprzedzających II Wojnę Światową „w granicach Drugiej Rzeczpospolitej były liczne grupy mniejszości narodowych: Ukraińców, Żydów, Białorusinów, Niemców oraz niewielkie skupiska ludności litewskiej, tatarskiej, łemkowskiej, słowackiej, czeskiej, huculskiej (…) Mniejszości narodowe, a w szczególności dążenia niepodległościowe Ukraińców i prowokacje ludności niemieckiej osłabiały zwartość wewnętrzną państwa i były powodem wielu groźnych konfliktów na terenach przygranicznych (napady, morderstwa przedstawicieli administracji polskiej…) Po napaści wojsk niemieckich i sowieckich na Polskę, mniejszość niemiecka i ukraińska spełniały funkcję V Kolumny…
W latach okupacji spośród mniejszości narodowych rekrutowała się liczna grupa kolaborantów, jawnie lub skrycie współpracujących z obu zbrodniczymi napastnikami”.

Doktor Waldemar Wojciech Bednarski jest jednym z pierwszych w Polsce kulturystów oraz instruktorów kulturystyki. O jego przygodzie ze sportem można przeczytać w wywiadzie pt „Ćwiczę umysł i ciało, który jest dziale „WYWIADY” JWIP.PL.
Rej.716./ Pionierzy – 46/ 2013.04.30/ JWIP.PL
Aktualizacja:2013.05.09, godz. 20:09Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Jerzy Burchart (2007 r.)
Jerzy Burchart (2007 r.)
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE