Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6481147
osób.
Oni są z nami:
30 - ta książka Waldemara Wojciecha Bednarskiego


W kwietniu b.r. w Lublinie ukazało się drugie wydanie bardzo interesującej publikacji książkowej doktora Waldemara Wojciecha Bednarskiego pt. „Kolaboracja na Lubelszczyźnie i Podlesiu w latach wojny i okupacji niemiecko - sowieckiej”.

Książka jest znacznie poszerzona, wzbogacona dokumentacją fotograficzną i aneksami.

Jest oparta na wybranej literaturze podmiotu, materiałach archiwalnych znajdujących się w Instytucie Pamięci Narodowej w Lublinie, Archiwum Akt Nowych w Warszawie, zasobach regionalnych i z innych źródeł.


W latach poprzedzających II Wojnę Światową „w granicach Drugiej Rzeczpospolitej były liczne grupy mniejszości narodowych: Ukraińców, Żydów, Białorusinów, Niemców oraz niewielkie skupiska ludności litewskiej, tatarskiej, łemkowskiej, słowackiej, czeskiej, huculskiej (…) Mniejszości narodowe, a w szczególności dążenia niepodległościowe Ukraińców i prowokacje ludności niemieckiej osłabiały zwartość wewnętrzną państwa i były powodem wielu groźnych konfliktów na terenach przygranicznych (napady, morderstwa przedstawicieli administracji polskiej…) Po napaści wojsk niemieckich i sowieckich na Polskę, mniejszość niemiecka i ukraińska spełniały funkcję V Kolumny…
W latach okupacji spośród mniejszości narodowych rekrutowała się liczna grupa kolaborantów, jawnie lub skrycie współpracujących z obu zbrodniczymi napastnikami”.

Doktor Waldemar Wojciech Bednarski jest jednym z pierwszych w Polsce kulturystów oraz instruktorów kulturystyki. O jego przygodzie ze sportem można przeczytać w wywiadzie pt „Ćwiczę umysł i ciało, który jest dziale „WYWIADY” JWIP.PL.
Rej.716./ Pionierzy – 46/ 2013.04.30/ JWIP.PL
Aktualizacja:2013.05.09, godz. 20:09Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Sopot - 1963
Sopot - 1963
KULTURYSTYKA MISTRZOSTWA POLSKI - SOPOT
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE