Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7923853
osób.
Oni są z nami:
Kronika litewskich kulturystów. Autor: Jan Włodarek


W czerwcu na Litwie ukazała się drukiem „Panorama JEGA 2013”.Większość artykułów napisał Arunas Petraitis – sekretarz generalny litewskiej federacji kulturystyki, członek honorowy Zespołu JWIP.PL. Jest to kronika ważniejszych wydarzeń w litewskiej kulturystyce i fitness w okresie 12 miesięcy (od maja 2012 roku).

Ciekawa bo zawiera nie tylko wyniki zawodów, wywiady, zdjęcia zawodników itp., ale również przypomina ważne wydarzenia z historii kulturystyki na Litwie. Najbardziej wyeksponowano obszerny artykuł z okazji 45 - lecia nawiązania sportowego kontaktu z warszawskimi kulturystami Ilustrowany unikalnymi zdjęciami. Należy pamiętać, że jest to również doniosłe wydarzenie w historii polskiej kulturystyki. O uroczystościach tej rocznicy w Kownie pisaliśmy w czerwcu na stronie JWIP.PL.


Dobry poziom redakcyjny i merytoryczny litewskiej kroniki, dużo zdjęć, w tym czarno – białych zachęca do przetłumaczenia na język polski chociaż kilku artykułów.

Jedyna nasza uwaga do „kroniki”, to brak w niej informacji o problemie dopingu w kulturystyce nie tylko sportowej. To samo można powiedzieć o naszych czasopismach kulturystycznych, z tym jednak, że one dostrzegają zjawisko stosowania dopingu ale nie w Polsce.

Szkoda ze u nas nie ma podobnego wydawnictwa, komasującego w skali roku najważniejsze wydarzenia kulturystyczne. Reflacje z mistrzowskich zawodów lub krótkie i lakoniczne informacje z imprez ogólnopolskich ukazują się rozproszone w kilku kolorowych magazynach kulturystycznych, to jednak już po miesiącu od ich podania przeważnie ulatują z pamięci czytelników.
Autor J.W. Lipiec 2013
Rej.732/Różne -101/2013.07.17/JWIP.PL
Aktualizacja 2013,09.11, godz. 22:52

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Inga Neverauskaite, Litwa 2009 r.
Inga Neverauskaite, Litwa 2009 r.
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE