Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7526770
osób.
Oni są z nami:
Kronika litewskich kulturystów. Autor: Jan Włodarek


W czerwcu na Litwie ukazała się drukiem „Panorama JEGA 2013”.Większość artykułów napisał Arunas Petraitis – sekretarz generalny litewskiej federacji kulturystyki, członek honorowy Zespołu JWIP.PL. Jest to kronika ważniejszych wydarzeń w litewskiej kulturystyce i fitness w okresie 12 miesięcy (od maja 2012 roku).

Ciekawa bo zawiera nie tylko wyniki zawodów, wywiady, zdjęcia zawodników itp., ale również przypomina ważne wydarzenia z historii kulturystyki na Litwie. Najbardziej wyeksponowano obszerny artykuł z okazji 45 - lecia nawiązania sportowego kontaktu z warszawskimi kulturystami Ilustrowany unikalnymi zdjęciami. Należy pamiętać, że jest to również doniosłe wydarzenie w historii polskiej kulturystyki. O uroczystościach tej rocznicy w Kownie pisaliśmy w czerwcu na stronie JWIP.PL.


Dobry poziom redakcyjny i merytoryczny litewskiej kroniki, dużo zdjęć, w tym czarno – białych zachęca do przetłumaczenia na język polski chociaż kilku artykułów.

Jedyna nasza uwaga do „kroniki”, to brak w niej informacji o problemie dopingu w kulturystyce nie tylko sportowej. To samo można powiedzieć o naszych czasopismach kulturystycznych, z tym jednak, że one dostrzegają zjawisko stosowania dopingu ale nie w Polsce.

Szkoda ze u nas nie ma podobnego wydawnictwa, komasującego w skali roku najważniejsze wydarzenia kulturystyczne. Reflacje z mistrzowskich zawodów lub krótkie i lakoniczne informacje z imprez ogólnopolskich ukazują się rozproszone w kilku kolorowych magazynach kulturystycznych, to jednak już po miesiącu od ich podania przeważnie ulatują z pamięci czytelników.
Autor J.W. Lipiec 2013
Rej.732/Różne -101/2013.07.17/JWIP.PL
Aktualizacja 2013,09.11, godz. 22:52

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Andrzej Zienta i Stanisław Zakrzewski, 1961 r.
Andrzej Zienta i Stanisław Zakrzewski, 1961 r.
ONI BYLI PIERWSI (1957-1965)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE