Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10190910
osób.
Oni są z nami:
Pożegnanie Zbyszka Małachowskiego

(Zbyszek , Mikoszewo 2012. Fot. Jan Włodarek)

Z ogromny, żalem przyjąłem wiadomość o nagłej śmierci (13 kwietnia 2014 r.) serdecznego kolegi Zbigniewa Małachowskiego. Miał prawie 65 lat.

Odszedł w trakcie oglądania w domu transmisji turnieju bokserskiego rażony zawałem serca. Lubił i pasjonował się boksem, tak jak kulturystyką. Szermierkę na pięści wyczynowo uprawiał we wczesnej młodości, następnie przez wiele lat ćwiczył siłowo. W kulturystyce był mistrzem, w latach 70 - tych odniósł swoje największe sukcesy, zwyciężał reprezentując Bielawę w wielu ogólnopolskich zawodach, startował w finale mistrzostw świata w Essen. W roku 1977 wyjechał do Chicago i tam odniósł zawodowy sukces. Po kilkunastu latach powrócił do kraju i osiadł nad morzem. W Mikoszewie wybudował pensjonat wczasowy, który prowadził razem z żoną.

Zawsze był uśmiechnięty i uczynny. Lubił z humorem opowiadać o swoim ciekawym życiu, godzinami mógł dyskutować o wydarzeniach w kraju i na świecie, zajmując stanowisko po stronie ludzi uczciwej pracy. W tym co robił był poważny, sumienny, odpowiedzialny i pedantyczny. Pasjonował się sportem i wrażliwie obserwował życie społeczne kraju. Cechowała Go niesamowita pracowitość i konsekwencja w realizacji swoich celów, jak np. w kulturystyce. Był człowiekiem silnym duchem i ciałem, kochającym żonę i dzieci, oraz praktycznym w działaniu i zaradnym życiowo.
(Zbyszek w wieku 19 lat.)

I właśnie o tym oraz jego drodze życiowej, rozmawiałem ze Zbyszkiem w Mikoszewie we wrześniu 2012 roku. (tekst wywiadu pt. „Dużo energii poświeciłem kulturystyce” jest w dziale „Wywiady”, http://www.jwip.pl/readartcle.php?artcle_id=1606 )

Miałem okazję odkryć, jak niezwykłym człowiekiem był Zbyszek. Mieliśmy spotkać się znowu latem. Dla mnie to niewyobrażalne, że już Go nie ma.
Jan Włodarek, 16 kwietnia 2014 r.


Rej.783./Pionierzy -55/2014.04.15/JWIP.PL
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Obraz
Obraz
GALERIA PRAC WOJTKA SIUDMAKA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE