Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10191028
osób.
Oni są z nami:
Zmarł Bogusław Krydziński - czołowy kulturysta lat 70 - tych.


(Sztokholm 1998 r.)

W dniu 16 grudnia 2015 zmarł w wieku 72 lat Bogusław Krydziński w czasie operacji w klinice kardiologicznej w Hiszpanii – podała jego żona Tamara.

Przygodę ze sportem zaczął już w szkole podstawowej trenując wyczynowo pływanie. Kilka lat później przerzucił się na ćwiczenia kulturystyczne. Wykonywał je systematycznie i odnosił sukcesy.

Bogusław Krydziński był wybitną postacją w polskiej kulturystyce, był znany i lubiany w środowisku ćwiczących kulturystykę. W drugiej połowie lat 60 – tych należał do najlepszych w kategorii wzrostu powyżej 173 cm. Wśród czołowych kulturystów wyróżniał się proporcjonalną sylwetką, ładnie umięśnioną oraz dużą sprawnością fizyczną. Startował w barwach warszawskiej „Syrenki” w wielu zawodach w kraju i zagranicą, m.in. w Sopocie, Radomiu, Wrocławiu, Krakowie. Reprezentował Polskę na zawodach „Mr Universe” rozegranych w ramach mistrzostw w podnoszeniu ciężarów w Berlinie w 1966 r., a rok później w meczu z reprezentacją kulturystów Niemieckiej Republiki Niemieckiej. Kilka lat trenował również w warszawskiej „Błyskawicy”,ale już nie rywalizował w zawodach.

.


( Sopot 1966 r.)


Karierę kulturystyczną zakończył angażując się artystycznie do znakomitego wówczas Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu. W tym teatrze w przerwach między występami, głównie poza granicami kraju, ćwiczył kulturystykę. W połowie lat 70 – tych wyjechał do Sztokholmu i tam zamieszkał uprawiając rekreacyjnie pływanie, jazdę na rowerze, kulturystykę i zimą bieg na nartach. W ostatnich latach mieszkał w Hiszpanii, ale często przyjeżdżał z zoną do Szwecji i Polski odwiedzając rodzinę i kolegów. Interesował się wszystkim, czym żyła Polska, a szczególnie losem kolegów, z którymi w młodości uprawiał sport.

Bogusław był serdecznym, solidnym i mądrym przyjacielem, chętnie pomagał bliźnim. Będzie Go mnie bardzo brakowało.

Rodzinie Zmarłego składam wyrazy głębokiego współczucia, pozostając w smutku
Jan Włodarek


Uroczystość pogrzebowa z wyprowadzeniem urny z Prochami do grobu nastąpi w dniu 5 stycznia (wtorek) 2016 r. o godzinie 12.00 na Cmentarzu Wawrzyszewskim (Warszawa Bielany, ul Wólczyńska, za sklepem E.Leclerc).

Fot. Jan Włodarek i Jan Rozmarynowski.
Rej.845./Pionierzy - 63 /2016.01.01/JWIP.PL


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Obraz
Obraz
GALERIA PRAC WOJTKA SIUDMAKA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE