Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7929852
osób.
Oni są z nami:
Zmarł Bogusław Krydziński - czołowy kulturysta lat 70 - tych.


(Sztokholm 1998 r.)

W dniu 16 grudnia 2015 zmarł w wieku 72 lat Bogusław Krydziński w czasie operacji w klinice kardiologicznej w Hiszpanii – podała jego żona Tamara.

Przygodę ze sportem zaczął już w szkole podstawowej trenując wyczynowo pływanie. Kilka lat później przerzucił się na ćwiczenia kulturystyczne. Wykonywał je systematycznie i odnosił sukcesy.

Bogusław Krydziński był wybitną postacją w polskiej kulturystyce, był znany i lubiany w środowisku ćwiczących kulturystykę. W drugiej połowie lat 60 – tych należał do najlepszych w kategorii wzrostu powyżej 173 cm. Wśród czołowych kulturystów wyróżniał się proporcjonalną sylwetką, ładnie umięśnioną oraz dużą sprawnością fizyczną. Startował w barwach warszawskiej „Syrenki” w wielu zawodach w kraju i zagranicą, m.in. w Sopocie, Radomiu, Wrocławiu, Krakowie. Reprezentował Polskę na zawodach „Mr Universe” rozegranych w ramach mistrzostw w podnoszeniu ciężarów w Berlinie w 1966 r., a rok później w meczu z reprezentacją kulturystów Niemieckiej Republiki Niemieckiej. Kilka lat trenował również w warszawskiej „Błyskawicy”,ale już nie rywalizował w zawodach.

.


( Sopot 1966 r.)


Karierę kulturystyczną zakończył angażując się artystycznie do znakomitego wówczas Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu. W tym teatrze w przerwach między występami, głównie poza granicami kraju, ćwiczył kulturystykę. W połowie lat 70 – tych wyjechał do Sztokholmu i tam zamieszkał uprawiając rekreacyjnie pływanie, jazdę na rowerze, kulturystykę i zimą bieg na nartach. W ostatnich latach mieszkał w Hiszpanii, ale często przyjeżdżał z zoną do Szwecji i Polski odwiedzając rodzinę i kolegów. Interesował się wszystkim, czym żyła Polska, a szczególnie losem kolegów, z którymi w młodości uprawiał sport.

Bogusław był serdecznym, solidnym i mądrym przyjacielem, chętnie pomagał bliźnim. Będzie Go mnie bardzo brakowało.

Rodzinie Zmarłego składam wyrazy głębokiego współczucia, pozostając w smutku
Jan Włodarek


Uroczystość pogrzebowa z wyprowadzeniem urny z Prochami do grobu nastąpi w dniu 5 stycznia (wtorek) 2016 r. o godzinie 12.00 na Cmentarzu Wawrzyszewskim (Warszawa Bielany, ul Wólczyńska, za sklepem E.Leclerc).

Fot. Jan Włodarek i Jan Rozmarynowski.
Rej.845./Pionierzy - 63 /2016.01.01/JWIP.PL


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Na treningu, 2008 r.
Na treningu, 2008 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE