Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10190945
osób.
Oni są z nami:
80 -te urodziny Daniela Pasternaka

(Na zdjęciu Daniel, luty 2016)

W dniu 25 lutego 2016 r. jubileusz 80 –ch urodzin obchodzi Kolega Daniel Pasternak – Członek Zespołu JWIP.PL, który kulturystykę uprawia od ponad pięćdziesięciu lat.

Jubilatowi składamy serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów sportowych.

Daniel Pasternak urodził się na Łotwie, a sport zaczął uprawiać w 1962 roku. Zaczął od podnoszenia ciężarów z wybranymi ćwiczeniami kulturystycznymi. W 1968 roku startował w zawodach kulturystycznych w Kownie (Litwa) plasując się w finale. Rok później zamieszkał w Warszawie. Trenował w „Błyskawicy” i w jej barwach uczestniczył w ogólnopolskich zawodach w Radomiu oraz w nieoficjalnych mistrzostwach Polski w Sopocie. Po wyjeździe na stałe do Szwecji dalej ćwiczył opierając się na metodach Polskiej Szkoły Kulturystyki. Ćwiczył dla siebie, dla zdrowia, ale w ostatnich 10 latach podjął rywalizację z seniorami w kat. master w wyciskaniu sztangi leżąc. Zdobył tytuły mistrza: Szwecji, Europy, wicemistrza Świata. Kilkakrotnie zwyciężał w tej konkurencji w Mistrzostwach Radia Szwecja.

Obecnie ćwiczy 4 razy w tygodniu i dalej imponuje sylwetką i siłą. Na przykład w wyciskaniu sztangi leżąc bez trudu uzyskuje wynik 130 kg i to bez wspomagania odżywkami i bez zastosowania „sprężynującego kostiumu”.

Osobę Dostojnego i Zasłużonego dla kulturystyki Łotwy, Polski i Szwecji przybliżamy w wywiadzie z nim, którego udzielił dla JWIP.PL pt. „Daniel Pasternak – 50 lat z kulturystyką”. Rozmowa ta jest na stronie JWIP.PL w dziale „wywiady”.
Aut. J.W.


Rej.850/Pionierzy - 64 /2016.02.23/JWIP.PL
Aktualizacja 2016, godz. 22:29
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Republika Południowej Afryki – Mozambik
Republika Południowej Afryki – Mozambik
DARIUSZ PACAK PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE