Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10033070
osób.
Oni są z nami:
Kulturystyka jest metodą wychowania fizycznego(Rok 1965. Zlot Kulturystów, Zalesie k/Warszawy.
Czołowi przedstawiciele Polskiej Szkoły Kulturystyki.
Od lewej: Bogusław Krydziński (+2015), Mieczysław Krydziński, Jan Włodarek, Andrzej Laskowski (+2012). Fot. Jan Rozmarynowski).

Można przyjąć, że w Polsce kulturystyka powstała pod koniec lat 50 –tych. Od tego czasu zaczęła się dynamicznie rozwijać, a już po kilku latach istnienia w kraju tej nowej metody wychowania fizycznego redaktor Stanisław Zakrzewski opracował założenia i zasady Polskiej Szkoły Kulturystyki. Odbiegały one zasadniczo od dotychczasowej formy, polegającej na rozwijania tylko mięśni. Redaktor założył, że ćwiczący kulturystykę według PSK zyska ładną sylwetkę, siłę i dużą sprawność fizyczną. I to w pełni się potwierdziło!

Stanisław Zakrzewski opracował również zasady rywalizacji sportowej, mającej charakter wieloboju. Taki kierunek naszej kulturystyki i sposób rozgrywania zawodów sportowych zyskał wielką atrakcyjność wśród młodzieży.

Kulturystka wówczas była również i wychowawcza, ponieważ pod okiem instruktorów można było kształtować właściwą osobowość, a przed wszystkim prospołeczną postawę i moralną.
Wystarczy zapoznać się na stronie JWIP.PL z wywiadami znanych dziś osób, aby przekonać się jak wówczas regularne ćwiczenie kulturystyki pozytywnie wpłynęły na ich życie i przyszłą karierę zawodową. Dzięki wiedzy ich nauczycieli, udało się im uniknąć skutków ujemnej strony kulturystyki, tj. przetrenowania, głównie: urazów, kontuzji, chorób wynikających z przeciążenia organizmu.

Był to okres, w którym, w kraju było skromnie, a wręcz biednie, ale na rynku nie było sterydów i innych niby wzmacniaczy, więc kulturystyka była zdrowa!


Aut. Ignacy Poniatowa
Rej.846./ TENING -78 /2015.01.06/JWIP.PL
Aktualizacja 2016.04.04. Godz. 21:00


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Natalia Murnikoviene (Litwa).
Natalia Murnikoviene (Litwa).
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE