Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9155488
osób.
Oni są z nami:
Pamięć o Teodorze Sztekkerze
W dniu 14 maja 2016 r., w miejscowości Wężyk miało miejsce podniosłe wydarzenie, które wcześniej zapowiedziane zostało w JWIP.PL.

Uroczyście odsłoniento obelisk upamiętniający mistrza zapasów Teodora Sztekera, żyjącego w latach 1987 – 1934.

Na tę uroczystość przybyli:
Burmistrz Grzegorz Benedykciński, przedstawiciele samorządu oraz instytucji kulturalnych i sportowych Grodziska Mazowieckiego, władze Polskiego Związku Zapaśniczego z Prezesem Grzegorzem Pieronkiewiczem i dwukrotnym mistrzem olimpijskim w zapasach Andrzejem Wrońskim, duchowni obrządków katolickiego i ewangelickiego, przedstawiciele Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Chojnów, młodzi zapaśnicy z sekcji zapasów Ludowe Zespoły Sportowe KS Teresin, przedstawiciele organizacji pozarządowych: Towarzystwa Cyklistów w Jaktorowie, Stowarzyszenia Otwarta Brama z Żabiej Woli, Stowarzyszenia Nasza Kuklówka, Fundacji Lwowa i Kresów Wschodnich, przedstawiciele samorządu oraz instytucji kulturalnych i oświatowych gminy Radziejowice, mieszkańcy okolicznych wsi z sołtysami Wężyka i Makówki.

Inicjatywa, aby upamiętnić Teodora Sztekkera wyszła od mieszkańców Sołectwa Kuklówka Zarzeczna skupionych w Stowarzyszeniu, które ma na celu m.in. przypominać sławnych ludzi z okresu międzywojennego mieszkających w okolicy. Stowarzyszenie społecznie realizując ten cel opracowało projekty, które przewidywały sfinansowanie budowy obelisków: wybitnego malarza Józefa Chełmońskiego, a ostatnio Teodora Sztekkera. Nadano ulicy w Kuklówce imię Teodora Sztekkera oraz wydano książę pt. „Dwukrotny mistrz świata Teodor Sztekker włodarz Chawłowa”.

Za wkład w przygotowanie i organizację projektu „Teodor Sztekker” podziękowanie od Polskiego Związku Zapaśniczego otrzymali: Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, prezes Stowarzyszenia Nasza Kuklówka Joanna Zawadzka-Mróz, wydawnictwo PRIMUM.

Złote odznaki PZZ otrzymali: Tadeusz Murzyn, Jacenty Suzdorf, Aneta Caban. Specjalne wyróżniono Wiesława Zakrzewskiego, koordynatora całości projektu.

W pogodny dzień warto wybrać się w okolice Kuklówki Zarzecznej i zobaczyć dworek Józefa Chełmońskiego w którym żył i malował swe wspaniałe obrazy.
Natomiast, wśród wysokich świerków ( uznanych za pomnik przyrody) zasadzonych na posiadłości Sztekkera wczuć się chociaż na chwilę w atmosferę ubiegłego stulecia.

Dziękuję pani prezes Stowarzyszenia Nasza Kuklówka Joannie Zawadzkiej - Mróz za przekazaną mi informację o uczestnikach tej uroczystości.
Jan Włodarek

Rej.860/Historia -80/2016.05.20/JWIP.PL
Aktualizacja 2016.09.13. godz. 20:40Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Wyróżnieni  medalem "50-lat Błyskawicy"
Wyróżnieni medalem "50-lat Błyskawicy"
JUBILEUSZ "BŁYSKAWICY"
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE