Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
8471629
osób.
Oni są z nami:
Pamięć o Teodorze Sztekkerze
W dniu 14 maja 2016 r., w miejscowości Wężyk miało miejsce podniosłe wydarzenie, które wcześniej zapowiedziane zostało w JWIP.PL.

Uroczyście odsłoniento obelisk upamiętniający mistrza zapasów Teodora Sztekera, żyjącego w latach 1987 – 1934.

Na tę uroczystość przybyli:
Burmistrz Grzegorz Benedykciński, przedstawiciele samorządu oraz instytucji kulturalnych i sportowych Grodziska Mazowieckiego, władze Polskiego Związku Zapaśniczego z Prezesem Grzegorzem Pieronkiewiczem i dwukrotnym mistrzem olimpijskim w zapasach Andrzejem Wrońskim, duchowni obrządków katolickiego i ewangelickiego, przedstawiciele Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Chojnów, młodzi zapaśnicy z sekcji zapasów Ludowe Zespoły Sportowe KS Teresin, przedstawiciele organizacji pozarządowych: Towarzystwa Cyklistów w Jaktorowie, Stowarzyszenia Otwarta Brama z Żabiej Woli, Stowarzyszenia Nasza Kuklówka, Fundacji Lwowa i Kresów Wschodnich, przedstawiciele samorządu oraz instytucji kulturalnych i oświatowych gminy Radziejowice, mieszkańcy okolicznych wsi z sołtysami Wężyka i Makówki.

Inicjatywa, aby upamiętnić Teodora Sztekkera wyszła od mieszkańców Sołectwa Kuklówka Zarzeczna skupionych w Stowarzyszeniu, które ma na celu m.in. przypominać sławnych ludzi z okresu międzywojennego mieszkających w okolicy. Stowarzyszenie społecznie realizując ten cel opracowało projekty, które przewidywały sfinansowanie budowy obelisków: wybitnego malarza Józefa Chełmońskiego, a ostatnio Teodora Sztekkera. Nadano ulicy w Kuklówce imię Teodora Sztekkera oraz wydano książę pt. „Dwukrotny mistrz świata Teodor Sztekker włodarz Chawłowa”.

Za wkład w przygotowanie i organizację projektu „Teodor Sztekker” podziękowanie od Polskiego Związku Zapaśniczego otrzymali: Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, prezes Stowarzyszenia Nasza Kuklówka Joanna Zawadzka-Mróz, wydawnictwo PRIMUM.

Złote odznaki PZZ otrzymali: Tadeusz Murzyn, Jacenty Suzdorf, Aneta Caban. Specjalne wyróżniono Wiesława Zakrzewskiego, koordynatora całości projektu.

W pogodny dzień warto wybrać się w okolice Kuklówki Zarzecznej i zobaczyć dworek Józefa Chełmońskiego w którym żył i malował swe wspaniałe obrazy.
Natomiast, wśród wysokich świerków ( uznanych za pomnik przyrody) zasadzonych na posiadłości Sztekkera wczuć się chociaż na chwilę w atmosferę ubiegłego stulecia.

Dziękuję pani prezes Stowarzyszenia Nasza Kuklówka Joannie Zawadzkiej - Mróz za przekazaną mi informację o uczestnikach tej uroczystości.
Jan Włodarek

Rej.860/Historia -80/2016.05.20/JWIP.PL
Aktualizacja 2016.09.13. godz. 20:40Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Rysunek
Rysunek
GALERIA PRAC WOJTKA SIUDMAKA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE