Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10184670
osób.
Oni są z nami:
Kolejny medal Konstatego Królika. Aut. Jan Włodarek

(Fot. Jan Włodarek, październik 2016 r.)

Konstanty od prawie dziesięciu lat rywalizuje z zawodnikami światowej czołówki w walec na rękę. Jest najlepszym w Polsce w kategorii Senior Grand Master, waga 100 kg. Dotychczas na mistrzostwach Świata, Europy , Polski przeważnie zwyciężał rywali w walce na prawą rękę. Lewą rękę ma nieznacznie słabszą, ale i tak lokuje się wśród najlepszych.

W tym roku ukończył 69 lat i dalej wygrywa. W październiku startując na mistrzostwach Świata (38 World Armwresting Championship) w Błagojewgradzie w Bułgarii, w walce lewą ręką pokonał trzech konkurentów ( startowało 4) i zdobył złoty medal w swojej konkurencji. Zapewnia, że to nie ostatni medal w jego karierze.


Konstanty Królik jest dobrze znany w środowisku warszawskich kulturystów. Pod koniec lat 60 – tych ubiegłego wieku ćwiczył siłowo w Błyskawicy. W następnych latach w Herkulesie, Syrence, a od dwóch lat ponownie w Błyskawicy - systematycznie, trzy razy w tygodniu. Siłą i poziomem walki na rękę imponuje nie tylko młodzieży. Na siłowni jest twardzielem, a w życiu zawodowym przed przejściem na emeryturę był nie mniejszym twardzielem służąc w policji. Łobuzy i „spuchlaki” na anabolikach, nawet teraz omijają go z daleka.

W Błyskawicy, w tym roku podjął się wykonywania społecznej funkcji "rewizora" - czł. statutowej Komisji Rewizyjnej w Ognisku. Spełnia tym samym bardzo ważną misję ściśle związaną z koniecznością odnowy i prawidłowego funkcjonowania tego Ogniska TKKF, jednego z najstarszych w kraju. Czuwa nad finansami wraz z Stanisławem Stysiem - skarbnikiem Zarządu. Dla nich dużym wyzwaniem będzie m.in uściślenie procedur i rygorystyczne wprowadzenie ich w życie w zakresie przyjmowania opłat od ćwiczących i ich prawidłowe rozliczanie.
Ponadto Kostek przyczynia się do eliminowania z Błyskawicy oszustów, handlarzy anabolikami i osób zagrażających ćwiczącym.

Mamy nadzieję, że Konstanty pełniąc wymienioną funkcję w Błyskawicy będzie tak jak dotychczas, skuteczny i twardy w walce o to, aby Błyskawica odzyskała dawny blask, znaczenie i pozytywny wizerunek - chociaż w Warszawie. Konstanty wie, że już w latach 60 –tych mozolnie społecznie budowano prestiż Błyskawicy. Były wówczas sukcesy sportowe i organizacyjne, a na sali kulturystycznej było w nadmiarze ćwiczących, głównie młodzież.
Tego życzymy jemu i pozostałym członkom Komisji Rewizyjnej oraz Zarządu Błyskawicy.
Jan Włodarek, listopad 2016 r.
Rej.867/ Sylwetki -70/2016.11.05./JWIP.PL
Aktualizacja 2016.12.23, godz. 18:40Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Namibia. Death Valley
Namibia. Death Valley
DARIUSZ PACAK PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE