Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5955067
osób.
Oni są z nami:
Zmarł Antoni Kołecki czołowy polski kulturysta w latach 60 - tych


(Rok 1967, zawody w Sopocie. Zdjęcie z archiwum Jana Włodarka, fot. Jan Rozmarynowski)

O śmierci Antoniego powiadomił nas wczoraj Jego bratanek Andrzej Kołecki zamieszkały w Łodzi.
Antoni Kołecki, jeden z pierwszych i najlepszych polskich kulturystów, instruktor sportowy, organizator tego sportu w Łodzi zmarł w dniu 19 maja 2017 r. w Calgary, gdzie wyjechał na początku lat 70 –tych. Prawdopodobnie zostanie tam pochowany. Odszedł trzy dni przed 84 -tymi urodzinami.

O sukcesach sportowych Antoniego Kołeckiego napisaliśmy kilkanaście artykułów. W ostatnich latach przeprowadziliśmy z Nim obszerny wywiad ( trzy rozmowy), są na JWIP.PL. Rozmawialiśmy również telefonicznie, ale w kwietniu urwał się z Nim kontakt - był już ciężko chory.

Antoni do końca swojego życia był silną osobowością. Pomimo ze od wyjazdu do Kanady nie utrzymywał na ogół kontaktu z ojczystym krajem, rodziną i kolegami, to był znanym i cenionym w polskim środowisku pasjonatów kulturystyki. Jeszcze kilka dni temu wspominaliśmy Go w rozmowie z Jego kolegami (kulturystami z pionierskiego okresu tego sportu). M.in. będąc we Wrocławiu z Jerzym Baranowskim – pierwszym organizatorem kulturystyki w Łodzi i Wrocławiu, a w Elblągu z Ryszardem Paciejewskim uczestnikiem mistrzowskich zawodów w Sopocie.

Zmarli, tak jak Antoni Kołecki, wracają do nas we wspomnieniach, a my mamy nadzieję, że spotkamy się znów z nimi w siłowni, gdy sami przekroczymy niebiańską kurtynę.
Jan Włodarek, maj 2017 r.

Rej.874/Pionierzy – 69/2017.05.20/JWIP.PL
Aktualizacja 2017.09.12, godz.21:55

JWIP.PL; Przeczytaj wywiad ( 3 części) z A. Kołeckim


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Piotrków  Tryb. 1967 r.
Piotrków Tryb. 1967 r.
STANISŁAW PTASZYŃSKI z USA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Jeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE