Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7950459
osób.
Oni są z nami:
Spotkanie z ambasadorem(Na zdjęciu: Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce HE Graeme Jonathan Knott i Prezes Europejskiego Klubu Biznesu Polska Janusz Cieślak. Fot. J.W.)

Z przyjemnością informuję, ze na zaproszenie naszego kolegi „Janusza Cieślaka Prezesa Europejskiego Klubu Biznesu Polska w dniu 25 września 2017 r. tradycyjnie w Hotelu Czarny Kot – My Warsaw Residence gościem był Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce HE Graeme Jonathan Knott. Stowarzyszenie utrzymuje bardzo dobre kontakty między innymi z Ambasadą Brytyjską w Warszawie, zapewniając swoim członkom najbardziej aktualne informacje na temat współpracy handlowej Polski” z tym krajem.

Prezes Europejskiego Klubu Biznesu Polska Janusz Cieślak podkreślił, że „obecnie w polsko – brytyjskich stosunkach gospodarczych notujemy bardzo dobre wyniki, które ku naszemu zadowoleniu systematycznie wzrastają i jednocześnie z niepokojem czekamy na to, co przyniesie w ich rozwoju data 29 marcu 2019 roku, czyli moment wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Dziękując za zaproszenie Ambasador Graeme Jonathan Knott na wstępie zastrzegł, że kwestie wzajemnych relacji biznesowych polsko – brytyjskich może omówić z całą odpowiedzialnością i precyzją, natomiast co do Brexitu i odpowiedzi na pytanie czego możemy się po nim spodziewać, to dziś niewiele może powiedzieć, gdyż negocjacje trwają i sytuacja jest bardzo dynamiczna. Oczywiście są już pewne ramy, które w szczególności zakreśliła Premier Theresa May w dniu 22 września br. podczas konferencji we Florencji, ale jeszcze nie można mówić o szczegółach. Na to dziś jest za wcześnie.

Ambasador podkreślił, że w Wielkiej Brytanii mieszka ponad 1 milion polaków, którzy wnoszą bardzo duży wkład w rozwój brytyjskiej gospodarki. Dzisiaj, jego zdaniem, nasze wzajemne relacje biznesowe są dobre, ale z pewnością jeszcze nie można mówić, że bardzo dobre, czyli takie jakie byśmy chcieli. Dobre, bo bez przeszkód jest realizowana wymiana obywateli, biznesu, osiągnięć naukowych i technologicznych. Jednak w każdym z tych obszarów istnieją jeszcze spore rezerwy, tak by każda ze stron mogła w pełni wykorzystywać swój potencjał. Ale tutaj konieczne jest zwiększenie udziału sfer rządowych, by do tego stanu doprowadzić. I dlatego w naszych relacjach międzyrządowych ostatnio wprowadzono zasadę corocznych roboczych spotkań, na których są ustalane zasady rozwoju wzajemnych stosunków na najbliższe 12 miesięcy. Przewodniczą im Premierzy obu krajów”.

Po przejściu Ambasadora do szczegółowych kwestii , uczestnicy spotkania zadawali pytania na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Było to bardzo interesujące spotkanie. Zacytowane fragmenty zaczerpnięto, ze strony internetowej „Europejski Klub Biznesu Polska”.
J.W.
Rej.879/Różne -126/2017.10.08/JWIP.PL
Aktualizacja 2017.11.23, godz. 14.00


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Bogdan Kaszuba i Jan Włodarek (2007 r.)
Bogdan Kaszuba i Jan Włodarek (2007 r.)
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE