Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6841021
osób.
Oni są z nami:
O zmarłych pionierach kulturystyki trudno nie pamiętać. Aut. Jan Włodarek

(Na zdjęciu redaktor Stanisław Zakrzewski (1907 -1972), Twórca Polskiej Kulturystyki. Fot. Jan Rozmarynowski).Rzeczywistość jest smutna bo nawet z okazji Święta Zmarłych nikt nie wspominał w kolorowych magazynach dla kulturystów o tych którzy odeszli, a tworzyli ten sport w Polsce. Widocznie dla redaktorów naczelnych tych kolorowych pisemek jest to zbyt trudne, lub powodem tego jest może intelektualne ubóstwo.

Można wiec teraz tych szanownych animatorów współczesnej kulturystyki zapytać, czy znają historie polskiej kulturystyki z pierwszych jej lat, a szczególnie nazwiska tych którzy przyczynili się do jej powstania w naszym kraju? Można przypuszczać, że taka wiedza jest im obca!

W pierwszych latach naszej kulturystyki było wiele wybitnych postaci w kulturystyce: zawodnicy, instruktorzy, społeczni organizatorzy, czy entuzjaści ćwiczeń siłowych - twórcy w wielu dziedzinach rozwoju cywilizacji. Przewodził im redaktor Stanisław Zakrzewski - twórca naszej kulturystyki. Oni niestety już w większości odeszli. Bez nich obecna kulturystyka jest uboższa i jałowa, bo sprowadza się głównie do mięśni „budowanych” z pomocą nie tylko suplementów i specjalnych odżywek...

W tym roku pożegnaliśmy Jerzego Pachockiego i Antoniego Kołeckiego. Bez zmarłych dotychczas pionierów polskiej kulturystyki trudno sobie teraz już wyobrazić, że kulturystka była zdrowa i dla każdego.

Pamiętamy o wszystkich wybitnych postaciach. (Materiały o nich znajdują się na JWIP.PL).
W Dzień Zaduszny warto wybrać się na ich groby i zapalić lampkę pamięci.
Jan Włodarek. Listopad 2017

Rej.881/Pionierzy -71/2017.10.31/JWIP.PL
Aktualizacja 2018.08.12, godz.13:30


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Poniatowa, 1988 r.
Poniatowa, 1988 r.
Wspaniali ze wsi i miasteczek (LZS), 1986 - 1992
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE