Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6840610
osób.
Oni są z nami:
Najlepsze metody treningowe. Aut. Jan Włodarek

Komentarz
Dzisiejsze najlepsze metody treningowe znane już w 1957 roku

Dzisiejsze rewelacyjne metody treningowe to nic nowego. Większość z nich jest stosowana od ponad pięćdziesięciu lat.


Na przykład system łączenia ćwiczeń intensyfikujący trening był stosowany prawie od zawsze i dawał znakomite rezultaty. W Polsce był on propagowany przez redaktora Zakrzewskiego na łamach czasopisma „Sport dla wszystkich”, w którym wielokrotnie ukazywały się Jego artykuły o metodyce treningu kulturystycznego.
Między innymi w 1962 roku został przedstawiony trening i sylwetka Gene,a Shuey. Ten znakomity kulturysta, z zawodu architekt, w wieku 25 lat zdobył już tytuł Mr America. Ten mistrz imponował też wszechstronnością fizyczną i wielkim talentem aktorskim (występował głównie w teatrze, m. innymi w sztuce: „Tramwaj zwany pożądaniem”, „Piknik”.
Jego trening charakteryzował się bardzo dużą intensywnością i złożonością metod. Szczególnie lubił stosować metodę „ładowania”, opartą na seriach łączonych. Dziś ta metoda również jest zalecana zaawansowanym.
Gene Shuey stosował tę metodę na wszystkie duże mięśnie. Np. na bicepsy i tricepsy wykonywał cztery łączone ćwiczenia. Na jednym treningu takich łączonych serii wykonywał po siedem, po osiem powtórzeń, a przerwa wypoczynkowa pomiędzy seriami trwała do 2 minut. Po każdej serii zwiększał obciążenie o 1-2 kg.
Stosowanie systemu łączenia serii dało mu rewelacyjny wynik. Obwód ramienia doprowadził do 47,5 cm! Proszę zwrócić uwagę, że ważył tylko 88,5 kg, a jego wzrost wynosił – 183 cm. Pozostałe jego wymiary: obwód klatki piersiowej – 128 cm, udo – 63 cm, kark – 41 cm. Był też bardzo silny; w leżeniu wyciskał – 192 kg, a zza karku –100 kg. Przypuszczam, że dzisiejsi „przewaliści” nie zrozumieją, że te wyniki uzyskał bez tzw. wspomagania, a głównie dzięki ciężkiej pracy treningowej!
Obecne metody treningowe lansowane przez nasze czasopisma kulturystyczne, to nic nowego. Metody mają długą „brodę” i ciągle są znakomite!
Taka jest prawda, niedowiarków odsyłam do bibliotek, w nich znajdą archiwalne artykuły Stanisława Zakrzewskiego potwierdzające , że nie tylko system ćwiczeń łączonych to nie wymysł lub „odkrycia” współczesnych redaktorów kulturystycznych czasopism.

W zakończeniu dodaje, ze Gene, uzdolniony mistrz kulturystyki przestrzegał: - Nie ma nic gorszego – jak zbyt wielkie obciążenie w treningu. Mówię to wszystkim początkującym. Cierpliwość musi charakteryzować każdego, kto chce dojść do dobrych rezultatów”Ja też tak uważam. Tylko cierpliwi i wytrwali mają szansę uzyskać ładnie umięśnioną sylwetkę.
Autor: Jan Włodarek , 2007 r.
Rej.738/J.W. -6 /2013.08.17/JWIP.PL
Aktualizacja:2013.08.17, godz.14:15

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Wizytacja Stanisława Zakrzewskiego, 1963 r.
Wizytacja Stanisława Zakrzewskiego, 1963 r.
ONI BYLI PIERWSI (1957-1965)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE