Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7925106
osób.
Oni są z nami:
Puchar Ziemi Śląskiej (1983 r.). Autor: Henryk Jasiak
Była to bodaj pierwsza w Polsce impreza kulturystyczna, na której kilku zawodników miało do wygrania wysoką stawkę. Tę stawkę stanowił wyjazd na mistrzostwa Europy amatorów IFBB do Malmoe (Szwecja), gdyż zawody w Katowicach potraktowano jako oficjalne eliminacje do tego ważnego startu. Stąd też i poziom Pucharu był wyjątkowo wysoki. Dodatkowym wabikiem, głównie dla publiczności, był start czołowych kulturystów CSRS, Węgier i NRD.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Centralnej Komisji kulturystyki ZG TKKF czwórka najlepszych miała zostać wyłoniona w konkursie open, do którego dopuszczono pierwszych trzech kulturystów (wyłącznie Polaków) z każdej kategorii wagowej. Tak więc występy w kategoriach były tylko jakby przygrywką do zasadniczego konkursu, który w dodatku po raz pierwszy w Polsce sędziowano na miejsca, a nie na punkty za proporcje, umięśnienie i pozowanie.

Sędziowie mieli sporo kłopoty z wytypowaniem czwórki najlepszych, bo poziom był bardzo wyrównany. W efekcie w open zwyciężył Paweł Filborn z TKKF Błyskawica Warszawa – suma miejsc 13, przed Januszem Wochem (TKKF Tridon Lubin) –14, Pawłem Przedlackim (TKKF Herkules Warszawa) –15, Waldemarem Nolem (TKKF Tytan Ostrołęka) –30. Marianem Wysockim i Henrykiem Ososińskim (TKKF Wypoczynek Świętochłowice i Olimp Katowice) obaj po 45 miejsc, ale więcej lepszych miejsc otrzymał Wysocki. Ponieważ z tej szóstki aż 3 zawodników startowało w kategorii powyżej 90 kg, a startować w ME może tylko 2 z każdego państwa, Na wyjazd do Malmoe zakwalifikowali się: Filleborn, Woch, Przedlacki i Wysocki.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
do 70 kg – Marian Wysocki, do 80 kg Josef Filip (CSRS),
do 90 kg – Paweł Fileborn, powyżej 90 kg – Janusz Woch.

Organizator katowickiej imprezy, Ognisko „Olimp” dobrze rozreklamowało występy najlepszych kulturystów Polski, bowiem mała sala słynnego „Spodka” przez dwa dni nabita była publicznością mimo dość wysokich cen biletów.
Autor: Henryk Jasiak

**

Debiut naszych reprezentantów na mistrzostwach Europy nie był w pełni udany. W poszczególnych kategoriach:
 do 70 kg - Marian Wysocki X miejsce,
 do 9o - Paweł Filleborn – XII m.,
 Powyżej 90 kg: Paweł Przedlacki XI m., Waldemar Nol XIV m.
Kierownikiem ekipy był Henryk Jasiak.
(J.W.)


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Marian Glinka - gra (1977 r.)
Marian Glinka - gra (1977 r.)
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE