Strona G³ówna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjêæ

PIONIERZY

Kontakt
Artyku³y:
Jan W³odarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
O¶rodki
RÓ¯NE
Statystyka
Odwiedzi³o nas:
10063243
osób.
Oni s± z nami:
O strongmenach i kulturystach
O strongmenach, kulturystach oraz prawach genetyki

Strongmani na pewno s± nieprzeciêtnie silni, a ich si³a ma swoje korzenie w genetycznych uwarunkowaniach – mocni przodkowie, gruby ko¶ciec, aktywnie dzia³aj±cy hormon wzrostu. Czêsto jest tak, ¿e ta si³a nie ujawnia siê u cz³owieka, który nie trenuje i nie pracuje ciê¿ko fizycznie, poniewa¿ hormon wzrostu jest u niego „u¶piony”. Dopiero trening wyzwala pe³n± swobodê dzia³ania tego czynnika i wp³ywa na rozwój miê¶ni. Wiele osób zastanawia siê, czy anaboliki mog± wywieraæ decyduj±cy wp³yw na ten rozwój. Otó¿ w przypadku, gdy zawodnik odznacza siê wymienionymi powy¿ej zadatkami genetycznymi, sztuczne „popychad³o” ma znaczenie trzeciorzêdne. On i tak rozwin±³by swoje fizyczne mo¿liwo¶ci ponad miarê, je¿eli tylko ostro trenuje, natomiast anaboliki zagwarantuj± mu co najwy¿ej te 5 procent si³y dodatkowej, potrzebnej do ewentualnego pokonania przeciwników na zawodach. W praktyce okazuje siê wiêc, ¿e anaboliki nic mu naprawdê nie daj±, tym bardziej ¿e do dyspozycji s± takie legalne suplementy jak zestaw kreatyna plus HMB, co równie¿ da mu te 5 procent w tym sensie, ¿e umo¿liwi szybsz± regeneracjê powysi³kow± i zmusi do jeszcze bardziej intensywnego treningu.
Natomiast nie mo¿na przypisywaæ anabolikom roli wiod±cej w przypadku strongmanów. Genetyka i tak decyduje o wszystkim. Na przyk³ad trudno by³oby przypisaæ ogromn± sprawno¶æ, jak± dysponuje niektórzy si³acze, jakim¶ „popychaczom”. Facet, który wa¿y 130 kg i z miejsca wskakuje na podium o wysoko¶ci 130 cm, e bierze czego¶ takiego ze sztucznych ¼róde³?

W przypadku kulturystów, którzy nie maj± ¿adnych zadatków genetycznych, a chc± byæ „wielcy” w ci±gu bardzo krótkiego czasu, anaboliki powoduj± rewolucjê w organizmie i gwa³towny przyrost miê¶ni. Niestety, miê¶nie wyro¶niête na po¿ywce z syntetycznego hormonu maj± warto¶æ tylko „sezonow±”. Cz³owiek przestaje braæ – sztuczna muskulatura przestaje istnieæ, a w wielu przypadkach zamienia siê w tkankê t³uszczow± na skutek zadzia³ania wyrównawczych procesów metabolicznych. Z licznych wynurzeñ ciê¿arowców „epoki bezkoksowej” wynika, ¿e rozwój si³y nastêpowa³ u nich pod wp³ywem treningu du¿ymi ciê¿arami, kiedy to liczba powtórzeñ w seriach nie przekracza³a trzech. Oznacza to, ¿e najlepiej jest korzystaæ z w³asnych hormonów, bo one gwarantuj± muskulaturê na ca³e sportowe ¿ycie.
Autor: M.P.
Nie nale¿y rozpoczynaæ treningu si³owego pod wp³ywem ¶rodków dopinguj±cych i odurzaj±cych. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i æwiczeñ nale¿y siê skonsultowaæ z lekarzem. Autorzy i w³a¶ciciel strony JWIP.PL nie ponosz± jakiejkolwiek odpowiedzialno¶ci za skutki dzia³añ wynikaj±cych bezpo¶rednio lub po¶rednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artyku³y
Skutki koronawiru...
¦wiêta Wielkiej ...
Zmar³ nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak j±dra choroba...
Flesz
Nauczyciel i uczeñ
Nauczyciel i uczeñ
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Je¿eli na tej stronie widzisz b³±d, napisz do nas.

Jan W³odarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | O¶rodki | RÓ¯NE