Strona G³ówna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjêæ

PIONIERZY

Kontakt
Artyku³y:
Jan W³odarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
O¶rodki
RÓ¯NE
Statystyka
Odwiedzi³o nas:
10454541
osób.
Oni s± z nami:
Niebezpieczny czynnik
Ratuj siê (cz. III)

Jak ma siê zró¿nicowanie osobowo¶ciowe do seksu? Sprawa jest prosta: Sfera seksualna jest czê¶ci± psychiki, która odznacza siê bardzo delikatna struktur±. Je¿eli cz³owiek jest na³adowany, spiêty, ci±gle gotowy do wybuchu, wówczas jego psychika ulega z czasem dezintegracji. (Dezintegracja polega na rozbiciu struktur, które powinny byæ ze sob± skoordynowane. Najprostszym przyk³adem jest bodaj¿e uderzenie g³ow± w ¶cianê. Je¿eli rozbite, czyli uszkodzone jest przewodzenie miêdzy miejscowym odczuwaniem bólu a mózgiem, to mo¿emy tak uderzaæ, a¿ siê zabijemy).
Dezintegracja obejmuje ró¿ne struktury naszego organizmu, niekoniecznie wszystkie, ale z pewno¶ci± te najdelikatniejsze, do których nale¿y w³a¶nie seks.

W cz³owieku nie da siê sztucznie oddzieliæ sfery fizjologicznej od psychicznej. Mo¿na je tylko oddzielnie opisaæ. W praktyce jest tak, ¿e obie sfery przenikaj± siê wzajemnie. Musimy zdawaæ sobie sprawê z tego, ¿e trening si³owy (kulturystyczny) pobudza produkcjê testosteronu, czyli hormonu, który jest czynnikiem decyduj±cym miêdzy innymi o popêdzie seksualnym. Im aktywniej trenujemy, tym wiêcej testosteronu produkujemy pod warunkiem, ¿e ten trening ma „charakter anaboliczny” (kulturystyka, podnoszenie ciê¿arów), a nie kataboliczny (kolarstwo, biegi d³ugie, itp.) i to jest dobre.

Dodatkowa dawka testosteronu, wprowadzona do organizmu doustnie lub domiê¶niowo, zaburza kod, wed³ug którego ten organizm zwykle funkcjonuje. Nie jest to jeszcze dramat, poniewa¿ kod mikrobiologiczny ulega te¿ zaburzeniu, chocia¿by wtedy, kiedy bierzemy antybiotyki, silne ¶rodki przeciwbólowe, kortykosterydy (nie myliæ ze sterydami anabolicznymi), nie mówi±c ju¿ o lekach przeciwnowotworowych. Wszelkie zaburzenia kodu z czasem wyrównuj± siê, poniewa¿ organizm od narodzin a¿ do ¶mierci zmierza ku homeostazie (równowagi organiczno- czynno¶ciowa). Ka¿dy jednak taki czynnik zewnêtrzny dzia³a przez d³ugi okres czasu, to powoduje on zmiany, które siê utrwalaj±. W przypadku testosteronu podawanego miêci±cami, a nawet latami nastêpuje niekorzystna przemiana, która polega na tym, ¿e organizm „czuje siê zwolniony” od produkcji testosteronu, bowiem otrzymuje go „lekk± rêk± z zewn±trz, i to jest z³e.
Cdn.
Autor: Dr M.G.
Nie nale¿y rozpoczynaæ treningu si³owego pod wp³ywem ¶rodków dopinguj±cych i odurzaj±cych. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i æwiczeñ nale¿y siê skonsultowaæ z lekarzem. Autorzy i w³a¶ciciel strony JWIP.PL nie ponosz± jakiejkolwiek odpowiedzialno¶ci za skutki dzia³añ wynikaj±cych bezpo¶rednio lub po¶rednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artyku³y
Skutki koronawiru...
¦wiêta Wielkiej ...
Zmar³ nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak j±dra choroba...
Flesz
Ryszard, Marek, Jan i Dawid
Ryszard, Marek, Jan i Dawid
W DOWÓD UZNANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Je¿eli na tej stronie widzisz b³±d, napisz do nas.

Jan W³odarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | O¶rodki | RÓ¯NE