Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6816127
osób.
Oni są z nami:
Niebezpieczny czynnik
Ratuj się (cz. III)

Jak ma się zróżnicowanie osobowościowe do seksu? Sprawa jest prosta: Sfera seksualna jest częścią psychiki, która odznacza się bardzo delikatna strukturą. Jeżeli człowiek jest naładowany, spięty, ciągle gotowy do wybuchu, wówczas jego psychika ulega z czasem dezintegracji. (Dezintegracja polega na rozbiciu struktur, które powinny być ze sobą skoordynowane. Najprostszym przykładem jest bodajże uderzenie głową w ścianę. Jeżeli rozbite, czyli uszkodzone jest przewodzenie między miejscowym odczuwaniem bólu a mózgiem, to możemy tak uderzać, aż się zabijemy).
Dezintegracja obejmuje różne struktury naszego organizmu, niekoniecznie wszystkie, ale z pewnością te najdelikatniejsze, do których należy właśnie seks.

W człowieku nie da się sztucznie oddzielić sfery fizjologicznej od psychicznej. Można je tylko oddzielnie opisać. W praktyce jest tak, że obie sfery przenikają się wzajemnie. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że trening siłowy (kulturystyczny) pobudza produkcję testosteronu, czyli hormonu, który jest czynnikiem decydującym między innymi o popędzie seksualnym. Im aktywniej trenujemy, tym więcej testosteronu produkujemy pod warunkiem, że ten trening ma „charakter anaboliczny” (kulturystyka, podnoszenie ciężarów), a nie kataboliczny (kolarstwo, biegi długie, itp.) i to jest dobre.

Dodatkowa dawka testosteronu, wprowadzona do organizmu doustnie lub domięśniowo, zaburza kod, według którego ten organizm zwykle funkcjonuje. Nie jest to jeszcze dramat, ponieważ kod mikrobiologiczny ulega też zaburzeniu, chociażby wtedy, kiedy bierzemy antybiotyki, silne środki przeciwbólowe, kortykosterydy (nie mylić ze sterydami anabolicznymi), nie mówiąc już o lekach przeciwnowotworowych. Wszelkie zaburzenia kodu z czasem wyrównują się, ponieważ organizm od narodzin aż do śmierci zmierza ku homeostazie (równowagi organiczno- czynnościowa). Każdy jednak taki czynnik zewnętrzny działa przez długi okres czasu, to powoduje on zmiany, które się utrwalają. W przypadku testosteronu podawanego mięciącami, a nawet latami następuje niekorzystna przemiana, która polega na tym, że organizm „czuje się zwolniony” od produkcji testosteronu, bowiem otrzymuje go „lekką ręką z zewnątrz, i to jest złe.
Cdn.
Autor: Dr M.G.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
 Grzegorz i Agnieszka Kluk, 2008 r.
Grzegorz i Agnieszka Kluk, 2008 r.
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE