Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7056153
osób.
Oni są z nami:
Wojciech Brzozowski z Błyskawicy. Autor: Jan Rozmarynowski
Sekcja kulturystyki Ogniska TKKF Błyskawica Warszawa powstała na początku lat sześćdziesiątych jako trzecia po Syrence i Herkulesie. Do dzisiejszego dnia mieści się przy ulicy 11 Listopada w Dzielnicy Praga Północ. Przez wiele lat ćwiczyło i odnosiło sukcesy dla tego klubu wielu znanych kulturystów, z pośród których warto wymienić najbardziej zasłużonych: Jana Włodarka, Wojciecha Brzozowskiego, Pawła Filleborna, Jacka Czyża, Krzysztofa Czajkę, Mariana Glinkę.

Od 20 lat funkcję wiceprezesa urzędującego, pełni nieprzerwanie Wojciech Brzozowski (lat 54) absolwent warszawskiej AWF. Rozpoczynał swoją przygodę ze sportem w Mińsku Mazowieckim (skąd pochodzi) jako 14 letni chłopak od lekkoatletyki (sprinty) i podnoszenia ciężarów. Następnie przez trójbój siłowy, by w końcu trafić do kulturystyki, którą uprawia do dziś. Największym sukcesem był tytuł Mistrza Polski w kat. 70 kg Wałbrzych 90 i wicemistrza Bełchatów' 88. Reprezentował nasz kraj na ME Leningrad 1990 - 7 miejsce oraz na MŚ Kuala Lumpur w tym samym roku.
Rekordy siłowe w najlepszym okresie startowym to 172,5 kg w wyciskaniu na ławce, 200 kg w przysiadzie, 235 kg w martwym ciągu.

Prócz kulturystyki pasjami Wojciecha Brzozowskiego są zwierzęta - psy, obecnie rasa dogi niemieckie z sukcesami na wielu międzynarodowych wystawach, oraz hodowla koni (Złota Odznaka Polskiego Związku Hodowli Koni). W jego prywatnej biblioteczce na czołowych miejscach znajdują się książki o tematyce Kresy Polskie i duży zbiór książek znanego pisarza Waldemara Łysiaka.

Prezes Brzozowski ze smutkiem w głosie stwierdza, że obecnie w jego klubie nie ma żadnego zawodnika kulturysty pragnącego startować w zawodach. Zaś frekwencja uprawiających ćwiczenia siłowe zmniejszyła się w ostatnim okresie z 500 osób ćwiczących systematycznie do około 100. Ale na taką sytuację nie ma po prostu żadnego wpływu.(27.09.2006 r., tytuł od redakcji)
Autor: Jan Rozmarynowski
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Flesz
Przed balem, 2010 r.
Przed balem, 2010 r.
J. KOŁTUN Z DZIEWCZĘTAMI, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE