Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9281184
osób.
Oni są z nami:
W uznaniu...Honorowe wyróżnienia IFBB (1971 - 1981)
W 1971 r. sześciu polskich działaczy kulturystyki (piersi w historii polskiej kulturystyki) zostało wyróżnionych za zasługi w propagowaniu i rozwijaniu kulturystyki dyplomem honorowym oraz „Certifikat of Merit przyznanymi przez Międzynarodową Federacje Kulturystów (IFBB).
Oto oni:
 Aleksander Bondarczuk – pracownik GKKFiT, kierownik Zespołu programowego ZG TKKF, działacz kulturystyki od powstania tej dyscypliny w Polsce.

 Leopold Dzitkowski – jeden z najstarszych i najlepszych kulturystów w latach 1965-1974. Bogate swoje doświadczenie przekazał młodzieży na terenie swego miasta – Piotrkowa Trybunalskiego.

 Jerzy Gorzkowski- działacz kulturystyczny od 1963 roku. Organizator dorocznych zawodów kulturystycznych w Radomiu (Ogólnopolski Zlot Kulturystów).

 Franciszek Muszyński - współorganizator ruchu kulturystycznego w Polsce. Długoletni prezes Ogniska TKKF „Sęp” we Wrocławiu.

 Jan Włodarek – instruktor, zwycięzca wielu imprez kulturystycznych w latach 1965 – 1971. Najsilniejszy kulturysta kraju, rekordzista w bojach siłowych. Instruktor w jednym z największych, (jeśli nie największym) ośrodków kulturystycznych - „Błyskawica” Warszawa.

 Stanisław Zakrzewski- dziennikarz sportowy, redaktor naczelny „Sportu dla Wszystkich”, współpracownik licznych pism sportowych, Działacz sportowy TKKF, przewodniczący Komisji Kulturystyki, autor podręczników kulturystycznych: „Jak stać się silnym i sprawnym”, „ABC młodego siłacza”, „Siła – Sprawność – Piękno” itd.
{Źródło: „Siła sprawność piękno” St. Zakrzewski, rok 1974).


(1981r.)
Ostatnie cztery lata działalności Centralnej Komisji Kulturystyki Zarządu Głównego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej to okres osiągnięć organizacyjnych i sportowych znanych nie tylko w kraju. Świadectwem uznania międzynarodowego są liczne wyróżńienia Federacji IFBB przyznane członkom CKK. Jednym z najbardziej zaszczytnych i wysoko cenionym w środowisku kulturystycznym jest medal IFBB, przyznawany za wybitne zasługi w propagowaniu ćwiczeń siłowych.
Decyzją prezydenta IFBB Bena Weidera to zaszczytne wyróżnienie przyznano redaktorowi Henrykowi Jasiakowi – długoletniemu członkowi CKK i współpracownikowi „Rekreacji Fizycznej. Medal jest rezultatem jego 21 lat pracy społecznej na rzecz kulturystyki i Ćwiczeń siłowych. Pracy trenera i działacza.

Kilka słów o Henryku Jasiaku autorze m. in. kolumny kulturystycznej w czasopiśmie „Rekreacja Fizyczna”.
Henryk Jasiak z kulturystyką zetknął się w latach pięćdziesiątych. Startował w pierwszych mistrzostwach Polski w roku 1857 i 1958. Był trenerem w warszawskim ognisku TKKF „Syrenka”, doprowadzając kilkunastu zawodników m.In. Bogdana i Mieczysława Krydzińskich, Jana Włodarka. Aktualnie pięciu jego wychowanków jest w składzie CKK, odgrywając w niej poważną rolę. Prowadząc zajęcia kulturystyczne sam czynnie uprawiał wyczynowy sport w AZS i Warszawiance startując w podnoszeniu ciężarów i lekkoatletyce.
Jeszcze raz gratulujemy, tak trzymaj!
Z miesięcznika „Rekreacja Fizyczna”

W drugiej połowie lat siedemdziesiątych i na początku lat osiemdziesiątych odznaczenia lub dyplomy IFBB otrzymali m.in. Witold Majchrzak (Bydgoszcz) – Złoty medal IFBB i dyplom; Leopold Dzitkowski (Piotrkow Tryb.) – Srebrny Medal i dyplom; Jan Włodarek (Warszawa) - Srebrny Medal.
Aleksander Bondarczuk (Warszawa), Krzysztof Polubiec (Warszawa) Józef Stelmasiak (Łódź) otrzymali „Certyfikat of Merit”.
Andrzej Morzyszek (Pabianice). Edward Pawlik (Krakow), Stefan Polis (Częstochowa) Ryszard Sarnowski ( Piła) – dyplom.

Od połowy lat osiemdziesiątych Ben Weider - prezydent IFBB stał się bardzo hojny dla naszych działaczy. Medale, cerifikaty i dyplomy były więc przy każdej ważnej imprezie którą wizytował przedstawiciel IFBB. Wyróżniono większość działaczy, co spowodowało, że oznaczenia IFBB znacznie straciły na swoiej wartości.
(Źródło: „Magia Ciała” aut. H.Jasiak,1994r.; „Rekreacja Fizyczna”; „Wiadomości Sportowe; „Informator ZG TKKF z 1981 roku”).Wybrał. T.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Jerzy Chodkiewicz - wyróżniony
Jerzy Chodkiewicz - wyróżniony
W DOWÓD UZNANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE