Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10184750
osób.
Oni są z nami:
W uznaniu...Honorowe wyróżnienia IFBB (1971 - 1981)
W 1971 r. sześciu polskich działaczy kulturystyki (piersi w historii polskiej kulturystyki) zostało wyróżnionych za zasługi w propagowaniu i rozwijaniu kulturystyki dyplomem honorowym oraz „Certifikat of Merit przyznanymi przez Międzynarodową Federacje Kulturystów (IFBB).
Oto oni:
 Aleksander Bondarczuk – pracownik GKKFiT, kierownik Zespołu programowego ZG TKKF, działacz kulturystyki od powstania tej dyscypliny w Polsce.

 Leopold Dzitkowski – jeden z najstarszych i najlepszych kulturystów w latach 1965-1974. Bogate swoje doświadczenie przekazał młodzieży na terenie swego miasta – Piotrkowa Trybunalskiego.

 Jerzy Gorzkowski- działacz kulturystyczny od 1963 roku. Organizator dorocznych zawodów kulturystycznych w Radomiu (Ogólnopolski Zlot Kulturystów).

 Franciszek Muszyński - współorganizator ruchu kulturystycznego w Polsce. Długoletni prezes Ogniska TKKF „Sęp” we Wrocławiu.

 Jan Włodarek – instruktor, zwycięzca wielu imprez kulturystycznych w latach 1965 – 1971. Najsilniejszy kulturysta kraju, rekordzista w bojach siłowych. Instruktor w jednym z największych, (jeśli nie największym) ośrodków kulturystycznych - „Błyskawica” Warszawa.

 Stanisław Zakrzewski- dziennikarz sportowy, redaktor naczelny „Sportu dla Wszystkich”, współpracownik licznych pism sportowych, Działacz sportowy TKKF, przewodniczący Komisji Kulturystyki, autor podręczników kulturystycznych: „Jak stać się silnym i sprawnym”, „ABC młodego siłacza”, „Siła – Sprawność – Piękno” itd.
{Źródło: „Siła sprawność piękno” St. Zakrzewski, rok 1974).


(1981r.)
Ostatnie cztery lata działalności Centralnej Komisji Kulturystyki Zarządu Głównego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej to okres osiągnięć organizacyjnych i sportowych znanych nie tylko w kraju. Świadectwem uznania międzynarodowego są liczne wyróżńienia Federacji IFBB przyznane członkom CKK. Jednym z najbardziej zaszczytnych i wysoko cenionym w środowisku kulturystycznym jest medal IFBB, przyznawany za wybitne zasługi w propagowaniu ćwiczeń siłowych.
Decyzją prezydenta IFBB Bena Weidera to zaszczytne wyróżnienie przyznano redaktorowi Henrykowi Jasiakowi – długoletniemu członkowi CKK i współpracownikowi „Rekreacji Fizycznej. Medal jest rezultatem jego 21 lat pracy społecznej na rzecz kulturystyki i Ćwiczeń siłowych. Pracy trenera i działacza.

Kilka słów o Henryku Jasiaku autorze m. in. kolumny kulturystycznej w czasopiśmie „Rekreacja Fizyczna”.
Henryk Jasiak z kulturystyką zetknął się w latach pięćdziesiątych. Startował w pierwszych mistrzostwach Polski w roku 1857 i 1958. Był trenerem w warszawskim ognisku TKKF „Syrenka”, doprowadzając kilkunastu zawodników m.In. Bogdana i Mieczysława Krydzińskich, Jana Włodarka. Aktualnie pięciu jego wychowanków jest w składzie CKK, odgrywając w niej poważną rolę. Prowadząc zajęcia kulturystyczne sam czynnie uprawiał wyczynowy sport w AZS i Warszawiance startując w podnoszeniu ciężarów i lekkoatletyce.
Jeszcze raz gratulujemy, tak trzymaj!
Z miesięcznika „Rekreacja Fizyczna”

W drugiej połowie lat siedemdziesiątych i na początku lat osiemdziesiątych odznaczenia lub dyplomy IFBB otrzymali m.in. Witold Majchrzak (Bydgoszcz) – Złoty medal IFBB i dyplom; Leopold Dzitkowski (Piotrkow Tryb.) – Srebrny Medal i dyplom; Jan Włodarek (Warszawa) - Srebrny Medal.
Aleksander Bondarczuk (Warszawa), Krzysztof Polubiec (Warszawa) Józef Stelmasiak (Łódź) otrzymali „Certyfikat of Merit”.
Andrzej Morzyszek (Pabianice). Edward Pawlik (Krakow), Stefan Polis (Częstochowa) Ryszard Sarnowski ( Piła) – dyplom.

Od połowy lat osiemdziesiątych Ben Weider - prezydent IFBB stał się bardzo hojny dla naszych działaczy. Medale, cerifikaty i dyplomy były więc przy każdej ważnej imprezie którą wizytował przedstawiciel IFBB. Wyróżniono większość działaczy, co spowodowało, że oznaczenia IFBB znacznie straciły na swoiej wartości.
(Źródło: „Magia Ciała” aut. H.Jasiak,1994r.; „Rekreacja Fizyczna”; „Wiadomości Sportowe; „Informator ZG TKKF z 1981 roku”).Wybrał. T.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Zadowoleni
Zadowoleni
JUBILEUSZ "BŁYSKAWICY"
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE