Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5777663
osób.
Oni są z nami:
Trening bez cudów, cz.I Autor: Henryk Jasiak
Autor:Henryk Jasiak
W wieku 15 lat Dennis Tinerino był wątłym i chudym chłopcem, z którego naigrywali się rówieśnicy. Wtedy trafi do sali kulturystycznej. Efektem tego, w następnych latach były tytuły mistrza nastolatków- młodzików, juniorów, a później seniorów, tytuł Mr Universe w kategorii zawodowców, czołowe lokaty w konkursie najlepszych z najlepszych – Mr Olympia. W wieku 35 lat należy do grona najlepszych kulturystów świata, imponuje świetną sylwetką i dużą sprawnością fizyczną.


Z perspektywy 20 lat treningu doświadczenia się liczą. Dlatego warto zacytować pogląd Dennisa na te sprawy:
„Aby dojść do jakiś wyników w sporcie, w tym również w kulturystyce, trzeba długo i cierpliwie ćwiczyć, mieć przed sobą jasno wytyczone cel. Najwazniejszy jest pierwszy okres treningu, w trakcie, którego tworzy się dla organizmu tzw. bazę wydolnościową - sprawnościową. Dopiero na tej bazie można budować mistrzostwo. Uważam, że każdy powinien wypracować sobie własny system treningu opierając się dla organizmu, a dopiero później na doświadczeniach i programach najlepszych. Jedna droga do tego celu prowadzi przez próbowanie systemów treningu i ćwiczeń, aż wreszcie natrafi się na to najlepsze dla siebie. Początkującym radziłbym osobiście, aby nie wymyślali cudów i nie naśladowali ślepo mistrzów. W pierwszym okresie treningu bazowego najlepsze i najefektywniejsze są proste, zasadnicze ćwiczenia na poszczególne grupy mięśniowe. Dopiero po osiągnięciu pewnego stopnia wytrenowania i masy mięśniowej można zacząć myśleć o superseriach i innych niuansach treningu kulturystycznego”.
Te wypowiedź Tinerino powinni sobie przemyśleć wszyscy kulturyści, a szczególnie początkujący. Ciąg dalszy o tym, jak ćwiczył Dennis Tinerino zobatcz w dziale „Trening”.
Autor: Henryk Jasiak
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Dwa pokolenia, 2008 r.
Dwa pokolenia, 2008 r.
KRZYSZTOF GÓRNICKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE