Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6818673
osób.
Oni są z nami:
Trening bez cudów, cz.I Autor: Henryk Jasiak
Autor:Henryk Jasiak
W wieku 15 lat Dennis Tinerino był wątłym i chudym chłopcem, z którego naigrywali się rówieśnicy. Wtedy trafi do sali kulturystycznej. Efektem tego, w następnych latach były tytuły mistrza nastolatków- młodzików, juniorów, a później seniorów, tytuł Mr Universe w kategorii zawodowców, czołowe lokaty w konkursie najlepszych z najlepszych – Mr Olympia. W wieku 35 lat należy do grona najlepszych kulturystów świata, imponuje świetną sylwetką i dużą sprawnością fizyczną.


Z perspektywy 20 lat treningu doświadczenia się liczą. Dlatego warto zacytować pogląd Dennisa na te sprawy:
„Aby dojść do jakiś wyników w sporcie, w tym również w kulturystyce, trzeba długo i cierpliwie ćwiczyć, mieć przed sobą jasno wytyczone cel. Najwazniejszy jest pierwszy okres treningu, w trakcie, którego tworzy się dla organizmu tzw. bazę wydolnościową - sprawnościową. Dopiero na tej bazie można budować mistrzostwo. Uważam, że każdy powinien wypracować sobie własny system treningu opierając się dla organizmu, a dopiero później na doświadczeniach i programach najlepszych. Jedna droga do tego celu prowadzi przez próbowanie systemów treningu i ćwiczeń, aż wreszcie natrafi się na to najlepsze dla siebie. Początkującym radziłbym osobiście, aby nie wymyślali cudów i nie naśladowali ślepo mistrzów. W pierwszym okresie treningu bazowego najlepsze i najefektywniejsze są proste, zasadnicze ćwiczenia na poszczególne grupy mięśniowe. Dopiero po osiągnięciu pewnego stopnia wytrenowania i masy mięśniowej można zacząć myśleć o superseriach i innych niuansach treningu kulturystycznego”.
Te wypowiedź Tinerino powinni sobie przemyśleć wszyscy kulturyści, a szczególnie początkujący. Ciąg dalszy o tym, jak ćwiczył Dennis Tinerino zobatcz w dziale „Trening”.
Autor: Henryk Jasiak
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Jewgenij Koltun  i Natalia Guriewskich (2004 r.)
Jewgenij Koltun i Natalia Guriewskich (2004 r.)
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE