Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6841687
osób.
Oni są z nami:
Piękny biust - piękna sylwetka.Autor: Z.W.
W poprzednim numerze nasze Czytelniczki zapoznały się z budową kobiecego "popiersia", podano im również kilka ćwiczeń wzmacjniających najważniejsze mięśnie klatki piersiowej. Sprawa pielęgnacji biustu została omówiona niejako od środka, "odgłębnie".
Dziś zajmiemy się wyglądem i pielęgnacją tej ważnej partii kobiecego ciała od zewnątrz.
Estetyczny wygląd skóry uzależniony jest od dwóch czynników: jej barwy i napięcia czyli elastyczności. Wszystkie zgodzimy się na pewno, że skóra ramion, szyi i biustu powinna być gładka, jędrna, lekko zaróżowiona. Niewiele trudu i starań wymaga utrzymanie jej w takim właśnie stanie. Musimy się tylko przyzwyczaić do włączenia w cykl naszych codziennych ablucji dwóch zabiegów.
Wieczorem, po umyciu się (lub kąpieli) ciepłą wodą i dobrym, łagodnym mydłem, należy opłukać się do pasa zimną wodą - specjalnie uwzględniając przednią część szyi, podbródek oraz biust. Następnie energicznie wytrzeć skórę szorstkim ręcznikiem.

Drugi zabieg może nastąpić po osuszeniu skóry, a jeszcze lepiej (jeżeli tylko jest na to chwila czasu) po codziennej gimnastyce porannej, którą - nie wątpimy - wszystkie czytelniczki pilnie wykonują. Ten drugi zabieg - to nacieranie. Potrzebne nam do tego dwa "przybory": dość ostra rękawica (którą możemy ewentualnie same uszyć z dobrego jeszcze kawałka starego ręcznika frotowego) i przygotowana raz na 10 dni półlitrowa butelka wody, do której dodajemy 2 płaskie łyżki soli kuchennej i łyżkę 6% octu. Rękawicę maczamy przygotowanym płynem i nacieramy najwpierw kolejno ramiona, zaczynając od dłoni ku górze, nastepnie szyję i barki, a na końcu biust.
Nacieranie biustu wymaga już specjalnej umiejętności. Nakładamy rękawice na prawą rękę i zaczynamy nacieranie prawej piersi ruchem okrężnym: od prawej strony, ku dołowi, do środka, do góry i znów w bok na prawo. Takich ruchów okrężnych wykonujemy najmniej 20. Potem przekładamy świeżo zmoczoną rękawice na lewą rękę i w odwrotnej kolejności. W zimie można potem osuszyć skórę ręcznikiem (lekko), w lecie lepiej pozostawić do wyschnięcia.
Szyja i podbródek wymagają jeszcze innych zabiegów. Dlaczego? Zaraz wyjaśnimy. Szyja i podbródek stanowią bowiem coś w rodzaju metryki kobiety, o czym zresztą większość kobiet nie chce wiedzieć, ograniczając swoje starania kosmetyczne do twarzy.

Chcąc zadbać o te swoją metrykę, musimy nauczyć się ćwiczyć pewien bardzo ważny, a mało znany mięsień, który położony jest w bocznej i przedniej okolicy szyi, między górną częścią klatki piersiowej a dolną częścią twarzy. Zapamiętajmy jego nazwę, to mięsień szeroki szyi. Włókienka tego mięśnia przebiegają z góry na dół i jeżeli mamy głowę pochyloną (a tak jest niestety przez większą część dnia), pozostają zluźnione. Mięsień ten powinniśmy otoczyć specjalna opieką, gdyż od jego napięcia zależy w głównej mierze wygląd naszej szyi i podbródka.
Zalecamy tu wszystkie ćwiczenia szyi, które były podane w jednym z zeszłorocznych numerów, oraz ćwiczenie specjalne. Początkowo wykonujemy je dla kontroli przed lustrem. Opuszczamy energicznie kąciki ust w dół (co nadaje twarzy wyraz pogardy i lekceważenia), starając się równocześnie silnie napiąć mięsień szeroki. Przy dobrze wykonanym skurczu tego mięśnia można w lustrze zauważyć, że skóra górnej części klatki piersiowej wyraźnie unosi się ku górze, a na szyi występują wachlarzowato ułożone zgrubienia (jak cieńsze i grubsze sznurki). Skurcz powinien być szybki i krótkotrwały. Powtórzyć go należy 10-15 razy, wykonywać - codziennie.
Autor: Z. W.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Woda na pustyni
Woda na pustyni
BOGDAN KASZUBA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE