Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6478178
osób.
Oni są z nami:
Supermani z pigułek.Autor:Dyskolos
Coraz więcej mężczyzn uznaje duże mięsnie, a najczęściej bicepsy za najważniejszy atrybut męskości. Obsesje dużych mięśni podkręcają kolorowe pisemka dla kulturystów a w nich reklamy zachwalające preparaty na „porost mięśni”.
Dla uzyskania umięśnienia zawodowego supermana kulturystyki młodzi mężczyźni coraz częściej zażywają zwiększające masę mięśni anaboliki i inne preparaty, bo nie można jej uzyskać nawet intensywnym treningiem siłowym.
Dr Leit na lamach „International journal of Eating Disorder” - twierdzi, że przybywa mężczyzn, który poświęcają siłowni nie tylko czas wolny, ale i rodzinę i karierę zawodową. Dotyczy to 1 - 2 procent społeczeństwa amerykańskiego.
W Polsce na ogół jest inaczej. Po latach modnego hodowania mięśni obecnie w siłowniach dominuje umiar i moda na sylwetką wysportowaną i trening rekreacyjny. To dobra prognoza dla ćwiczeń siłowych, bowiem już udowodniono w USA, że ludzie obsesyjnie uprawiający ćwiczenia siłowe mogą m.in. zdradzać zaburzenia psychiczne zaliczane do nerwicy natręctw.
Przesadne dbanie o umięśnienie ciała, to choroba, którą zagrożone są szczególnie osoby podporządkowujące temu cale swoje życie.
Ewa Winnicka w artykule „Bicepsem jestem” („Polityka” nr 16, 2001 r) napisała: Ciało panuje nad tobą. Jest taki punkt zwrotny: najpierw rzeźbienie swojego ciała daje uczucie panowania nad nim, satysfakcję, wyrabia wolę i charakter, a potem ciało zaczyna panować na człowiekiem. – Człowiek przestaje je akceptować, wydaje się ono ciągle za małe – tłumaczy Krzysztof Chrostowski. – Następny etap to dysmorfia, czyli pogłębiająca się wręcz nienawiść do własnego ciała.
Optymistyczne jest to, że coraz częściej zwraca się uwagę, na niektóre tzw. odzywki „zwiększające” masę mięśniową i siłę, a zawierające substancje powodujące objawy niepokojące dla zdrowia. Trudno je wyeliminować. Nawet w USA zakazy nie dają oczekiwanego rezultatu. Na miejsce szkodliwego i zabronionego produktu pojawiają się nowe o podobnym składzie, pod inną nazwą.Autor:Dyskolos
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Konstanty Królik, maj 2014
Konstanty Królik, maj 2014
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE