Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6816339
osób.
Oni są z nami:
Supermani z pigułek.Autor:Dyskolos
Coraz więcej mężczyzn uznaje duże mięsnie, a najczęściej bicepsy za najważniejszy atrybut męskości. Obsesje dużych mięśni podkręcają kolorowe pisemka dla kulturystów a w nich reklamy zachwalające preparaty na „porost mięśni”.
Dla uzyskania umięśnienia zawodowego supermana kulturystyki młodzi mężczyźni coraz częściej zażywają zwiększające masę mięśni anaboliki i inne preparaty, bo nie można jej uzyskać nawet intensywnym treningiem siłowym.
Dr Leit na lamach „International journal of Eating Disorder” - twierdzi, że przybywa mężczyzn, który poświęcają siłowni nie tylko czas wolny, ale i rodzinę i karierę zawodową. Dotyczy to 1 - 2 procent społeczeństwa amerykańskiego.
W Polsce na ogół jest inaczej. Po latach modnego hodowania mięśni obecnie w siłowniach dominuje umiar i moda na sylwetką wysportowaną i trening rekreacyjny. To dobra prognoza dla ćwiczeń siłowych, bowiem już udowodniono w USA, że ludzie obsesyjnie uprawiający ćwiczenia siłowe mogą m.in. zdradzać zaburzenia psychiczne zaliczane do nerwicy natręctw.
Przesadne dbanie o umięśnienie ciała, to choroba, którą zagrożone są szczególnie osoby podporządkowujące temu cale swoje życie.
Ewa Winnicka w artykule „Bicepsem jestem” („Polityka” nr 16, 2001 r) napisała: Ciało panuje nad tobą. Jest taki punkt zwrotny: najpierw rzeźbienie swojego ciała daje uczucie panowania nad nim, satysfakcję, wyrabia wolę i charakter, a potem ciało zaczyna panować na człowiekiem. – Człowiek przestaje je akceptować, wydaje się ono ciągle za małe – tłumaczy Krzysztof Chrostowski. – Następny etap to dysmorfia, czyli pogłębiająca się wręcz nienawiść do własnego ciała.
Optymistyczne jest to, że coraz częściej zwraca się uwagę, na niektóre tzw. odzywki „zwiększające” masę mięśniową i siłę, a zawierające substancje powodujące objawy niepokojące dla zdrowia. Trudno je wyeliminować. Nawet w USA zakazy nie dają oczekiwanego rezultatu. Na miejsce szkodliwego i zabronionego produktu pojawiają się nowe o podobnym składzie, pod inną nazwą.Autor:Dyskolos
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Francja – aglomeracja Paryża
Francja – aglomeracja Paryża
DARIUSZ PACAK PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE