Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5289046
osób.
Oni są z nami:
W czerwcowym KIF o fitnessie. Autor: Minerva

Felieton

W kulturystyce i fitnessie zdecydowanie nie jestem alfą i omegą. Dla zdrowia ćwiczę z przerwami czasowymi według wskazówek mojego mistrza – dobrego trenera z trzydziestoletnim stażem, więc nie muszę się głowić nad układaniem sobie programów treningowych.


Od wielu lat, po ukończeniu kilku kursów instruktorskich, do mojej lektury wybiórczo zaliczam artykuły z kulturystycznej prasy. Tych dobrze i ciekawie napisanych jest niewiele i dlatego nie muszę „przerabiać” wszystkiego, jak leci.

Dobre czasy mamy już za sobą, bowiem nie piszą już: Stanisław Zakrzewski, Henryk Jasiak, Jacek Korczak – Mleczko, zniknęło nazwisko Mirosław Prandota i innych zawodowców. Obecnie publicystyka kulturystyczna jest amatorska i na niskim poziomie. Wyjątkiem mogą być artykuły Piotrowskiego i osobnika klonującego się pod różnymi pseudonimami oraz nazwiskami. Ogólnie jednak ona taka drętwa, bez polotu i tak naprawdę podporządkowana reklamie typu „łykaj i rośnij” Nie wspomnę już o powtarzaniu przypadków niewiedzy, która często przytrafia się naczelnemu miesięcznika „KIF”. On z uporem maniaka w swoich poradach treningowych pomija informację, że przy wykonywaniu martwego ciągu o prostych nogach najbardziej zaangażowane są mięśnie grzbietu. U niego to mięśnie nóg tylko pracują! Nie wykonuję tego ćwiczenia i wielu innych, ale bez trudu dostrzegam bzdurne teksty, a przede wszystkim te dotyczące fitnessu, więc o nich nieraz krytycznie piszę.

Fitness w czerwcowym wydaniu „KIF” – na miarę wcześniejszych wydań tego miesięcznika. Tylko dwa artykuły zwracają uwagę, bo nie ma innych. Jeden to zakończenie tasiemca Andrzeja Michalaka (nareszcie!!!), A drugi to rozmowa z Alicją Matwiej, pracownicą komendy wojewódzkiej Policji w Katowicach. Rozmowę warto przeczytać, zdjęcia Alicji również intrygujące. Jest jednak coś, co mnie nurtuje w tym wywiadzie. Rozmowę prowadzi Mirosław Gołąb w stylu dobrze już mi znajomym, bo podobnym m.in. do wywiadu Michała Bolenia (w tym samym wydaniu), jak również do twórczości U.E.; najbardziej jednak w stylu zaprezentowanym w wywiadzie Sylweriusza Łysiaka z Anną Popławską oraz artykułem M.P. z KIF nr 5. Do tego dodam tylko, że we wcześniejszych KiF-ach na tej samej „fali” pisał p. Warecki. Kto więc jest rzeczywistym autorem tych tekstów?

Strasznie dużo tego samego „stylu”, a wręcz także podobieństwa, bowiem nawet, Sylweriusz , naczelny redaktor KIF wzniósł się na poziomy i w swojej rubryce pt. „Drodzy czytelnicy” dostosował się do podobnego, jak wyżej, stylu.
Ja zatem dla pełnej jasności w zakończeniu uprzejmie informuję, że nie podejrzewam, iż naczelnemu ktoś pisze teksty, ani tego, że on w czerwcowym wydaniu KIF nagle błysnął swoim od lat ukrytym talentem pisarskim i tym sposobem wyrwał się z poziomu amatorskiego tworzenia.
Autor: Minerva Czerwiec 2007 r.

Rej.742./ RÓŹNE -102/ 2013.08.31/ JWIP.PL
Aktualizacja 2013.08.31, godz.22:34

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Kapusta zalecana ...
Kulturystyka w mo...
Zaburzenia równow...
Święto Niepodległ...
Problem dojrzałyc...
Flesz
Sławomir Filipowicz (2005 r.)
Sławomir Filipowicz (2005 r.)
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE