Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9155749
osób.
Oni są z nami:
W uznaniu...Honorowe wyróżnienia IFBB
Rok 1971 r.
Pierwsi polscy działacze wyróżnieni przez Międzynarodową Federacje kulturystów(IFBB) za zasługi w propagowaniu i rozwijaniu kulturystyki otrzymali honorowy dyplom oraz „Certifikat of Merit” i:

·Aleksander Bondarczuk – pracownik GKKFiT. B. kierownik Zespołu programowego ZG TKKF, działacz kulturystyki od powstania tej dyscypliny w Polsce.

·Leopold Dzitkowski – jeden z najstarszych i najlepszych kulturystów w latach 1965-1974. Bogate swoje doświadczenie przekazał młodzieży na terenie swego miast – Piotrkowa Trybunalskiego.

·Jerzy Gorzkowski- działacz kulturystyczny od 1963 roku. Organizator dorocznych zawodów kulturystycznych w Radomiu (Ogólnopolski Zlot Kulturystów).

·Franciszek Muszyński - współorganizator ruchu kulturystycznego w Polsce. Długoletni prezes Ogniska TKKF „Sęp” we Wrocławiu.

·Jan Włodarek – instruktor, zwycięzca wielu imprez kulturystycznych w latach 1965 – 1971. Najsilniejszy kulturysta kraju, rekordzista w bojach siłowych. Instruktor w jednym z największych, (jeśli nie największym) ośrodków kulturystycznych - „Błyskawica” Warszawa.

·Stanisław Zakrzewski- dziennikarz sportowy, redaktor naczelny „Sportu dla Wszystkich”, współpracownik licznych pism sportowych, Działacz sportowy TKKF, przewodniczący Komisji Kulturystyki, autor podręczników kulturystycznych”: „Jak stać się silnym i sprawnym”, „ABC młodego siłacza”, „Siła – Sprawność – Piękno” itd.
{źródło: „Siła sprawność piękno” St. Zakrzewski, rok 1974).

Rok 1981r.
Ostatnie cztery lata działalności Centralnej Komisji Kulturystyki Zarządu Głównego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej to okres osiągnięć organizacyjnych i sportowych znanych nie tylko w kraju. Świadectwem uznania międzynarodowego są liczne wyróżnienia Federacji IFBB przyznane członkom CKK. Jednym z najbardziej zaszczytnych i wysoko cenionym w środowisku kulturystycznym jest medal IFBB, przyznawany za wybitne zasługi w propagowaniu ćwiczeń siłowych. Decyzją prezydenta IFBB Bena Weidera to zaszczytne wyróżnienie przyznano redaktorowi Henrykowi Jasiakowi – długoletniemu członkowi CKK i współpracownikowi „Rekreacji Fizycznej. Medal jest rezultatem jego 21 lat pracy społecznej na rzecz kulturystyki i Ćwiczeń siłowych. Pracy trenera i działacza.

Kilka słów. o autorze m. in. kolumny kulturystycznej w czasopiśmie „Rekreacja Fizyczna”.
Henryk Jasiak z kulturystyką zetknął się w latach pięćdziesiątych. Startował w pierwszych mistrzostwach Polski w roku 1957 i 1958. Był trenerem w warszawskim ognisku TKKF „Syrenka”, doprowadzając kilkunastu zawodników m. in. Bogdana i Mieczysława Krydzińskich, Jana Włodarka do mistrzowskich tytułów. Aktualnie pięciu jego wychowanków jest w składzie CKK, odgrywając w niej poważną rolę. Prowadząc zajęcia kulturystyczne sam czynnie uprawiał wyczynowy sport w AZS i Warszawiance startując w podnoszeniu ciężarów i lekkoatletyce.

W drugiej połowie lat siedemdziesiątych i na początku lat osiemdziesiątych odznaczenia lub dyplomy IFBB otrzymali m.in. Witold Majchrzak (Bydgoszcz) – Złoty medal IFBB. Wiesław Izydorek (Wałbrzych), Józef Stelmasiak (Łódź), Aleksander Bondarczuk (Warszawa), Krzysztof Polubiec (Warszawa), Andrzej Morzyszek (Pabianice) - dyplomy lub certyfikaty.
Od połowy lat osiemdziesiątych Ben Weider stał się bardzo hojny dla naszych działaczy. Medale, cerifikaty i dyplomy sypały się z dużego worka. Otrzymało je większość działaczy, co spowodowało ze w porównaniu do przyznanych we wcześniejszych latach straciły one znacznie na znaczeniu i prestiżu.
(Źródło: „Magia Ciała” aut. H.Jasiak,1994r.; „Rekreacja Fizyczna”, „Wiadomości Sportowe”).
Zebrał: T.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Jan i Marek, 2011 r.
Jan i Marek, 2011 r.
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE