Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
8472040
osób.
Oni są z nami:
W uznaniu...Honorowe wyróżnienia IFBB
Rok 1971 r.
Pierwsi polscy działacze wyróżnieni przez Międzynarodową Federacje kulturystów(IFBB) za zasługi w propagowaniu i rozwijaniu kulturystyki otrzymali honorowy dyplom oraz „Certifikat of Merit” i:

·Aleksander Bondarczuk – pracownik GKKFiT. B. kierownik Zespołu programowego ZG TKKF, działacz kulturystyki od powstania tej dyscypliny w Polsce.

·Leopold Dzitkowski – jeden z najstarszych i najlepszych kulturystów w latach 1965-1974. Bogate swoje doświadczenie przekazał młodzieży na terenie swego miast – Piotrkowa Trybunalskiego.

·Jerzy Gorzkowski- działacz kulturystyczny od 1963 roku. Organizator dorocznych zawodów kulturystycznych w Radomiu (Ogólnopolski Zlot Kulturystów).

·Franciszek Muszyński - współorganizator ruchu kulturystycznego w Polsce. Długoletni prezes Ogniska TKKF „Sęp” we Wrocławiu.

·Jan Włodarek – instruktor, zwycięzca wielu imprez kulturystycznych w latach 1965 – 1971. Najsilniejszy kulturysta kraju, rekordzista w bojach siłowych. Instruktor w jednym z największych, (jeśli nie największym) ośrodków kulturystycznych - „Błyskawica” Warszawa.

·Stanisław Zakrzewski- dziennikarz sportowy, redaktor naczelny „Sportu dla Wszystkich”, współpracownik licznych pism sportowych, Działacz sportowy TKKF, przewodniczący Komisji Kulturystyki, autor podręczników kulturystycznych”: „Jak stać się silnym i sprawnym”, „ABC młodego siłacza”, „Siła – Sprawność – Piękno” itd.
{źródło: „Siła sprawność piękno” St. Zakrzewski, rok 1974).

Rok 1981r.
Ostatnie cztery lata działalności Centralnej Komisji Kulturystyki Zarządu Głównego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej to okres osiągnięć organizacyjnych i sportowych znanych nie tylko w kraju. Świadectwem uznania międzynarodowego są liczne wyróżnienia Federacji IFBB przyznane członkom CKK. Jednym z najbardziej zaszczytnych i wysoko cenionym w środowisku kulturystycznym jest medal IFBB, przyznawany za wybitne zasługi w propagowaniu ćwiczeń siłowych. Decyzją prezydenta IFBB Bena Weidera to zaszczytne wyróżnienie przyznano redaktorowi Henrykowi Jasiakowi – długoletniemu członkowi CKK i współpracownikowi „Rekreacji Fizycznej. Medal jest rezultatem jego 21 lat pracy społecznej na rzecz kulturystyki i Ćwiczeń siłowych. Pracy trenera i działacza.

Kilka słów. o autorze m. in. kolumny kulturystycznej w czasopiśmie „Rekreacja Fizyczna”.
Henryk Jasiak z kulturystyką zetknął się w latach pięćdziesiątych. Startował w pierwszych mistrzostwach Polski w roku 1957 i 1958. Był trenerem w warszawskim ognisku TKKF „Syrenka”, doprowadzając kilkunastu zawodników m. in. Bogdana i Mieczysława Krydzińskich, Jana Włodarka do mistrzowskich tytułów. Aktualnie pięciu jego wychowanków jest w składzie CKK, odgrywając w niej poważną rolę. Prowadząc zajęcia kulturystyczne sam czynnie uprawiał wyczynowy sport w AZS i Warszawiance startując w podnoszeniu ciężarów i lekkoatletyce.

W drugiej połowie lat siedemdziesiątych i na początku lat osiemdziesiątych odznaczenia lub dyplomy IFBB otrzymali m.in. Witold Majchrzak (Bydgoszcz) – Złoty medal IFBB. Wiesław Izydorek (Wałbrzych), Józef Stelmasiak (Łódź), Aleksander Bondarczuk (Warszawa), Krzysztof Polubiec (Warszawa), Andrzej Morzyszek (Pabianice) - dyplomy lub certyfikaty.
Od połowy lat osiemdziesiątych Ben Weider stał się bardzo hojny dla naszych działaczy. Medale, cerifikaty i dyplomy sypały się z dużego worka. Otrzymało je większość działaczy, co spowodowało ze w porównaniu do przyznanych we wcześniejszych latach straciły one znacznie na znaczeniu i prestiżu.
(Źródło: „Magia Ciała” aut. H.Jasiak,1994r.; „Rekreacja Fizyczna”, „Wiadomości Sportowe”).
Zebrał: T.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Sukces,1994 r.
Sukces,1994 r.
JEWGIENIJ KOŁTUN, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE