Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7923898
osób.
Oni są z nami:
Nakład czy nakładzik? Autor:Verus

Felieton
W ostatnim czasie – na rynku kulturystycznej prasie - dużo było emocji w związku z artykułem na temat „flekowania leżącego”. Mnóstwo fanów dobijania ledwo żywego gościa zabierało głos, serwując przy okazji próbkę własnego pojmowania „honoru rycerskiego”. No cóż? Urodzili się w piwnicy, spali na podłodze pod wyrwanymi gdzieś drzwiami, jedli chipsy trzy razy dziennie, pili wodę deszczową z beczki, więc mają własny pogląd niezależnie od wymagań cywilizacyjnych. Wolno im.


Głupio robi się dopiero wtedy, gdy redaktor cywilizowanego pisma „KIF” kaja się przed czytelnikami za wydrukowanie najlepszego artykułu w swoim piśmie, a redaktor konkurencyjnego pisma „SDW” udziela mu łaskawego rozgrzeszenia pisząc, że „KIF” to „pismo o śladowym nakładzie”. Ja dla odmiany nikogo nie rozgrzeszam, ale lubię szperać tu i tam, aby dochodzić prawdy. Co mianowicie udało mnie się wyszperać? Ano faktyczną różnicę w nakładach „SDW” i „KIF”. Co mnie wyszło? Kto ma niby „śladowy nakładzik”? Walę z grubej rury: Jest taki ogólnopolski rozprowadzacz gazet o nazwie „Kolporter”. Zawadziłem okiem i wypatrzyłem, że „SDW” wysyła tam 6 tysięcy swojego „gigantycznego nakładu”, podczas gdy „KIF” do tego samego „Kolportera” wysyła 13 tysięcy swojego nakładu. Jakby i tego było mało, rozejrzałem się po innych rozprowadzaczach. Wszędzie był „KIF”, w „Ruchu” prawie dwa razy tyle, co w „Kolporterze”, tymczasem „SDW” w mniejszych agencjach ani śladu, a w „Ruchu” tyle, co w „Kolporterze.

Z moich najprostszych obliczeń wynika, że „SDW” ma nakład około 12 tysięcy na całą Polskę, a „KIF” trzy razy tyle, a pod koniec miesiąca można jeszcze kupić dany egzemplarz z widocznego pokaźnego stosiku. Mnie nic to tego, ponieważ to nie mój biznes i kasa!

Tak to jest z głupimi plotami. Chłopaków z wymienionych redakcji te ploty mogą jednak zdenerwować, bowiem pytanie które pismo ma „śladowy nakład” jest dalej aktualne? No to teraz chłopaki z nakładzikiem – na ziemię gościa i go w ...
Litości, ja nie kupuję tych magazynów dla kulturystów!
Autor: Verus . Kwiecień 2007 r .
Rej.697/Eóżne -95/2013.03.07/ JWIP.PL
Aktualizacja:2013.03.07, godz.11:49

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Mirosław Kaczorowski  z Rybnika
Mirosław Kaczorowski z Rybnika
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE