Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7242023
osób.
Oni są z nami:
Nakład czy nakładzik? Autor:Verus

Felieton
W ostatnim czasie – na rynku kulturystycznej prasie - dużo było emocji w związku z artykułem na temat „flekowania leżącego”. Mnóstwo fanów dobijania ledwo żywego gościa zabierało głos, serwując przy okazji próbkę własnego pojmowania „honoru rycerskiego”. No cóż? Urodzili się w piwnicy, spali na podłodze pod wyrwanymi gdzieś drzwiami, jedli chipsy trzy razy dziennie, pili wodę deszczową z beczki, więc mają własny pogląd niezależnie od wymagań cywilizacyjnych. Wolno im.


Głupio robi się dopiero wtedy, gdy redaktor cywilizowanego pisma „KIF” kaja się przed czytelnikami za wydrukowanie najlepszego artykułu w swoim piśmie, a redaktor konkurencyjnego pisma „SDW” udziela mu łaskawego rozgrzeszenia pisząc, że „KIF” to „pismo o śladowym nakładzie”. Ja dla odmiany nikogo nie rozgrzeszam, ale lubię szperać tu i tam, aby dochodzić prawdy. Co mianowicie udało mnie się wyszperać? Ano faktyczną różnicę w nakładach „SDW” i „KIF”. Co mnie wyszło? Kto ma niby „śladowy nakładzik”? Walę z grubej rury: Jest taki ogólnopolski rozprowadzacz gazet o nazwie „Kolporter”. Zawadziłem okiem i wypatrzyłem, że „SDW” wysyła tam 6 tysięcy swojego „gigantycznego nakładu”, podczas gdy „KIF” do tego samego „Kolportera” wysyła 13 tysięcy swojego nakładu. Jakby i tego było mało, rozejrzałem się po innych rozprowadzaczach. Wszędzie był „KIF”, w „Ruchu” prawie dwa razy tyle, co w „Kolporterze”, tymczasem „SDW” w mniejszych agencjach ani śladu, a w „Ruchu” tyle, co w „Kolporterze.

Z moich najprostszych obliczeń wynika, że „SDW” ma nakład około 12 tysięcy na całą Polskę, a „KIF” trzy razy tyle, a pod koniec miesiąca można jeszcze kupić dany egzemplarz z widocznego pokaźnego stosiku. Mnie nic to tego, ponieważ to nie mój biznes i kasa!

Tak to jest z głupimi plotami. Chłopaków z wymienionych redakcji te ploty mogą jednak zdenerwować, bowiem pytanie które pismo ma „śladowy nakład” jest dalej aktualne? No to teraz chłopaki z nakładzikiem – na ziemię gościa i go w ...
Litości, ja nie kupuję tych magazynów dla kulturystów!
Autor: Verus . Kwiecień 2007 r .
Rej.697/Eóżne -95/2013.03.07/ JWIP.PL
Aktualizacja:2013.03.07, godz.11:49

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Mistrzostwa "Błyskawicy", 1984
Mistrzostwa "Błyskawicy", 1984
KRZYSZTOF GÓRNICKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE