Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6822750
osób.
Oni są z nami:
Sport długowiecznych. Autor: Henryk Jasiak
Jak się okazuje, kulturystyka jest jednym z najbardziej długowiecznych sportów. Od lat już bowiem najwyższe tytuły wśród zawodowców zdobywają kulturyści liczący sobie 40 i więcej lat ( Zane, Dickerson, Columbu). Ale rekordzistą pod tym względem jest niewątpliwie 52- letni Albert Beckles występujący w barwach Wielkiej Brytanii. Ten matuzalem kulturystyki jest swoistym fenomenem sportu. Mimo zaawansowanego wieku z roku na rok reprezentuje coraz lepszą formę i odnosi liczące się sukcesy.

Kariera sportowa Becklesa zaczęła się w wieku 17 lat na wyspie Barbados, gdzie się urodził i stawiał pierwsze kroki w kulturystyce. Później zamieszkał w Wielkiej Brytanii. Jeszcze jako amator odniósł kilka pięknych sukcesów zdobywając tytuł Mr Europa i Mr Universe. Jako zawodowiec dwukrotnie wygrał mistrzostwo świata, kilka razy triumfował w wielkich konkursach Grand Prix profesjonalistów. Ostatnio zwyciężył całą plejadę najlepszych kulturystów w czasie Toronto Word Profesional czyli mistrzostw świata zawodowców. Zostawił w pobitym polu tej miary mistrzów, jak Greg DeFero, Bill Grant, Bob Birdsong i Bertil Fox.

Albert trenuje kulturystykę już 35 lat. Jednak w tym czasie, jak twierdzi, nie zażywał żadnych preparatów anabolicznych, uznaje jedynie naturalne środki odżywcze. Trenuje systematycznie, bardzo uważnie kontroluje swoja wagę ciała ( poza sezonem nigdy nie waży więcej jak 6 kg w stosunku do wagi w czasie zawodów). Dlatego praktycznie cały rok jest w dobrej formie i często startuje, a przy tym wciąż czyni postępy. Imponuje przede wszystkim nienagannymi proporcjami ciała i umięśnienia, znakomitą rzeźbą. /„RF”1979 r./.
Zdjęcie Becklesa zobacz na stronie www.wlodarek.waw.pl Galeria/Tytani.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Eliminacje do ME, 1990 r.
Eliminacje do ME, 1990 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE