Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6456976
osób.
Oni są z nami:
Sport długowiecznych. Autor: Henryk Jasiak
Jak się okazuje, kulturystyka jest jednym z najbardziej długowiecznych sportów. Od lat już bowiem najwyższe tytuły wśród zawodowców zdobywają kulturyści liczący sobie 40 i więcej lat ( Zane, Dickerson, Columbu). Ale rekordzistą pod tym względem jest niewątpliwie 52- letni Albert Beckles występujący w barwach Wielkiej Brytanii. Ten matuzalem kulturystyki jest swoistym fenomenem sportu. Mimo zaawansowanego wieku z roku na rok reprezentuje coraz lepszą formę i odnosi liczące się sukcesy.

Kariera sportowa Becklesa zaczęła się w wieku 17 lat na wyspie Barbados, gdzie się urodził i stawiał pierwsze kroki w kulturystyce. Później zamieszkał w Wielkiej Brytanii. Jeszcze jako amator odniósł kilka pięknych sukcesów zdobywając tytuł Mr Europa i Mr Universe. Jako zawodowiec dwukrotnie wygrał mistrzostwo świata, kilka razy triumfował w wielkich konkursach Grand Prix profesjonalistów. Ostatnio zwyciężył całą plejadę najlepszych kulturystów w czasie Toronto Word Profesional czyli mistrzostw świata zawodowców. Zostawił w pobitym polu tej miary mistrzów, jak Greg DeFero, Bill Grant, Bob Birdsong i Bertil Fox.

Albert trenuje kulturystykę już 35 lat. Jednak w tym czasie, jak twierdzi, nie zażywał żadnych preparatów anabolicznych, uznaje jedynie naturalne środki odżywcze. Trenuje systematycznie, bardzo uważnie kontroluje swoja wagę ciała ( poza sezonem nigdy nie waży więcej jak 6 kg w stosunku do wagi w czasie zawodów). Dlatego praktycznie cały rok jest w dobrej formie i często startuje, a przy tym wciąż czyni postępy. Imponuje przede wszystkim nienagannymi proporcjami ciała i umięśnienia, znakomitą rzeźbą. /„RF”1979 r./.
Zdjęcie Becklesa zobacz na stronie www.wlodarek.waw.pl Galeria/Tytani.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
 Karl -Marks-Stadt, 1974 r.
Karl -Marks-Stadt, 1974 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE