Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6787739
osób.
Oni są z nami:
"Atlas" Knurów. Autor: (a)

Gdzie są chłopcy z tamtych lat?
Rok 1986.

Przed 9 laty garstka młodzieży z Knurowa, skupiona wokół Eugeniusza Mehlicha rozpoczęła treningi, najpierw w mieszkaniu prywatnym, później w piwnicy, na wykonanych własnym sumptem urządzeniach. W 1978 roku pierwszy start na Mistrzostwach Polski siłaczy ( trójbój siłowy) w Poznaniu nie przyniosły jeszcze sukcesów młodzieży z Knurowa, ale już rok później w Wałbrzychu Eugeniusz Mehlich zdobył w kategorii 70 kg brązowy medal.


W 1980 roku Eugeniusz startując na mistrzostwach Polski w trójboju siłowym w kategorii 75 kg zdobył następny brązowy medal. Podczas trójmeczu miast Żory- Knurów – Jastrzębie ustanowił w kategorii 67, 5 kg rekord Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, wyrównał rekord Polski w przysiadzie i został nowym rekordzistą Polski w trójboju. W tym samym czasie inni siłacze z Knurowa – Ryszard Tomanek, Erwin Rzodeczko i Marek Pola zostają mistrzami Polski.

Zapał młodzieży został dostrzeżony przez Dział Społeczno – Wychowawczy Lokatorsko- Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jego przedstawicielka, p. Krystyna Czajka wyszła z propozycją zalegalizowania działalności sekcji "Syzyf’ i nadania jej odpowiednich form organizacyjnych. Tak powstało Ognisko TKKF „Atlas”.

Na początku 1982 roku Zarząd Ogniska wspólnie z Radą Nadzorczą Spółdzielni podejmują decyzję o budowie wolnostojącego budynku dla potrzeb kulturystyki. Jego budowa została ukończona w czerwcu 1985 roku. Budynek został wyposażony w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń siłowych, zakupiony z funduszy przekazanych przez ZW TKKF w Katowicach oraz Spółdzielnię. Ośrodek posiada nowoczesną siłownie 10 x 8 m, gabinet odnowy biologicznej, saunę, szatnie, prysznice itp.
-„Atlas prowadzi działalność w następujących kierunkach:
- kulturystyki rekreacyjnej i wyczynowej dla kobiet i mężczyzn,
- gimnastyki odchudzającej dla mężczyzn i kobiet,
- korektywy dla dzieci i dorosłych, -sauny otwartej dla wszystkich.

Ośrodek mógł powstać dzięki dużemu zaangażowaniu Zarządu LWSM w Knurowie z jej prezesem inż. Stanisławem Pogodą na czele. To także dzięki pomocy Spółdzielni, Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miasta Knurowa odbyły się w grudniu 1985 r. pierwsze zawody międzynarodowe. Na starcie imprezy, która rozegrana była w Zakładowym Domu Kultury przy Kopalni Knurów stanęło 21 zawodników i 11 kobiet z 12 miast polskich oraz 2 ekipy z NRD: Neubrandenburg i Karl –Marx –Stadt.

Krótka historia knurowskiej kulturystyki wskazuje, że trzeba mieć zapał, umieć zarazić entuzjazmem innych, pozyskać sojuszników i można śmiało sięgać po najwyższe, dostępne w tej dyscyplinie sportu sukcesy.
/Autor: (a) .( Broszurka „Siła, Sprawność, Piękno”, 1986 r. Warszawa).
Rej.650./Ośrodki =26/2012.11.19/JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.11.19, godz. 22:43
Od JWIP.PLDziś zapał, entuzjazm i chęci, to jeszcze mało, aby powstała nowoczesna siłownia. Potrzebne są finansowe środki, których a entuzjaści ćwiczeń siłowych nie mają możliwości zgromadzić, więc ćwiczą u tych, którzy mają siłownie i prowadzą je wyłącznie dla zysku.


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Paweł  -atleta
Paweł -atleta
WALDEK, TOMEK, PAWEŁ z Warszawy
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE