Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9292412
osób.
Oni są z nami:
Moda na sterydy. Opr. Ha.
Modny w Polsce kult mięśni i siły sprawia, ze rok po roku coraz więcej młodych ludzi sięga po sterydy. Od lat popyt na te „cudowne” środki jest olbrzymi.

Już we wrześniu 1997 roku policja zarekwirowała w trzech sklepach sportowych łącznie 1, 5 tony! sterydów anabolicznych. Na trop tej sprawy, pierwszej tego typu w Polsce, policja trafiła przypadkiem, ścigając przestępców powiązanych z narkobiznesem. Sterydy, do których uprawnione były wyłącznie apteki jawnie sprzedawano w sklepach kulturystycznych w Krakowie, Tarnowie i Katowicach.

W późniejszych latach nie było lepiej. Np. w 2006 r. policjanci z CBŚ zatrzymali znanego niemieckiego kulturystę Borisa K. Mężczyzna był podejrzewany o produkcję, handel i przemyt anabolików. Zatrzymanie było wynikiem wspólnej akcji niemieckich i polskich policjantów. Poza Borisem K. zatrzymano też kilkudziesięciu członków grupy przestępczej i przeszukano kilkadziesiąt lokali na terenie Niemiec.
W tym czasie w Niemczech, w ramach wspólnej niemiecko – polskiej operacji, przeszukano ponad 40 obiektów oraz zatrzymano kilkudziesięciu członków międzynarodowej grupy przestępczej. Grupa ta produkowała i dostarczała mieszanki anabolików własnej produkcji do wielu krajów Europy Zachodniej.
Boris K. zachęcał na swoich stronach internetowych do używania środków wspomagających. Strony te służyły także do przekazywania całej siatce przestępczej poufnych informacji – kodów.
Zatrzymany kulturysta kilka miesięcy temu przeniósł się do Polski. Miało to miejsce, gdy wpadli przemytnicy wożący dla niego w tirach-chłodniach anaboliki (jeden transport był wart nawet 100 tys. euro). K. zamieszkał w Kiełpinie na Pomorzu, gdzie w starym sklepie urządził sobie siłownię. Z Polski nadal, drogą telefoniczną i elektroniczną kierował swoją grupa przestępczą.
W roku 2007 policja ujawniła już kilka znacznych przypadków nielegalnego produkowania i rozprowadzania środków dopingujących. Np. „gang, produkujący sterydy anaboliczne, który według szacunków mógł na swym procederze zarobić co najmniej 1 mln zł, rozbiła przy pomocy celników śląska policja. Do tej pory zatrzymano sześciu mężczyzn, zlikwidowano wytwórnię farmaceutyków - poinformował PAP rzecznik śląskiej policji”.
- To była bardzo zyskowna działalność, przebicie na cenach przy produkcji tych substancji było porównywalne z narkotykami. Anaboliki produkowane były w fatalnych warunkach sanitarnych w pomieszczeniach warsztatowych w Katowicach. Półprodukty przestępcy pozyskiwali z Chin"W większości krajów zachodnich m.in. Szwecja, Francja, Anglia dostrzeżono zagrożeni, jakie niosą sterydy. Zaliczono je do grupy środków psychotropowych i objęto specjalnymi regulacjami. W Polsce jest inaczej, dlatego spora część anabolików trafia do nielegalnego obrotu, a skala tego jest ogromna.
„ Sterydy są przemycano, głownie zza wschodnich granic. Są one tym groźniejsze, że niewiadomo, jaki mają skład, w jakich warunkach produkowane i czy nie są przeterminowane. „Farmaceutyki te, pochodne testosteronu, męskiego hormonu płciowego, przyspieszają syntezę białka, co wiąże się z gwałtownym przyrostem mięśni. Używają ich przed wszystkim kulturyści, ale coraz częściej sięgają po nie młodzieńcy chcący dorównać wyglądem gwiazdora kina akcji” ( oraz sterydowym mistrzom zawodowej kulturystyki- przyp. red.). „Niewiele z nich ma świadomość negatywnych skutków” Na ten temat jest aktualna wiadomość PAP, z której dwa fragmenty cytuje:
„Leki anaboliczne doprowadzają do szybkiego, niefizjologicznego przyrostu masy mięśniowej, również mięśnia sercowego. Im serce większe, tym mniej wydolne. Ponadto dochodzi do toksycznego uszkodzenia wątroby, nerek i serca, a w konsekwencji do zgonów - ostrzegają lekarze”.
"Problem ostatnio stał się bardzo mocno widoczny. Notujemy zgony młodych ludzi, którzy są ofiarami siłowni" - powiedział na czwartkowej konferencji dyrektora Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu (Śląskie), jednego z najlepszych ośrodków o tym profilu w kraju. W zeszłym roku odnotowano tam dwa takie zgony - mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować młodych mężczyzn. Trzeci pacjent przez pięć miesięcy był podłączony do sztucznej komory wspomagania serca. W środę odłączono go od aparatury, uszkodzone serce zdołało się zregenerować.
Podobne przypadki notowano również w innych polskich szpitalach."Młodzi ludzie w ciągu 5 dni chcą wyglądać jak Schwarzenegger. sięgają wtedy po leki anaboliczne, w dodatku często niewiadomego pochodzenia, którymi obraca się poza kontrolą, wątpliwej, jakości i dużej toksyczności. Wszystkie anaboliki szkodzą, ale te szczególnie. Niejednokrotnie ci ludzie przyjmują bardzo duże dawki" - podkreślił prof. Zembala”.
Opr. Ha., wykorzystując informacje prasowe, a głównie z artykułu Sławomira Wikariaka ( "Moda na mięśnie”, „Rzeczpospolita”), oraz doniesienia: POLICJA.PL, PAP, styczeń 2008 r.

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Paweł Pawłowicz,2007 r.
Paweł Pawłowicz,2007 r.
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE