Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7078987
osób.
Oni są z nami:
Drodzy młodzi. Autor: Jan Włodarek
Drodzy młodzi Użytkownicy i Goście
Kilka dni temu od Mecenasa Antoniego Zakrzewskiego, syna Twórcy Polskiej Kulturystyki, otrzymałem kilka - w idealnym stanie - książek „Siła, sprawność, piękno”, a na każdej z nich jest odciśnięta osobista pieczęć- „Biblioteka własna Mgr Stanisława Zakrzewskiego”, co jest unikalną pamiątką po Autorze.


Jest to drugie wydanie tego tytułu książki i zarazem ostatnia publikacja, jaką przygotował do druku Stanisław Zakrzewski; zmarł niespodziewanie 9 września 1972 roku nie doczekawszy się jej wznowienia, które nastąpiło dopiero w 1974 r.

Stanisław Zakrzewski, mgr wychowania fizycznego, absolwent poznańskiego Studium WF, sam za młodu czynnie uprawiał sport i był zaliczany do czołowych lekkoatletów okresu międzywojennego. Poświęcił się dziennikarstwu sportowemu, znajdował także czas na publikowanie wydawnictw książkowych i artykułów w czasopiśmie „Sport dla Wszystkich”. Wydał 14 książek z różnych dziedzin sportu o łącznym nakładzie ponad milion egzemplarzy, napisał setki artykułów, jak uprawiać kulturystykę.

Od 1957 roku interesował się kulturystyką, którą przystosował do potrzeb polskiej młodzieży. W książkach poświęconych ćwiczeniom siłowym zawsze podkreślał ich atrakcyjność i dobroczynny wpływ na rozwój fizyczny człowieka i jego zdrowie psychiczne. Ćwiczenia i wskazówki z Jego książek przyczyniły się do tego, że setki tysięcy ludzi, głównie młodych, uzyskały ładną sylwetkę, siłę i sprawność fizyczną.

Książkę Stanisława Zakrzewskiego otrzymają młodzi entuzjaści kulturystyki interesujący się twórczością Stanisława Zakrzewskiego, którzy wyraz swojego dotychczasowego zainteresowania Jego publikacjami przedstawili w JWIP.PL.
Wykaz osób uhonorowanych książką Twórcy Polskiej Kulturystyki przedstawię w tym miejscu pod koniec marca b.r.
Jan Włodarek
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Flesz
Austria - Tyrol
Austria - Tyrol
DARIUSZ PACAK PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE