Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7363654
osób.
Oni są z nami:
Drodzy młodzi. Autor: Jan Włodarek
Drodzy młodzi Użytkownicy i Goście
Kilka dni temu od Mecenasa Antoniego Zakrzewskiego, syna Twórcy Polskiej Kulturystyki, otrzymałem kilka - w idealnym stanie - książek „Siła, sprawność, piękno”, a na każdej z nich jest odciśnięta osobista pieczęć- „Biblioteka własna Mgr Stanisława Zakrzewskiego”, co jest unikalną pamiątką po Autorze.


Jest to drugie wydanie tego tytułu książki i zarazem ostatnia publikacja, jaką przygotował do druku Stanisław Zakrzewski; zmarł niespodziewanie 9 września 1972 roku nie doczekawszy się jej wznowienia, które nastąpiło dopiero w 1974 r.

Stanisław Zakrzewski, mgr wychowania fizycznego, absolwent poznańskiego Studium WF, sam za młodu czynnie uprawiał sport i był zaliczany do czołowych lekkoatletów okresu międzywojennego. Poświęcił się dziennikarstwu sportowemu, znajdował także czas na publikowanie wydawnictw książkowych i artykułów w czasopiśmie „Sport dla Wszystkich”. Wydał 14 książek z różnych dziedzin sportu o łącznym nakładzie ponad milion egzemplarzy, napisał setki artykułów, jak uprawiać kulturystykę.

Od 1957 roku interesował się kulturystyką, którą przystosował do potrzeb polskiej młodzieży. W książkach poświęconych ćwiczeniom siłowym zawsze podkreślał ich atrakcyjność i dobroczynny wpływ na rozwój fizyczny człowieka i jego zdrowie psychiczne. Ćwiczenia i wskazówki z Jego książek przyczyniły się do tego, że setki tysięcy ludzi, głównie młodych, uzyskały ładną sylwetkę, siłę i sprawność fizyczną.

Książkę Stanisława Zakrzewskiego otrzymają młodzi entuzjaści kulturystyki interesujący się twórczością Stanisława Zakrzewskiego, którzy wyraz swojego dotychczasowego zainteresowania Jego publikacjami przedstawili w JWIP.PL.
Wykaz osób uhonorowanych książką Twórcy Polskiej Kulturystyki przedstawię w tym miejscu pod koniec marca b.r.
Jan Włodarek
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Paweł Pawłowicz,2007 r.
Paweł Pawłowicz,2007 r.
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE