Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5649464
osób.
Oni są z nami:
Z optymizmem. Autor: Jan Włodarek

Polemika: „Potop reklam obniża jakość czasopism kulturystycznych”.

Wymiana poglądów między Bartoszem Derdowskim a Jurkiem Klawińskim, miejscami złośliwa, jednak może napawać optymizmem. Mnie nawet skłania do stwierdzenia, ze nasza kulturystyka może w najbliższych latach wejść w okres odrodzenia się. Inicjatorami tego będą młodzi wykształceni, jak Bartek. Oni to już dostrzegają, że kulturystyka wyczynowa to nie przyszłość ani gwarancja zdrowia. Podobną drogą poszła młodzież w wielu krajach, w których wyczyn jest marginalnie uprawiany, natomiast kulturystyka rekreacyjna i tzw. klasyczna jest powszechna, bez względu na wiek. To uznano za duży sukces kultury fizycznej.


Ostra wymiana myśli między Jurkiem a Bartoszem wynika między innymi z podziału naszej kulturystyki na tych, którzy lansują wzorce, głównie przez reklamę środków wspomagających i artykuły o tych produktach i z tego żyją. To im zaczynają się sprzeciwiać młodzi czytelnicy, dostrzegający, że taka kulturystyka to droga do nikąd.
Jurek nie żyje z kulturystyki, jest dziennikarzem mającym dobre rozeznanie rynku wydawniczego z tym, że wydaje się najmniejsze w niszowym segmencie wydawnictw kulturystycznych. To, że jest za reklamą i może nadmierną jest zrozumiałe, bowiem widzi w niej instrument finansowy pozwalający przetrwać na rynku czytelniczym.

Według Bartosza wydawnictwa kulturystyczne mają się dobrze, więc pora na poprawę ich jakości, albo obniżkę ceny czasopism. Szacunek finansowy sporządzony przez Bartosza zawiera realne założenia i wszelkie dane na to, żeby przyznać, że ma rację. Może jednak nie jest tak różowo z tym zyskiem, ale to, co oferuje się czytelnikowi jest widoczne i ciągle na „kulturystycznym” poziomie. Teraz możemy gdybać, ale w przypadku dalszego wzrostu liczby reklam i zmniejszenia się treści o charakterze „mięcha” (określenie Jurka), rynek czytelniczy, który tworzą młodzi - może gwałtownie się załamać. I to jest dobre wyjście z tego marazmu, bo powstaną wydawnictwa oferujące wyższą jakość.

Bartoszowi chodzi o lepszą, jakość, rozumianą na poziomie profesjonalnym a nie bzdurne przedruki, albo typu, co tam w Ameryce i więcej dla młodzieży i nie tylko co brać na masę, a przy okazji trenować. Oczywiście mniejszy potop reklam, a one lepsze, czyli prawdziwe i estetyczniejsze. Ja również jestem czytelnikiem i mnie zyczenia Bartka odpowiadają.

O losie danego czasopisma decydują czytelnicy, czyli to wydawcy muszą być na usługach czytelnika i dostrzegać jego zainteresowania. Jak widać niektórzy wydawcy nie przywiązują do tego wielkiego znaczenia. Uważają, że lekarstwem na ich sukces finansowy jest reklama. Do czasu!

Zostało słone piwo i kto je wypije? Bartosz chcę lepiej w kulturystyce, szczególnie w kulturystycznych czasopismach, zaś Jurek ratunek widzi w reklamach.

Na optymizmie kończę. Takich dociekliwych, jak Bartosz, poznałem już kilku i za każdym razem przecierałem zdumione oczy. Oni już dużo wiedzą i jeszcze więcej potrafią zrobić i przy tym mają społeczne poglądy. To właśnie w nich widzę przyszłość naszej kulturystyki.
Autor: Jan Włodarek, czerwiec 2008 r.
(Rys.Harry Paschall, "Stregth and Health", 1953 r.
Ostatnia aktualizacja: 2011.02.26. Godz. 21:13

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Kulturystyka w mo...
Zaburzenia równow...
Święto Niepodległ...
Flesz
Marian Rossa
Marian Rossa
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE