Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7522299
osób.
Oni są z nami:
Hormon klęski. Autor: Jan Włodarek
Polecam interesujący artykuł Jolanty Chyłkiewicz pt. „Męski hormon klęski”, który ukazał się w tygodniku „Newsweek Polska”, nr. 23 z czerwca br.
Autorka włożyła dużo pracy i udowodniła tezę, ze „testosteron nie pomaga w sukcesie”, bowiem „jest jak wyścigowy koń: niesie do przodu, ale w końcu zrzuca z siodła”.


Artykuł oparty jest na wynikach badań naukowych. To b. dobre opracowanie i przydatne dla ćwiczących kulturystykę, a szczególnie dla tych , którzy na łamach kulturystycznych miesięczników starają się delikatnie zachęcać do stosowania tego hormonu.
Skutki wspomagania się testosteronem mogą być niebezpieczne i nieodwracalne dla człowieka i tego można się dowiedzieć z artykułu Jolanty Chyłkiewicz.
Tym wierzącym w magiczne możliwości testosteronu budowania masy mięśniowej, przytaczam kilka zdań z wyników badan prof. Barbary Ehrlich z Yale Univesity, przeprowadzonych w kwietniu tego roku:
"Zbyt wysokie stężenie testosteronu zabija komórki mózgowe. Uruchamia w nich program, na skutek którego dochodzi do samozniszczenie komórki (tak zaprogramowana śmierć nosi nazwę apoptozy)". O ilości testosteronu (stężeniu testosteronu we krwi), która zmienia się z wiekiem można przeczytać w tym artykule.
Prof. Ehrlich stwierdza również, że „testosteron w zastrzykach zmusza do samobójstwa ogromne liczby komórek nerwowych, w miejsce, których nie powstają nowe. Mózg traci swoją sprawność”.
Jest też o tym, że „im większe mięśnie, tym mniejszy umysł”. Spokojnie, gdyż tylko „badania zdają się sugerować, że w tym złośliwym stwierdzeniu jest trochę prawdy. A w każdym razie testosteron na pewno nie poprawia inteligencji czy zdolności”. I o tym dalej warto przeczytać., bo np. w ostatnim numerze czasopisma dla kulturystów dowiemy się, tylko, że „olej sojowy zwiększa poziom testosteronu u szczurów” lub z zakresu dopingu o „kilku badaniach nad strasznym testosteronem”, ale nic na temat, że on potrafi zniszczyć mózg!”
Autor: Jan Włodarek, czerwiec 2008 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Propagują...,2004 r.
Propagują...,2004 r.
BOGDAN KASZUBA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE