Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6839757
osób.
Oni są z nami:
Hormon klęski. Autor: Jan Włodarek
Polecam interesujący artykuł Jolanty Chyłkiewicz pt. „Męski hormon klęski”, który ukazał się w tygodniku „Newsweek Polska”, nr. 23 z czerwca br.
Autorka włożyła dużo pracy i udowodniła tezę, ze „testosteron nie pomaga w sukcesie”, bowiem „jest jak wyścigowy koń: niesie do przodu, ale w końcu zrzuca z siodła”.


Artykuł oparty jest na wynikach badań naukowych. To b. dobre opracowanie i przydatne dla ćwiczących kulturystykę, a szczególnie dla tych , którzy na łamach kulturystycznych miesięczników starają się delikatnie zachęcać do stosowania tego hormonu.
Skutki wspomagania się testosteronem mogą być niebezpieczne i nieodwracalne dla człowieka i tego można się dowiedzieć z artykułu Jolanty Chyłkiewicz.
Tym wierzącym w magiczne możliwości testosteronu budowania masy mięśniowej, przytaczam kilka zdań z wyników badan prof. Barbary Ehrlich z Yale Univesity, przeprowadzonych w kwietniu tego roku:
"Zbyt wysokie stężenie testosteronu zabija komórki mózgowe. Uruchamia w nich program, na skutek którego dochodzi do samozniszczenie komórki (tak zaprogramowana śmierć nosi nazwę apoptozy)". O ilości testosteronu (stężeniu testosteronu we krwi), która zmienia się z wiekiem można przeczytać w tym artykule.
Prof. Ehrlich stwierdza również, że „testosteron w zastrzykach zmusza do samobójstwa ogromne liczby komórek nerwowych, w miejsce, których nie powstają nowe. Mózg traci swoją sprawność”.
Jest też o tym, że „im większe mięśnie, tym mniejszy umysł”. Spokojnie, gdyż tylko „badania zdają się sugerować, że w tym złośliwym stwierdzeniu jest trochę prawdy. A w każdym razie testosteron na pewno nie poprawia inteligencji czy zdolności”. I o tym dalej warto przeczytać., bo np. w ostatnim numerze czasopisma dla kulturystów dowiemy się, tylko, że „olej sojowy zwiększa poziom testosteronu u szczurów” lub z zakresu dopingu o „kilku badaniach nad strasznym testosteronem”, ale nic na temat, że on potrafi zniszczyć mózg!”
Autor: Jan Włodarek, czerwiec 2008 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
 Krzysztof i uczeń, 2009 r.
Krzysztof i uczeń, 2009 r.
KRZYSZTOF GÓRNICKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE