Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6821336
osób.
Oni są z nami:
Apollon Venus-1954. Autor:Jan Włodarek

Tygodnik kulturystyczny „APOLLON VENUS „La magazine de la sante par la Beaute”), to jeden z rarytasów w moim zbiorze czasopism kulturystycznych.

Przedstawiony nr 73 z czerwca 1954 roku zdumiewa bogactwem i zakresem tematyki związanej z kulturystyką, kilka artykułów dają nam nową wiedzę, nowość w porównaniu do tego, co można przeczytać w naszych współczesnych czasopismach kulturystycznych. Nie, nie pomyliłem się, bo w jakim magazynie znajdziemy artykuł „jak plastycznie ustawiać się do obiektywu fotograficznego” lub jak „poruszać się na scenie”. Kto i kiedy napisał w nich artykuł o emocjach i psychice młodego człowieka stawiające pierwsze kroki w siłowni? A o tym już 54 lata temu było dokładnie podane w tym francuskim czasopiśmie..


Materiał historyczny jest bogaty, od ćwiczeń (ilustrowanych rysunkami i zdjęciami), również w wykonaniu kobiet, a kończąc na relacji z mistrzowskich zawodów. Kto słyszał, że 19 lipca 1954 roku powstał „Triathlon Culturiste” lub, że znani twórcy francuskiej piosenki Patrick Forier i Pierre Dudan skomponowali utwór wokalny o kulturystyce, który był nadawany przez Radio Monte Carlo? W czasopiśmie jest ponadto o historii francuskiej kulturystyki. Jest i wcześniejsza historia np. artykuł „La mytholgie Grecque”, przydatny m.in. dla naszego "Rafała24" , który zbiera materiały dot. wczesnej historii kulturystyki.

Uciechą dla oka są zdjęcia w artykułach: „Les Athletes du Music- Hall” oraz „Le Pele- Mele de la Beaute Plastique”, a w nich znakomite zdjęcia: Steve Reevesa, Billa Smitha, De Wintera i innych.
Redaktorem naczelnym tego czasopisma wydawanego w Paryżu był Marcel Routet.

W naszym FORUM prezentujemy współczesne i archiwalne czasopisma kulturystyczne, jak również książki o kulturystyce.
Jan Włodarek, 12 czerwca 2008 r.
Rej.626/J.W. -56/2012.10.11/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.10.11, godz. 18:50

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
 Przed uroczystością
Przed uroczystością
JUBILEUSZ "BŁYSKAWICY"
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE