Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6116594
osób.
Oni są z nami:
Apollon Venus-1954. Autor:Jan Włodarek

Tygodnik kulturystyczny „APOLLON VENUS „La magazine de la sante par la Beaute”), to jeden z rarytasów w moim zbiorze czasopism kulturystycznych.

Przedstawiony nr 73 z czerwca 1954 roku zdumiewa bogactwem i zakresem tematyki związanej z kulturystyką, kilka artykułów dają nam nową wiedzę, nowość w porównaniu do tego, co można przeczytać w naszych współczesnych czasopismach kulturystycznych. Nie, nie pomyliłem się, bo w jakim magazynie znajdziemy artykuł „jak plastycznie ustawiać się do obiektywu fotograficznego” lub jak „poruszać się na scenie”. Kto i kiedy napisał w nich artykuł o emocjach i psychice młodego człowieka stawiające pierwsze kroki w siłowni? A o tym już 54 lata temu było dokładnie podane w tym francuskim czasopiśmie..


Materiał historyczny jest bogaty, od ćwiczeń (ilustrowanych rysunkami i zdjęciami), również w wykonaniu kobiet, a kończąc na relacji z mistrzowskich zawodów. Kto słyszał, że 19 lipca 1954 roku powstał „Triathlon Culturiste” lub, że znani twórcy francuskiej piosenki Patrick Forier i Pierre Dudan skomponowali utwór wokalny o kulturystyce, który był nadawany przez Radio Monte Carlo? W czasopiśmie jest ponadto o historii francuskiej kulturystyki. Jest i wcześniejsza historia np. artykuł „La mytholgie Grecque”, przydatny m.in. dla naszego "Rafała24" , który zbiera materiały dot. wczesnej historii kulturystyki.

Uciechą dla oka są zdjęcia w artykułach: „Les Athletes du Music- Hall” oraz „Le Pele- Mele de la Beaute Plastique”, a w nich znakomite zdjęcia: Steve Reevesa, Billa Smitha, De Wintera i innych.
Redaktorem naczelnym tego czasopisma wydawanego w Paryżu był Marcel Routet.

W naszym FORUM prezentujemy współczesne i archiwalne czasopisma kulturystyczne, jak również książki o kulturystyce.
Jan Włodarek, 12 czerwca 2008 r.
Rej.626/J.W. -56/2012.10.11/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.10.11, godz. 18:50

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Elina w formie, 2009 r.
Elina w formie, 2009 r.
J. KOŁTUN Z DZIEWCZĘTAMI, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE