Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7079144
osób.
Oni są z nami:
Wystartowały Igrzyska Olimpijskie. Pekin 2008

Ceremonia otwarcia igrzysk w Pekinie, było niesamowitym wydarzeniem, którego świat wcześniej nie widział. W kulminacyjnym momencie zapalenia znicza, 30 tysięcy sztucznych ogni rozświetliło niebo Pekinu. Władze Chin zrobiło wszystko, żeby zadziwić Świat. I już można powiedzieć, że to się im udało. Już same otwarcie igrzysk stało się znakomitą okazją do zaprezentowania się Chin od jak najlepszej strony. Już teraz z „gorących „ komentarzy wynika, że tak imponującego widowiska długo się nie powtórzy, bo kogo stać na to, aby na ich organizacje wydać ponad 160 mld dolarów (dwadzieścia razy więcej niż w 2004 roku na ten cel przeznaczyli Grecy) oraz uruchomić na niespotykaną skalę swoją administrację, biznes, propagandę, policję, wojsko…

Przed nami wspaniała rywalizacja sportowa, która będzie trwać do 24 sierpnia. Wystąpi przeszło 16 tysięcy sportowców i z rekordowej liczby 205 państw. Wraz z nami igrzyska olimpijskie obejrzy ponad trzy i pół miliarda telewidzów.
Liczą się medale. Ile przywieziemy z Pekinu?

Z okazji igrzysk, ukazują się w prasie bardzo ciekawe artykuły o przygotowaniach sportowców do tej imprezy. Na przykład w „THE WALL STREET JOURNAL „ (dodatek do „Polska, Dziennik Finansowy z dn. 7. O8. br.) jest się artykuł pt. „ NRD-owski system szkolenia sportowców wraca do łask”. Dowiadujemy się, że „po latach dystansowania się od kontrowersyjnej spuścizny sportowej NRD - i stałego spadku medalowego dorobku na kolejnych igrzyskach – Niemcy odbudowują sieć szkól sportowych wzorowanych na modelu komunistycznym. Rząd wydaje miliony euro na renowację obiektów sportowych, a placówki te przyjmują tylko kandydatów z poważnymi szansami na medal” Autor informuję rownież, że żaden kraj nie wykorzystał zalet systemu z byłego NRD lepiej niż gospodarze tegorocznych igrzysk. Podobną strategię przyjęła też Japonia, zaś pierwszym krajem, który przyjął podobne rozwiązania, była Australia. Kolejne kraje sięgają po stary wzorzec, ale wszystkie rygorystycznie odrzucają doping.

Na zdjęciu: Olimpiada w Helsinkach 1952 r. Otwarcie polskiej wioski olimpijskiej. Helena Rakoczy - gimnastyczka (Mistrzyni Świata) i Zygmunt Chychła - bokser ( Mistrz Europy), wciągają flagę. Na tej olimpiadzie Z. Chychła zdobył pierwszy po II wojnie złoty medal olimpijski dla Polski.
JWIP.PL, 8 sierpnia 2008 r.

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Flesz
Omsk, 1968 r.
Omsk, 1968 r.
JEWGIENIJ KOŁTUN, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE