Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7520477
osób.
Oni są z nami:
LZS. Zaproszenie do Mrągowa. Autor; MAL

„WS” rozmawia z Janem Włodarkiem przewodniczącym Centralnej Komisji Kulturystyki Rady Głównej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe (1988 r.).

- Centralna Komisja Kulturystyki jest najmłodszą spośród społecznych komisji problemowych działających przy RG, jak doszło do jej powołania?

- Decyzję o powołaniu Centralnej Komisji Kulturystyki (dalej CKK), podjęło VII Plenum Rady Głównej Zrzeszenia LZS obradujące w czerwcu br.

- Chociaż nie było CKK, to i tak przecież kulturystyka na wsi rozwija się.
- Powiem więcej, z każdym rokiem przybywa na wsi miłośników tej formy rekreacji. Obliczamy, że obecnie ćwiczy na wsi około 30 tys. osób. Wychodząc naprzeciw miłośnikom kulturystyki i odpowiadając na zapotrzebowanie wsi postanowiliśmy pomóc temu środowisku i stąd też powstała myśl o powołaniu CKK.

- -Jakie cele stawia sobie CKK?
- Chcemy poprzez społeczne działanie rozwijać i popularyzować kulturystykę w tym także trójbój siłowy na wsi. Naszym zadaniem jest umożliwienie młodzieży wiejskiej uprawiania ćwiczeń siłowych jako formy rekreacji a także rywalizacji sportowej. Za ważne, bodaj najważniejsze w tej chwili zadanie, uznaliśmy kwestie związane ze szkoleniem i doskonaleniem kadr instruktorko – trenerskich, sędziowskich, organizatorskich oraz sprawy związane ze sprzętem i urządzeniami do ćwiczeń.

- Ilu członków liczy komisja?
Zgodnie z regulaminem 21 osób, ale obecnie nie mamy jeszcze pełnego składu. Dodam, ze w naszej komisji są tacy znani fachowcy jak – Waldemar Buszan
(Olsztyn); Jerzy Chodkiewicz (Warszawa); Aleksander Czuber ( Suwałki); Mirosław Głogowski (Łódż); Michał Garbaczewski ( Lubin), Zdzisław Jaczech (Pabianice) ; Jerzy Klawiński (Warszawa); Czesław Kociubski (Mrągowo); Witold Majchrzak
(Bydgoszcz); Stefan Polis ( Częstochowa) , Piotr Wójcik (Poniatowa) i inni.

- Czy można prosić o kilka słów na temat najbliższych, jak tez długofalowych zamierzeń komisji.
Jak wspomniałem chcemy najpierw dokonać dokładnej ewidencji kulturystów na wsi. W tym celu rozesłaliśmy do Rad Wojewódzkich Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe ankiety statystyczne. W dalszej kolejności zamierzamy powołać kadrę zawodniczą Zrzeszenia LZS w kulturystyce i trójboju siłowym, zaś najlepszych typować do reprezentacji LZS na imprezy krajowe i zagraniczne. Ponadto czeka nas praca zawiązana z opracowaniem przystępnych materiałów szkoleniowych, z weryfikacja sędziów i uaktualnienia klas sędziowskich, ocena poziomu zawodników, nadawania klas sportowych, wnioskowanie o świadczenia materialne dla wyróżniających się zawodników, wreszcie utrzymywania stałych kontaktów i prowadzenia wymiany doświadczeń z federacjami i organizacjami kulturystycznymi z innych krajów. W tym wszystkich sprawa podstawową jest ścisła, niemal codzienna współpraca z wojewódzkimi komisjami kulturystyki i poszczególnymi klubami.

- A najbliższe imprezy?
- Chciałbym szczególnie gorąco zaprosić wszystkich kulturystów do Mrągowa w dniach 28-29 listopada br. Odbędą się tam I Międzynarodowe Zawody Kulturystyczne o puchar przewodniczącego Rady Głównej Zrzeszenia LZS. Mam nadzieje, ze właśnie podczas tych zawodów wyłoniona zostanie m.in. kadra Zrzeszenia LZS. Przy okazji chcę poinformować, że prawo startu maja wszyscy zawodnicy i zawodniczki będące członkami LZS, a także zawodnicy nie zrzeszeni oraz zaproszeni przez naszą komisję. Dodam także, że w zawodach wystartują zawodnicy zagraniczni.
(„WS” 1988 r.)

Rok póżniej na łamach "WS" ukazała się notka pt."TAK TRZYMAĆ"
Rozrasta się kalendarz imprez kulturystycznych w Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe. Do niedawna kulturyści LZS mieli w zasadzie jedna swoja imprezę „Herkules WSI” organizowaną od sześciu lat w Lubinie z inicjatywy tamtejszych działaczy.

Z chwilą powstania Centralnej Komisji Kulturystyki przy Radzie Głównej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe sytuacja się zmieniła. W listopadzie 1987 roku w Mrągowie odbyły się I Międzynarodowe Zawody Kulturystyczne o puchar przewodniczącego RG Z LZS (jednoczesnie mistzrostwa LZS), które weszły na stale do kalendarza i będą rozgrywane co roku.
W tym roku zorganizowano w Poniatowej (woj. lubelskie) I Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w kulturystyce, a planowane są w Ciechanowie I Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w trójboju siłowym.
Oczywiście kulturystów LZS nie zabraknie na mistrzostwach Polski w Bełchatowie. Ponadto w tym roku wezmą oni udział w wielu jeszcze imprezach krajowych i zagranicznych.
(„WS” 1989 r.)
Rej.679./Wywiady -26/2013.01.24/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2013.01.24, godz.11:45

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Sopot -1968
Sopot -1968
KULTURYSTYKA MISTRZOSTWA POLSKI - SOPOT
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE