Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7920511
osób.
Oni są z nami:
LZS. Zaproszenie do Mrągowa. Autor; MAL

„WS” rozmawia z Janem Włodarkiem przewodniczącym Centralnej Komisji Kulturystyki Rady Głównej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe (1988 r.).

- Centralna Komisja Kulturystyki jest najmłodszą spośród społecznych komisji problemowych działających przy RG, jak doszło do jej powołania?

- Decyzję o powołaniu Centralnej Komisji Kulturystyki (dalej CKK), podjęło VII Plenum Rady Głównej Zrzeszenia LZS obradujące w czerwcu br.

- Chociaż nie było CKK, to i tak przecież kulturystyka na wsi rozwija się.
- Powiem więcej, z każdym rokiem przybywa na wsi miłośników tej formy rekreacji. Obliczamy, że obecnie ćwiczy na wsi około 30 tys. osób. Wychodząc naprzeciw miłośnikom kulturystyki i odpowiadając na zapotrzebowanie wsi postanowiliśmy pomóc temu środowisku i stąd też powstała myśl o powołaniu CKK.

- -Jakie cele stawia sobie CKK?
- Chcemy poprzez społeczne działanie rozwijać i popularyzować kulturystykę w tym także trójbój siłowy na wsi. Naszym zadaniem jest umożliwienie młodzieży wiejskiej uprawiania ćwiczeń siłowych jako formy rekreacji a także rywalizacji sportowej. Za ważne, bodaj najważniejsze w tej chwili zadanie, uznaliśmy kwestie związane ze szkoleniem i doskonaleniem kadr instruktorko – trenerskich, sędziowskich, organizatorskich oraz sprawy związane ze sprzętem i urządzeniami do ćwiczeń.

- Ilu członków liczy komisja?
Zgodnie z regulaminem 21 osób, ale obecnie nie mamy jeszcze pełnego składu. Dodam, ze w naszej komisji są tacy znani fachowcy jak – Waldemar Buszan
(Olsztyn); Jerzy Chodkiewicz (Warszawa); Aleksander Czuber ( Suwałki); Mirosław Głogowski (Łódż); Michał Garbaczewski ( Lubin), Zdzisław Jaczech (Pabianice) ; Jerzy Klawiński (Warszawa); Czesław Kociubski (Mrągowo); Witold Majchrzak
(Bydgoszcz); Stefan Polis ( Częstochowa) , Piotr Wójcik (Poniatowa) i inni.

- Czy można prosić o kilka słów na temat najbliższych, jak tez długofalowych zamierzeń komisji.
Jak wspomniałem chcemy najpierw dokonać dokładnej ewidencji kulturystów na wsi. W tym celu rozesłaliśmy do Rad Wojewódzkich Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe ankiety statystyczne. W dalszej kolejności zamierzamy powołać kadrę zawodniczą Zrzeszenia LZS w kulturystyce i trójboju siłowym, zaś najlepszych typować do reprezentacji LZS na imprezy krajowe i zagraniczne. Ponadto czeka nas praca zawiązana z opracowaniem przystępnych materiałów szkoleniowych, z weryfikacja sędziów i uaktualnienia klas sędziowskich, ocena poziomu zawodników, nadawania klas sportowych, wnioskowanie o świadczenia materialne dla wyróżniających się zawodników, wreszcie utrzymywania stałych kontaktów i prowadzenia wymiany doświadczeń z federacjami i organizacjami kulturystycznymi z innych krajów. W tym wszystkich sprawa podstawową jest ścisła, niemal codzienna współpraca z wojewódzkimi komisjami kulturystyki i poszczególnymi klubami.

- A najbliższe imprezy?
- Chciałbym szczególnie gorąco zaprosić wszystkich kulturystów do Mrągowa w dniach 28-29 listopada br. Odbędą się tam I Międzynarodowe Zawody Kulturystyczne o puchar przewodniczącego Rady Głównej Zrzeszenia LZS. Mam nadzieje, ze właśnie podczas tych zawodów wyłoniona zostanie m.in. kadra Zrzeszenia LZS. Przy okazji chcę poinformować, że prawo startu maja wszyscy zawodnicy i zawodniczki będące członkami LZS, a także zawodnicy nie zrzeszeni oraz zaproszeni przez naszą komisję. Dodam także, że w zawodach wystartują zawodnicy zagraniczni.
(„WS” 1988 r.)

Rok póżniej na łamach "WS" ukazała się notka pt."TAK TRZYMAĆ"
Rozrasta się kalendarz imprez kulturystycznych w Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe. Do niedawna kulturyści LZS mieli w zasadzie jedna swoja imprezę „Herkules WSI” organizowaną od sześciu lat w Lubinie z inicjatywy tamtejszych działaczy.

Z chwilą powstania Centralnej Komisji Kulturystyki przy Radzie Głównej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe sytuacja się zmieniła. W listopadzie 1987 roku w Mrągowie odbyły się I Międzynarodowe Zawody Kulturystyczne o puchar przewodniczącego RG Z LZS (jednoczesnie mistzrostwa LZS), które weszły na stale do kalendarza i będą rozgrywane co roku.
W tym roku zorganizowano w Poniatowej (woj. lubelskie) I Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w kulturystyce, a planowane są w Ciechanowie I Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w trójboju siłowym.
Oczywiście kulturystów LZS nie zabraknie na mistrzostwach Polski w Bełchatowie. Ponadto w tym roku wezmą oni udział w wielu jeszcze imprezach krajowych i zagranicznych.
(„WS” 1989 r.)
Rej.679./Wywiady -26/2013.01.24/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2013.01.24, godz.11:45

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Mirek Krawczak, 2008 r.
Mirek Krawczak, 2008 r.
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE