Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5891970
osób.
Oni są z nami:
Sport dla Wszystkich, październik 1959 Autor: Jan Włodarek

W tym wydaniu, wśród wielu ciekawych artykułów, rzucają się w oczy listy zagorzałych czytelników, którzy podkreślają, że ćwiczenia kulturystyczne propagowane przez Stanisława Zakrzewskiego dają im pełną satysfakcję z czynionych postępów. Autor artykułów, każdemu odpowiada, kończy apelem kierowanych do młodzieży.

„ Bakcyl zdrowia i siły rozprzestrzenia się. I to w tempie imponującym. Z dnia na dzień rośnie zainteresowanie ćwiczeniami. Młodzi ludzie stają się silniejsi, sprawniejsi. Przyjęliśmy na swoje barki zadania spopularyzowania ćwiczeń siłowych i dziś zbieramy już pierwsze owoce. Nie chcemy jednak spaczać na laurach, dołożymy wszelkich starań, by nowy ruch sportowy, „kulturystyka”, rozwinął się jeszcze bardziej, by dotarł wszędzie. Chcemy, by ćwiczących liczono nie na tysiące, lecz na setki tysięcy, a może i na miliony. Zwracamy się do Was – Czytelnicy – z apelem:
Propagujcie wśród swoich najbliższych ćwiczenia siłowe. Niech przystąpią do nich również bracia, przyjaciele, koledzy.
Niech i oni staną się silni. Niech cała nasza młodzież znajdzie drogę do zdrowia, sprawności, siły i radości i życia”.


Obecnie w kulturystycznych miesięcznikach też piszą ich szefowie, przeczytajcie, do czego namawiają i porównajcie.

W tym wydaniu jest też doniosła informacja o znaczeniu historycznym. Dowiadujemy się, że Zarząd Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów powołał do życia Komisję Kulturystyki, a jej przewodniczącym został Naczelny miesięcznika „SdW”. To ze powstała to zasługa m.in. Głównego Komitetu Kultury Fizycznej, Polskiego Komitetu Olimpijskiego (!) , TKKF.
Można także zapoznać się historią konkursów Mr Universum”, przeczytać artykuł „Bez mocnego karku nie pokręcisz głową”, który jest o ćwiczeniach wzmacniające mięśnie karku. Pozostałe też interesujące.
J.W. , 20 października 2008 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Za kulisami zawodów, 1968  r.
Za kulisami zawodów, 1968 r.
SŁAWOMIR - THOMAS FILIPOWICZ
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Jeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE