Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7512145
osób.
Oni są z nami:
Miłorząb dwuklapkowy. Autor: Maria Szustakowska - Chojnacka
Może dziwić, że wśród ćwiczących kulturystykę można spotkać osobników mających zaburzenia pamięci. Nawet jeden ze znanych redaktorów kulturystycznego czasopisma, skarży się, że ciągle coś zapomina. Faktycznie, tak jest.

Nasza koleżanka Maria Szustakowska – Chojnacka wyszukała znakomity środek na zwalczanie zaburzeń pamięci. Poleca go także osobom mającym problemy z koncentracją.

Na temat tego naturalnego „lekarstwa” nizej przeczytajcie.
JWIP.PL , listopad 2008 r.Jest olbrzymią paprocią rosnącą w Chinach i w Japonii. W Polsce największym skupiskiem miłorząbów jest arboretum w Kórniku, niedaleko Poznania.
Miłorząb dwuklapowy uważany jest za najstarsze żyjące drzewo, które występowało już, gdy na ziemi były potężne dinozaury. Drzewo było jedyną rośliną, która przeżyła wybuch bomby atomowej w Hiroszimie.

Surowcem leczniczym są liście, (Folium Ginko bilobae), w których występują specyficzne, bioflawonoidy, terpeny, olejek eteryczny, lignany, ginkgolidy (A, B, C), taniny .Substancje te przyczyniają się do lepszego ukrwienia mózgu. Regulują przepuszczalność naczyń włosowatych i zmniejszają ich łamliwość. Właściwości lecznicze liści miłorzębu w tradycyjnej medycynie chińskiej i japońskiej znane były już od wieków. Niedawno drzewem tym zainteresowała się medycyna zachodnioeuropejska.

Preparaty z miłorzębu dostępne są w Polsce.
Leki te rozszerzają naczynia krwionośne w mózgu, poprawiają w ten sposób pamięć a także wydolność fizyczną i psychiczną. Stosuje się je w stanach nadmiernego przemęczenia umysłowego, przy zaburzeniach pamięci i koncentracji. Zalecane są dla sportowców jak również dla kulturystów, np. miłorząb wchodzi w skład odżywki Naturell Ginko, Intensiv, która jest standaryzowanym wyciągiem z miłorzębu. Polecana w zaburzeniach pamięci, z problemami z koncentracją.

We własnym zakresie można sporządzić nalewkę.
100 G świeżych liści miłorząbu należy zmiksować i dodać 0, 5 litra 70% alkoholu. Zostawić w ciemnym miejscu na 1o-14 dni, wstrząsając od czasu do czasu. Po odcedzeniu pić 2-3 razy dziennie po 20-30kropli w kieliszku wody. Terapia powinna trwać przynajmniej 3miesiące. (Według chińskiej medycyny miłorząb jest uważany za roślinę nieco toksyczną, stąd zaleca się przyjmowanie małych dawek przez krótki okres pod kontrolą specjalisty).
UWAGA! W przypadku przedawkowania mogą wystąpić; bóle głowy, drżenie, gorączka i pobudzenie.
Autor: Maria Szustakowska – Chojnacka, listopad 2008 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Rok 1934
Rok 1934
Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE