Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7925112
osób.
Oni są z nami:
"Ercole" ( film i kulturystyka), listopad 1961. Autor:Jan Włodarek

„Rivista mensile di ciemna e culturismo”, czyli film w połączeniu z kulturystyką. Na pomysł takiego zestawienia wpadli filmowcy z Włoch , bo w latach 50 i 60 w kinach wypełnionych po brzegi oglądało się tytanów ówczesnej kulturystyki, występujących w rolach mitycznych herosów. To były wielkie kolorowe widowiska na białym ekranie, znakomicie promujące kulturystykę. Ona wówczas kojarzyła się z ćwiczącymi siłowo i mającymi duże, wyraziste mięśnie oraz nienagnanie proporcjonalne sylwetki.
Wystarczy spojrzeć na okładkę „Ercole”, żeby zrozumieć, jaki typ kulturysty był wówczas lansowany.


Stanisław Zakrzewski w 1962 r. napisał o takich filmach:
Ogromną ostatnio popularnością cieszą się filmu osnute na wątku mitologicznym. Odżywają w nich grecy herosi i bogowie, ich walki i bohaterskie czyny. Ta nowa fala filmowego antyku opiera się na popularności kulturystyki i w rewanżu w pewien sposób ją podsyca”.
Najlepsi kulturyści tego okresu i triumfatorzy światowych zawodów: Steve Reeves, Rek Park, Mickey Hargitay i inni byłi gwiazdami filmu.
Największy rozgłos i karierę zrobił Steve Reeves, stał się bohaterem X muzy i jednoczenie był idolem światowej kulturystyki. O tym niezwykłym człowieku mamy wiele artykułów i wkrótce przypomnimy, a szczególnie te , w których uchylono tajemnicy , w jaki on sposób budował swoje mięśnie.

W prezentowanym miesięczniku jest duży artykuł ilustrowany zdjęciami z filmu „Romulus i Romus”, w którym głównymi aktorami są: Steve Reeves i Gordon Scott (znany z roli Tarzana) jest są tez artykuły o filmie „Goliath contro Giganti" z Brad Harrisem ( kulturysta) oraz o popisowej roli Gordona Scota w filmie „Maciste contro Vampiro”.
Jest też o typowej kulturystce: ćwiczenia Geoge Eifermana ( Mr America 1948), relacja z Mr, Universum 1961 r., są zdjęcia m.in. wspaniałego Bill Pearl, rubryka ćwiczeń gwiazd filmu. W niej bardzo ciekawe informacje, np. o ślubie Steve Revvesa , Charltonie Hestonie (Ben Hur) , który ćwiczył siłowo w studio de Culture Physiqe Billy Hilla – Mr Canada.
Najciekawszy jest jednak artykuł o tym jak Paul Newman (niedawno zmarł ten wspaniały aktor), przygotowywał się do roli zawodowego mistrza świata w boksie Rocky Graziano. Paul musial poprawić umięśnienię swojego ciala, więc przez kilkanaście miesięcy ćwiczył kulturystykę pod okiem Chucka Sipesa ( Mr Ameryka, znany ze swoich programów treningowych na biceps),
Jest tez artykuł (przetłumaczony, rewelacja!), jak dochodzić do pełnej koncentracji na planie filmowym i na sali treningowej, bo ona jest podstawowym warunkiem efektywności treningu siłowego i powodzenia na srebrnym ekranie.
Jan Włodarek, 7 listopada 2008 r.

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
W Ognisku  "Kulturysta", 1977
W Ognisku "Kulturysta", 1977
WITOLD MAJCHRZAK ( 1917 - 2009)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE