Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9747127
osób.
Oni są z nami:
"Ercole" ( film i kulturystyka), listopad 1961. Autor:Jan Włodarek

„Rivista mensile di ciemna e culturismo”, czyli film w połączeniu z kulturystyką. Na pomysł takiego zestawienia wpadli filmowcy z Włoch , bo w latach 50 i 60 w kinach wypełnionych po brzegi oglądało się tytanów ówczesnej kulturystyki, występujących w rolach mitycznych herosów. To były wielkie kolorowe widowiska na białym ekranie, znakomicie promujące kulturystykę. Ona wówczas kojarzyła się z ćwiczącymi siłowo i mającymi duże, wyraziste mięśnie oraz nienagnanie proporcjonalne sylwetki.
Wystarczy spojrzeć na okładkę „Ercole”, żeby zrozumieć, jaki typ kulturysty był wówczas lansowany.


Stanisław Zakrzewski w 1962 r. napisał o takich filmach:
Ogromną ostatnio popularnością cieszą się filmu osnute na wątku mitologicznym. Odżywają w nich grecy herosi i bogowie, ich walki i bohaterskie czyny. Ta nowa fala filmowego antyku opiera się na popularności kulturystyki i w rewanżu w pewien sposób ją podsyca”.
Najlepsi kulturyści tego okresu i triumfatorzy światowych zawodów: Steve Reeves, Rek Park, Mickey Hargitay i inni byłi gwiazdami filmu.
Największy rozgłos i karierę zrobił Steve Reeves, stał się bohaterem X muzy i jednoczenie był idolem światowej kulturystyki. O tym niezwykłym człowieku mamy wiele artykułów i wkrótce przypomnimy, a szczególnie te , w których uchylono tajemnicy , w jaki on sposób budował swoje mięśnie.

W prezentowanym miesięczniku jest duży artykuł ilustrowany zdjęciami z filmu „Romulus i Romus”, w którym głównymi aktorami są: Steve Reeves i Gordon Scott (znany z roli Tarzana) jest są tez artykuły o filmie „Goliath contro Giganti" z Brad Harrisem ( kulturysta) oraz o popisowej roli Gordona Scota w filmie „Maciste contro Vampiro”.
Jest też o typowej kulturystce: ćwiczenia Geoge Eifermana ( Mr America 1948), relacja z Mr, Universum 1961 r., są zdjęcia m.in. wspaniałego Bill Pearl, rubryka ćwiczeń gwiazd filmu. W niej bardzo ciekawe informacje, np. o ślubie Steve Revvesa , Charltonie Hestonie (Ben Hur) , który ćwiczył siłowo w studio de Culture Physiqe Billy Hilla – Mr Canada.
Najciekawszy jest jednak artykuł o tym jak Paul Newman (niedawno zmarł ten wspaniały aktor), przygotowywał się do roli zawodowego mistrza świata w boksie Rocky Graziano. Paul musial poprawić umięśnienię swojego ciala, więc przez kilkanaście miesięcy ćwiczył kulturystykę pod okiem Chucka Sipesa ( Mr Ameryka, znany ze swoich programów treningowych na biceps),
Jest tez artykuł (przetłumaczony, rewelacja!), jak dochodzić do pełnej koncentracji na planie filmowym i na sali treningowej, bo ona jest podstawowym warunkiem efektywności treningu siłowego i powodzenia na srebrnym ekranie.
Jan Włodarek, 7 listopada 2008 r.

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Przed balem, 2010 r.
Przed balem, 2010 r.
J. KOŁTUN Z DZIEWCZĘTAMI, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE