Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10122847
osób.
Oni są z nami:
Najstarszy kulturysta w Polsce. Autor: Marcin Matczak

Pan Witold Majchrzak, kończy 91 lat. Swą długowieczność zawdzięcza kulturystyce. W wieku 70 lat wyciskał na ławce 160 kg. Kontuzja stawu biodrowego pozbawiła go dalszej możliwości uprawiania sportu. Jego życie nieustannie związane jest z kulturystyką.

Nie samą kulturystyką jednak człowiek żyje. Witold Majchrzak zawsze konsekwentnie i uparcie dążył do celu. Podczas II wojny światowej walczył w 8. Batalionie Pancernym broniąc Ojczyzny. Ryzykował życiem, a jednak udało mu się wyjść cało. Trafił do niewoli niemieckiej gdzie pracował w łagrze, a potem w fabryce zbrojeniowej. Po wyzwoleniu zajął się działalnością społeczną. Pomagał ludziom bezinteresownie. Założył schronisko dla psów, pozyskując fundusze z datków, gdy przemierzał ulice Bydgoszczy z wypożyczonymi z cyrku kucami. W latach 50. XX wieku organizował wystawy psów rasowych.

Przez cały czas dbał o atletyczną sylwetkę uprawiając zapasy, gimnastykę, podnoszenie ciężarów, a od 1956 roku kulturystykę. Należy zatem do pierwszego pokolenia pionierów kulturystyki w naszym kraju. W latach 60. zakładał sekcje i ogniska kulturystyczne. Przez cały czas bardzo aktywny, pełen energii, propagował zdrowy tryb życia, sprzeciwiał się nałogom. Na specjalnych pokazach prezentował swoje umiejętności i atletyczną budowę ciała. Został między innymi uhonorowany medalami na 600-lecie i 650-lecie Bydgoszczy.

W dniu urodzin Pana Witolda, składamy Jemu życzenia na Forum Młodych JWIP.PL.
Artykuł o naszym Nestorze, pt.: „Człowiek na medal” Małgorzaty Wąsacz, z „Albumu bydgoskiego” w „Gazecie Pomorskiej” można przeczytać w dziale „SYLWETKI”.
Marcin Matczak, 30 listopada 2008 r.

Na zdjęciu Witold Majchrzak i Bartosz Derdowski oglągają fotografie z przeszłości. Czerwiec 2008 r., fot. Jan Włodarek.

WSPOMINAMY WITOLDA MAJCHRZAKA, WIELKIEGO SPOŁECZNIKA I SPORTOWCA
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
"Nowa" Błyskawica,2008 r.
"Nowa" Błyskawica,2008 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE