Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7375617
osób.
Oni są z nami:
Najstarszy kulturysta w Polsce. Autor: Marcin Matczak

Pan Witold Majchrzak, kończy 91 lat. Swą długowieczność zawdzięcza kulturystyce. W wieku 70 lat wyciskał na ławce 160 kg. Kontuzja stawu biodrowego pozbawiła go dalszej możliwości uprawiania sportu. Jego życie nieustannie związane jest z kulturystyką.

Nie samą kulturystyką jednak człowiek żyje. Witold Majchrzak zawsze konsekwentnie i uparcie dążył do celu. Podczas II wojny światowej walczył w 8. Batalionie Pancernym broniąc Ojczyzny. Ryzykował życiem, a jednak udało mu się wyjść cało. Trafił do niewoli niemieckiej gdzie pracował w łagrze, a potem w fabryce zbrojeniowej. Po wyzwoleniu zajął się działalnością społeczną. Pomagał ludziom bezinteresownie. Założył schronisko dla psów, pozyskując fundusze z datków, gdy przemierzał ulice Bydgoszczy z wypożyczonymi z cyrku kucami. W latach 50. XX wieku organizował wystawy psów rasowych.

Przez cały czas dbał o atletyczną sylwetkę uprawiając zapasy, gimnastykę, podnoszenie ciężarów, a od 1956 roku kulturystykę. Należy zatem do pierwszego pokolenia pionierów kulturystyki w naszym kraju. W latach 60. zakładał sekcje i ogniska kulturystyczne. Przez cały czas bardzo aktywny, pełen energii, propagował zdrowy tryb życia, sprzeciwiał się nałogom. Na specjalnych pokazach prezentował swoje umiejętności i atletyczną budowę ciała. Został między innymi uhonorowany medalami na 600-lecie i 650-lecie Bydgoszczy.

W dniu urodzin Pana Witolda, składamy Jemu życzenia na Forum Młodych JWIP.PL.
Artykuł o naszym Nestorze, pt.: „Człowiek na medal” Małgorzaty Wąsacz, z „Albumu bydgoskiego” w „Gazecie Pomorskiej” można przeczytać w dziale „SYLWETKI”.
Marcin Matczak, 30 listopada 2008 r.

Na zdjęciu Witold Majchrzak i Bartosz Derdowski oglągają fotografie z przeszłości. Czerwiec 2008 r., fot. Jan Włodarek.

WSPOMINAMY WITOLDA MAJCHRZAKA, WIELKIEGO SPOŁECZNIKA I SPORTOWCA
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Budapeszt, 1970 r.
Budapeszt, 1970 r.
STANISŁAW PTASZYŃSKI (1942 - 2019)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE