Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10184853
osób.
Oni są z nami:
Pamiętając Clancy Rossa (1923 - 2008).
Świat kulturystyki opłakuje stratę jednego z ostatnich kulturystów okresu kiedy „Muscle Beach” roiła się od talentów. Clarence "Clancy” Ross był znany milionom ludzi jako „Król Kulturystów”, ze względu na jego niesamowitą budowę ciała. Był jednym z najbardziej artystycznie pozujących kulturystów w historii. Szczytowa forma Clarence’a Rossa przypadła na lata 40. i 50. XX wieku. W 1945, Ross wygrał zawody o tytuł Mr America AAU, a trzy lata później Mr USA , za który otrzymał 1000 dolarów nagrody. W 1955 wygrał kategorię „wysokich” na konkursie Mr Universum NABBA rozegranym w Kings Pallad w Londynie. Ostatnim konkursem w jego karierze, kiedy zajął drugie miejsce za legendarnym, Billem Pearlem, był Mr Profesional USA.

Urodzony 26 października 1923 w Oakland (Kalifornia), Clarence został sierotą we wczesnym dzieciństwie i oddano go do sierocińca, gdzie spędził swoją młodość. Gdy miał 17 lat, Ross zdecydował się wzmocnić muskulaturę, by zyskać kilka dodatkowych kilogramów. Kiedy Stany Zjednoczone podczas II wojny światowej zbombardowały Pearl Harbour, zaciągnął się do sił powietrznych (U.S. Force) i dzięki postępom został instruktorem. Podczas szkolenia w Las Vegas, spotkał Leo Rufa, zasłużonego kulturystę i instruktora, który wziął młodego Clarence’a pod swoje skrzydła, który uczynił gwiazdę kulturystyki z Billa Pearla.

Oprócz zwycięstw w wielu konkursach należy wspomnieć, że Ross był także silny. Jego osiągnięcia to: wyciskanie żołnierskie (315 funtów), 10 przysiadów (450 funtów), 10 powtórzeń w wyciskaniu na ławce (385 funtów) i uginanie ramion z obciążeniem 200 funtów. Ross uważany za jednego z najlepiej pozujących kulturystów, nie zostałby w ogóle zauważony, gdyby nie spotkał Eda Corneya, który został jego promotorem.

Zaledwie trzy tygodnie przed śmiercią Rossa – na forum IronAge.us moderator Scott Ferich zorganizował zbiórkę, by pomóc ofiarom trąby powietrznej w północnej Kalifornii, gdzie Ross mieszkał i miał swoją siłownię. W jego ostatnich dniach, Ross został uznany przez IronAge honorowym moderatorem i członkiem tego forum. Zaszczyt ten spotkał również Boyera Coe i Joe Weidera. Użytkownicy forum nie szczędzili słów uznania i dobrych życzeń dla legendy kulturystyki. Clancy Ross odszedł, ale my dziennikarze „Flexa” wiemy, że on dobrze się teraz bawi „w tej dużej siłowni w niebie”, dzieląc miejsce ze Steve Reevesem i Regiem Parkiem.
Tytuł oryginału: "Remembering Clancy Ross (1923-2008)”, Shawn Perine, “Flex”. Tłumaczenie :Marcin Matczak, grudzień 2008 r.


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Paweł Przedlacki i Jan Włodarek , 1981 r.
Paweł Przedlacki i Jan Włodarek , 1981 r.
JAK TO BYŁO KIEDYŚ...
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE