Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6830858
osób.
Oni są z nami:
Oleje są najzdrowsze
Oleje roślinne są bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także witaminy E.

Zdrowotne właściwości oliwy z oliwek są nieocenione. Podobnie zresztą jak i oleje wytłaczane z orzechów, pestek dyni czy winogron. Sprawdźmy, jakie mają wskazania zdrowotne i włączamy je do codziennej diety.

Oliwa z oliwek. Polecana jest zwłaszcza kobietom w ciąży, matkom karmiącym, dzieciom i osobom, które mają kłopoty z układem krążenia. Dzięki jedzeniu oliwy z oliwek będziemy też dłużej młodsi, bo spowalnia ona procesy starzenia się.
Olej z pestek dyni. Regularne jego spożywanie pomaga przy chorobach mięśni i stawów oraz łagodzi problemy z prostatą.
Olej z pestek winogron. Ma dobroczynne działanie dla skóry. Pomaga przy odleżynach, owrzodzeniach, czyrakach czy łuszczycy.
Olej rzepakowy. Najlepszy na problemy żołądkowo – jelitowe.
Olej z avocado. To olej, który powinien się znaleźć w diecie każdego krążeniowa. Pomaga też na problemy z koncentracją. Wskazany jest także przy cukrzycy.
Olej z dzikiej róży. Szczególnie polecany przy cerze ze skłonnością do pękających naczynek. Równie dobry dla skóry tłustej ze skłonnością do trądziku.
Olej kokosowy. Wskazany przede wszystkim przy kłopotach z żylakami kończyn dolnych.
Olej kukurydziany. Olej z zarodków kukurydzy stosowany do walki z przerostem gruczołu krokowego tj. prostatą, co wynika z wysokiego poziomu fitosteroli.
Olej sezamkowy. Pomaga przy bólach głowy i zębów. Stosuje się go przy problemach z męską płodnością oraz przy stresie i depresji.
Olej arachidowy wspomaga odchudzanie. Olej z orzechów laskowych pomaga w stresie i depresji. Olej z orzechów włoskich stosuje się w stanach nieżytowych przewodu pokarmowego.

WAŻNE!
Na zimno, do sałatek, używaj oleju słonecznikowego, sojowego, kukurydzianego czy krokoszowego. Do smażenia wybieraj przede wszystkim olej rzepakowy lub odporną na utlenianie oliwę z oliwek
„Rewia” nr 43, 22.10.2008 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
45 lat Antjei 2012
45 lat Antjei 2012
JEWGIENIJ KOŁTUN, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE