Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6106426
osób.
Oni są z nami:
Oleje są najzdrowsze
Oleje roślinne są bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także witaminy E.

Zdrowotne właściwości oliwy z oliwek są nieocenione. Podobnie zresztą jak i oleje wytłaczane z orzechów, pestek dyni czy winogron. Sprawdźmy, jakie mają wskazania zdrowotne i włączamy je do codziennej diety.

Oliwa z oliwek. Polecana jest zwłaszcza kobietom w ciąży, matkom karmiącym, dzieciom i osobom, które mają kłopoty z układem krążenia. Dzięki jedzeniu oliwy z oliwek będziemy też dłużej młodsi, bo spowalnia ona procesy starzenia się.
Olej z pestek dyni. Regularne jego spożywanie pomaga przy chorobach mięśni i stawów oraz łagodzi problemy z prostatą.
Olej z pestek winogron. Ma dobroczynne działanie dla skóry. Pomaga przy odleżynach, owrzodzeniach, czyrakach czy łuszczycy.
Olej rzepakowy. Najlepszy na problemy żołądkowo – jelitowe.
Olej z avocado. To olej, który powinien się znaleźć w diecie każdego krążeniowa. Pomaga też na problemy z koncentracją. Wskazany jest także przy cukrzycy.
Olej z dzikiej róży. Szczególnie polecany przy cerze ze skłonnością do pękających naczynek. Równie dobry dla skóry tłustej ze skłonnością do trądziku.
Olej kokosowy. Wskazany przede wszystkim przy kłopotach z żylakami kończyn dolnych.
Olej kukurydziany. Olej z zarodków kukurydzy stosowany do walki z przerostem gruczołu krokowego tj. prostatą, co wynika z wysokiego poziomu fitosteroli.
Olej sezamkowy. Pomaga przy bólach głowy i zębów. Stosuje się go przy problemach z męską płodnością oraz przy stresie i depresji.
Olej arachidowy wspomaga odchudzanie. Olej z orzechów laskowych pomaga w stresie i depresji. Olej z orzechów włoskich stosuje się w stanach nieżytowych przewodu pokarmowego.

WAŻNE!
Na zimno, do sałatek, używaj oleju słonecznikowego, sojowego, kukurydzianego czy krokoszowego. Do smażenia wybieraj przede wszystkim olej rzepakowy lub odporną na utlenianie oliwę z oliwek
„Rewia” nr 43, 22.10.2008 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Władza Błyskawicy
Władza Błyskawicy
W DOWÓD UZNANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE