Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6458240
osób.
Oni są z nami:
Ciągle na czasie -"Sport dla Wszystkich" Autor: Jan Włodarek

Na okładce Reg Park – tytan światowej kulturystyki. A na drugiej stronie jest artykuł Stanisława Zakrzewskiego pt. „Pierwszy krok w dziesięciolecie”, w którym On napisał:

„W pracy naszej nie chodzi jednakże o formę choćby najpiękniejszą. Nie w tym kierunku idzie nasze główne uderzenie. Zależy nam przede wszystkim na społecznej wartości pisma na jego treści. „Sport dla Wszystkich” ma być magazynem instruktarzowym, wskazującym drogę do zdrowia, siły i sprawności wszystkim – bez względu na wiek i płeć.
Ostatni nakład miesięcznika „Sport dla Wszystkich” liczył 100.000 egzemplarzy. Z pewnością nie przesadzamy mówiąc, że według naszych rad i wskazówek prawie pół miliona młodzieży i osób starszych ćwiczyło systematycznie lub od święta. Pragniemy, by te szeregi jeszcze wzrosły. Chcielibyśmy, choć w części wyrównać nasze zaniedbania, jakie ciążą na naszym społeczeństwie (na skutek II wojny światowej i okupacji hitlerowskiej- przyp. J.W.) Pod względem kultury fizycznej, zmienić mentalność niektórych ludzi, nastawić ich lepiej do nas i do naszych ćwiczeń (…) Działamy tanimi, prostymi środkami. Bez drogich urządzę, luksusowego sprzętu, bez trenerów".


Który z dzisiejszych redaktorów naczelnych kulturystycznego czasopisma tak widzi kulturystykę? Jest ich trzech, ich cel to zysk, a dlaczego zgubili wartości społeczne? Kto z nich pisze o tym, że kulturystyka może być lepszym przygotowaniem do życia? Czyżby nie dostrzegają, że „ich kulturystka” przeplatana reklamami zachęcającymi do spożywania środków wspomagających na rozwój mięśni i siły do droga do budowania niechęci społecznej do takiej kulturystyki, co już uwidocznia się już w wielu krajach np. w Szwecji. Kto ma wątpliwość, w jakim kierunku podąża kulturystka z kolorowych pisemek łatwo ustalić, kupując pisemko wydawane na Wybrzeżu.

W styczniowym „SdW” jest dużo ciekawych artyków i porad,, których tylko same tytuły zajęłyby tu dużo miejsca, więc wymieniam : „Jak trenował Arkadi Worobiew w ostatni tygodniu przed Mistrzostwami Świata” (autor Ireneusz Paliński), „.Jak się odżywiać”, "Jak wykonać samemu wyciąg?
Uwagę zwraca artykuł Andrzeja Bunna pt. "W teren – właśnie w zimie”. Kto z uprawiających dziś kulturystykę wie, że każdy sportowiec, nawet ten początkujący, musi pamiętać o jednym? Nie wolno mu spędzać zimowy okres tylko w mrocznej sali treningowej. Chociaż raz tygodniu np. w niedzielę trzeba wyjść w teren i tam zorganizować sobie trening ogólnorozwojowy, marsz, bieg, podciąganie na gałęzi, skoki przez naturalne przeszkody. Efekt tego to poprawa samopoczucia, wzmocnienie serca i układu krążenia, a jednocześnie zachowanie sprawności fizycznej i elastyczności organizmu. Taki trening to poprawa ogólnego stanu zdrowia.
Na dalszych stronach to „Ćwiczenie tygodnia” na barki, „Magiczna trójka„ na klatkę piersiową (aut. St. Zakrzewski), „Jak uniknąć monotonii ćwiczeń” (aut. Stanisław Zakrzewski). „Na właściwej drodze” - relacja z ogólnopolskich zawodów w Warszawie. I ten artykuł wkrótce przypomnimy.

Jest też artykuł bardzo na czasie „ Jak nie nauczyć się jeździć na nartach”’ i wiele innych, które i teraz po 48 latach od ich opublikowania czyta się z wielkim zainteresowaniem, czego nie można powiedzieć , gdy przegląda się współcześne czasopisma dla kulturystów.
Jan Włodarek ,JWIP.PL, 3 stycznia 2009 r.

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Mistrzostwa "Błyskawicy", 1990 r,
Mistrzostwa "Błyskawicy", 1990 r,
KRZYSZTOF GÓRNICKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE