Strona G³ówna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjêæ

PIONIERZY

Kontakt
Artyku³y:
Jan W³odarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
O¶rodki
RÓ¯NE
Statystyka
Odwiedzi³o nas:
10033558
osób.
Oni s± z nami:
Uh... i znów ten Brzuch. Autor: Marcin Matczak

Na zdjêciu Zabo Koszewski w wieku 46 l. (fot. z "Strength and Health" 1968 r.)

Zima w tym roku nie typowa, choæ pewnie jeszcze przyjdzie Nam zacieraæ z zimna rêce i st±paæ po skrzypi±cym ¶niegu. Ale nadejdzie wreszcie czas, gdy on ust±pi. Wyd³u¿y siê dzieñ, a powietrze stanie siê czystsze i temperatury naka¿± Nam wreszcie zrzucenie czapek, kurtek, niebawem, tak¿e koszul i sweterków. Ujrzymy wtedy swoje sporawe brzuszki przykryte jedynie T-Shirtem...I nastanie wtedy lament i narzekanie – „ale siê utuczy³em...popu¶ci³o siê pasa...” itp.

O brzuch trzeba dbaæ przez okr±g³y rok. Nie wolno siê „rozpuszczaæ”, bo potem sukces (szczup³a talia) graniczy z cudem. Na temat pozbywania siê tkanki t³uszczowej napisano ju¿ chyba wszystko. Jedno jest pewne. Nale¿y robiæ to stopniowo, nigdy za¶ gwa³townie. A to wymaga czasu. Mamy koniec stycznia, wiêc nale¿a³oby rozpocz±æ swoje przygotowanie do lata. Do tego celu droga jest trudna – a w³a¶ciwa powinna polegaæ na po³±czeniu kilku elementów w jedn± ca³o¶æ. Dieta (nie objadamy siê), trening ca³ego cia³a (Full Body), dodatkowe æwiczenia aerobowe (bieganie, p³ywanie, jazda na rowerze, chodzenie po schodach, itp.) – które dziêki intensywnej pracy serca spalaj± t³uszcz w ca³ym ciele.
I ten ostatni element to trening miê¶ni brzucha. Miê¶nie brzucha spe³niaj± bardzo wa¿n± rolê i to nie tylko estetyczn±. Podpieraj± krêgos³up, podci±gaj± nogi i uczestnicz± w sk³onach tu³owia. G³êbokie miê¶nie brzucha bior± udzia³ równie¿ w ka¿dym ruchu...rêk±, o czym ma³o kto pamiêta..

Bardzo du¿o ostatnio piszemy o brzuchu. Dodam zatem swoje trzy grosze i polecê przeczytanie artyku³u z cyklu „Ulubione æwiczenia mistrzów – cz. VII (brzuch)”. Stanis³aw Zakrzewski przedstawia tu trening dwóch znanych kulturystów – Lynn’a Lymana i Boba Walkera. Obaj prezentuj± bardzo wysoki poziom umiê¶nienia, a ich trening jest bardzo trudny. Niemal¿e niewykonalny. Lymann wykonywa³ np. 100 podci±gniêæ kolan do brzucha siedz±c i to w 4 seriach! Bob Walker wybra³ inn± metodê. Koncentrowa³ siê na umiarkowanej liczbie powtórzeñ (max. 40), ale za to wykonywa³ bardzo obszerne ruchy i do¶æ trudne æwiczenia. Jak widaæ obie metody by³y w ich przypadku skuteczne. Warto siê z nimi zapoznaæ. Jest w dziale PORADY.
Autor: Marcin Matczak, 1 lutego 2009 r.
Nie nale¿y rozpoczynaæ treningu si³owego pod wp³ywem ¶rodków dopinguj±cych i odurzaj±cych. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i æwiczeñ nale¿y siê skonsultowaæ z lekarzem. Autorzy i w³a¶ciciel strony JWIP.PL nie ponosz± jakiejkolwiek odpowiedzialno¶ci za skutki dzia³añ wynikaj±cych bezpo¶rednio lub po¶rednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artyku³y
Skutki koronawiru...
¦wiêta Wielkiej ...
Zmar³ nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak j±dra choroba...
Flesz
Silni i sprawni, 1962 r.
Silni i sprawni, 1962 r.
ONI BYLI PIERWSI (1957-1965)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Je¿eli na tej stronie widzisz b³±d, napisz do nas.

Jan W³odarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | O¶rodki | RÓ¯NE