Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7241129
osób.
Oni są z nami:
Błędne koło. Autor: Sławomir Thomas Filipowicz

(Na zdjęciu Kal Szkalak, w połowie lat 80. zakończył karierę w sposób podobny, jak Michalik)

TV Discovery Channel wyemitował film dokumentalny pt "The Man Whose Arms Exploded" o człowieku, którego ramiona wybuchły. Negatywnym bohaterem filmu jest facet w wieku 37 lat, który dzięki anabolikom rozbudował, raczej napompował swoje bicepsy do obwodu 70 cm. One wyglądają koszmarnie, wręcz groteskowo.

Historia życia "koksiarza" wiąże się z anabolikami, które doprowadziły go do choroby umysłowej. Ciągle było mu mało, swoje ramiona uważał za cieniutkie witki, więc sterydy wstrzykiwał w bicepsy 3 razy dziennie. Teraz jest wrakiem człowieka, ledwo żyje. Wątroba, nerki najadają się tylko do wymiany.

W tym filmie jest też wypowiedź Amerykanina Steve Michalika Mr. Universe z 1975 roku. Do tego swojego największego osiągnięcia w kulturystyce nie używał sterydów, ale żeby moc konkurować ze światową czołówką, nie miał wyboru. Zaczął używać anaboliki i to przez następne 10 lat. W tej chwili ma 58 lat, a wygląda jak stary, styrany człowiek, grubo po 70. Przygoda kulturystyczna zrujnowała mu zdrowie.Za sobą ma już przeszczep wątroby, dwa zawały serca i wylew krwi do mózgu. Przeżył i teraz powoli poruszając się po siłowni, której jest właścicielem wypatruje "koksiarzy".
-Jeśli takiego zobaczę, to natychmiast polecam wykopać gościa z mojego klubu- powiedział stary mistrz.


Morał z tej smutnej opowiastki może być i taki: - wstrząsające objawy stosowania anabolików przez czempionów światowej kulturystyki ujawniane są publicznie dopiero po latach, a w międzyczasie inni konkurują i łykają świństwo po to, aby dojść do monstrualnego umięśnienia i mieć szansę na zwycięstwo w zawodach.
Autor: Sławomir Thomas Filipowicz
, 2006 r.


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Rok 1935
Rok 1935
Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE