Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
4202493
osób.
Oni są z nami:
O ksiązce Stanisława Zakrzewskiego pt. "ABC młodego siłacza"

Na zdjęciu Marian Glinka ( 1943+2008), w wieku 20 l. Fot. Jan Rozmarynowski.

Wszyscy znamy mitycznego Herkulesa, który wszedł między bogi dzięki swej nadludzkiej sile. Niemowlęciem dusił węże, dzieckiem zabijał lwy, młodzieńcem kruszył skały, a jako dojrzały mąż wziął na swe barki ciężar całego nieboskłonu.

Czasy starożytne charakteryzowały się wysokim rozwojem kultury umysłowej i fizycznej (umysł nie gardził wówczas siłą). Jednakże technicznie świat był jeszcze prosty, a przystosowanie się do warunków życia –łatwe. Dziś jest inaczej i ideał siły, jaką reprezentował Herkules, współczesnym ludziom już nie wystarcza.
Dziś człowiek, aby nie wlec się w ogonie w żadnej działalności życia, musi być silnym i szybki, gotowy do czynu i błyskawicznie reagującym na każde z występujących zjawisk, musi być przygotowany do życia na ziemi i w przestrzeniach, w jakie go przenoszą lity kosmiczne.

Zdobycie takiego przygotowania nie jest oczywiście tylko sprawą odpowiednich kwalifikacji fizycznych, ale niewątpliwie i one odgrywają poważną rolę. Dlatego obowiązkiem każdego człowieka wobec społeczeństwa jest, aby dążąc do zdobycia tych kwalifikacji fizycznych, dbał o swoje zdrowie i prawidłowy rozwój ciała oraz starał się osiągnąć wysoką sprawność fizyczną. Lecz jak postępować, by dojść do zamierzonego celu? Organizm ludzki można wzmocnić i zahartować przez przestrzeganie zasad higieny i uprawianie ćwiczeń, których zadaniem będzie usprawnienie pracy serca i płuc. Piękną sylwetkę dadzą racjonalne ćwiczenia siły, zręczności, szybkości reakcji, rozwija nianie gibkości i elastyczności aparatu ruchowego.

Wskazówki praktyczne, w jakim kierunku powinien pójść rozwój „współczesnego Herkulesa” znajdziecie w książce pt. „ABC MŁODEGO SIŁACZA”.


Od JWIP.PL Recenzja jest ze zbioru Stanisława Zakrzewskiego ( 1907 +1972). Na temat tej książki jest kilka artykułów w dziale „Trening” i na Forum, z informacją gdzie można nabyć ten tytuł.
30 marca 2009 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Przemysław Kwiatk...
Stawiałem na wsze...
Cytryna na zdrowi...
Z Antonim Kołecki...
Z Antonim Kołeck...
Flesz
Przyjacielskie spotkanie, 2004 r.
Przyjacielskie spotkanie, 2004 r.
50 LAT "BŁYSKAWICY" 1958-2008
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE