Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6801845
osób.
Oni są z nami:
Dzięki ćwiczeniom


Z listu do Stanisława Zakrzewskiego: jak to było kiedyś.

Przebywając za granicą spotkałem na plaży pięknie zbudowanego mężczyznę, którego sylwetką i harmonijnie mięśniami zachwycali się wszyscy. Partnerka moja zerkała na mnie nieufnie i z wielką rezerwą… Zazdrościłem temu mężczyźnie, czułem gorycz i żal do natury, że mnie nie obarczyła takimi mięśniami.
Gdy wróciłem do kraju, przypadkowo wpadł mi w ręce miesięcznik „Sport dla Wszystkich”. Z wielkim zainteresowaniem przeglądałem stronę po stronie. I oto, trudno to opowiedzieć co działo się ze mną po przeczytaniu artykułu „Jak stać się silnym” pióra mgr Stanisława Zakrzewskiego. Sporządziłem sobie prowizoryczne hantle oraz sztangę. Gdy inni koledzy spacerowali z dziewczętami, ja z zacięciem i samozaparciem podnosiłem ciężary.. Pot strumieniami ściekał mi z czoła, a koledzy na ten widok parskali śmiechem. Szybko zrzedły im miny, gdy w oczach zmieniałem swój wygląd. Stałem się dla nich przykładem. Wszyscy chwycili do rąk hantle. I tak stałem się propagatorem tego sportu w naszej miejscowości. Grono kulturystów powiększało się z dnia na dzień. Często spotykaliśmy się przy kawie i wymienialiśmy doświadczenia.
W imieniu własnym i kolegów dziękuje szanownemu Redaktorowi mgr Stanisławowi Zakrzewskiemu, za ćwiczenia podane w „Sporcie dla Wszystkich”.
Lotar Musiolik, Zabrze ul. Bałtycka. Rok 1960.


Od JWIP.PL
Tak właśnie było. W pierwszych latach naszej kulturystyk jej gorący zwolnicy ćwiczyli prymitywnym sprzętem w domach, komórkach i piwnicach. Każdy nich czynił zdumiewające postępy, a przecież wówczas nie było odzywek i suplementów.
Do powyższego listu jego autor załączył swoje zdjęcie i podał dane antropometryczne ( wzrost -177 cm, waga- 77, 5 kg, biceps – 38 cm, kl. piersiowa - 111cm, talia – 72 cm, udo -57 cm ).
10 kwietnia 2009 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Stefan Polis i Jan Włodarek, 1987 r.
Stefan Polis i Jan Włodarek, 1987 r.
JAK TO BYŁO KIEDYŚ...
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE