Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7938708
osób.
Oni są z nami:
Dzięki ćwiczeniom


Z listu do Stanisława Zakrzewskiego: jak to było kiedyś.

Przebywając za granicą spotkałem na plaży pięknie zbudowanego mężczyznę, którego sylwetką i harmonijnie mięśniami zachwycali się wszyscy. Partnerka moja zerkała na mnie nieufnie i z wielką rezerwą… Zazdrościłem temu mężczyźnie, czułem gorycz i żal do natury, że mnie nie obarczyła takimi mięśniami.
Gdy wróciłem do kraju, przypadkowo wpadł mi w ręce miesięcznik „Sport dla Wszystkich”. Z wielkim zainteresowaniem przeglądałem stronę po stronie. I oto, trudno to opowiedzieć co działo się ze mną po przeczytaniu artykułu „Jak stać się silnym” pióra mgr Stanisława Zakrzewskiego. Sporządziłem sobie prowizoryczne hantle oraz sztangę. Gdy inni koledzy spacerowali z dziewczętami, ja z zacięciem i samozaparciem podnosiłem ciężary.. Pot strumieniami ściekał mi z czoła, a koledzy na ten widok parskali śmiechem. Szybko zrzedły im miny, gdy w oczach zmieniałem swój wygląd. Stałem się dla nich przykładem. Wszyscy chwycili do rąk hantle. I tak stałem się propagatorem tego sportu w naszej miejscowości. Grono kulturystów powiększało się z dnia na dzień. Często spotykaliśmy się przy kawie i wymienialiśmy doświadczenia.
W imieniu własnym i kolegów dziękuje szanownemu Redaktorowi mgr Stanisławowi Zakrzewskiemu, za ćwiczenia podane w „Sporcie dla Wszystkich”.
Lotar Musiolik, Zabrze ul. Bałtycka. Rok 1960.


Od JWIP.PL
Tak właśnie było. W pierwszych latach naszej kulturystyk jej gorący zwolnicy ćwiczyli prymitywnym sprzętem w domach, komórkach i piwnicach. Każdy nich czynił zdumiewające postępy, a przecież wówczas nie było odzywek i suplementów.
Do powyższego listu jego autor załączył swoje zdjęcie i podał dane antropometryczne ( wzrost -177 cm, waga- 77, 5 kg, biceps – 38 cm, kl. piersiowa - 111cm, talia – 72 cm, udo -57 cm ).
10 kwietnia 2009 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Następny  sukces, 2012 r.
Następny sukces, 2012 r.
J. KOŁTUN Z DZIEWCZĘTAMI, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE