Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9281808
osób.
Oni są z nami:
Aby mieć głowę na karku. Autor: Marcin Matczak

(Na zdjęciu:Serge Nubret, z "ASJ")

Ulubione ćwiczenia mistrzów lat 50. i 60.- cz. X (ostatnia).


Rozwijamy nasze mięśnie po to by przez całe życie Nam służyły sprawnością i siłą. Jednak to nie one są dla Nas najważniejsze, bo nimi kieruje przecież głowa. Myśląc nad wieloma problemami w życiu nie zdajemy sobie sprawy ile wykonujemy ruchów głową. Przytakujemy, przeczymy, rozglądamy się na boki i w tył, kręcimy głową we wszystkie strony. Odpowiadają za to mięśnie karku – które gdy są silne i sprawne - nie zawiodą Nas nigdy.

Mięśnie karku powinny być ćwiczone jak najczęściej. Do ćwiczeń można używać wyłącznie oporu stawianego przez własne dłonie. Nie należy zaś używać dużych ciężarów, które są niebezpieczne dla zdrowia (łatwo o kontuzję), a nawet życia. Kontuzje karku leczy się przez wiele miesięcy. Złamania i skręcenia karku kończą się paraliżem poniżej głowy, a więc na wózku inwalidzkim lub leżeniem w łóżku i oddychaniu przy pomocy respiratora. Dochodzi do tego w wyniku uszkodzenia rdzenia kręgowego w kręgosłupie szyjnym. Jego przerwanie zaś kończy się śmiercią i to natychmiastową, bez możliwości pożegnania się z tym światem
!

W obu przypadkach procesy to nieodwracalne. Lecz naszym zadaniem nie jest straszenie Czytelnika, tylko ostrzeżenie przed konsekwencjami wynikającymi z nagłych wypadków np. podczas wywrotki na nartach, skoków „na główkę”, czy poważnej kolizji drogowej w samochodzie. Kręgosłup szyjny chroniony jest przez mięśnie. Im silniejsze – tym ta ochrona większa.
Zatem – do dzieła, mięśnie karku ćwiczymy razem z kanadyjskim naturalnym kulturystą Pierre Brunet.

Dalej proszę niezwłocznie przeczytać w dziale „Porady”, tytuł jak wyżej.Autor: Marcin Matczak, 17 kwietnia 2009 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
 ME. Leningrad, 1990
ME. Leningrad, 1990
JAK TO BYŁO KIEDYŚ...
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE